z.Jazdy

crème de la crème
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
wpk
wpkx
Posty: 38824
Rejestracja: 10.2016
Lokalizacja: Nad Wigołąbką
Kontakt:

Re: z.Jazdy

#201

Post autor: wpk »

A co to ten Preview? :D
File Viewer jest systemowy. :P
samek

Re: z.Jazdy

#202

Post autor: samek »

wpk pisze: 18 lis 2019, 10:52 A co to ten Preview? :D
File Viewer jest systemowy. :P
A w której wersji systemu? :mrgreen:
No od kiedy pamiętam, to w folderze aplikacji jest aplikacja PREVIEW.
A File Viewera nie widzę :)
Awatar użytkownika
wpk
wpkx
Posty: 38824
Rejestracja: 10.2016
Lokalizacja: Nad Wigołąbką
Kontakt:

Re: z.Jazdy

#203

Post autor: wpk »

Chyba odkąd znam Maki, to w każdej. Ale ja młody makowiec w porównaniu z Tobą.
I jest coś, co się nazywa Podgląd, ale on EXIFów nie pokazuje.
samek

Re: z.Jazdy

#204

Post autor: samek »

wpk pisze: 18 lis 2019, 12:14 Chyba odkąd znam Maki, to w każdej. Ale ja młody makowiec w porównaniu z Tobą.
I jest coś, co się nazywa Podgląd, ale on EXIFów nie pokazuje.
Znaczy masz polską wersję systemu. Gdy oglądasz fotę w PODGLĄDZIE naciśnij cmd I.
A File Viewera gdzie znajdę?
Awatar użytkownika
wpk
wpkx
Posty: 38824
Rejestracja: 10.2016
Lokalizacja: Nad Wigołąbką
Kontakt:

Re: z.Jazdy

#205

Post autor: wpk »

No w Launchpadzie...
samek

Re: z.Jazdy

#206

Post autor: samek »

wpk pisze: 18 lis 2019, 12:29No w Launchpadzie...
Cóż za wyrafinowane podejście do nazw w systemie.
file viewer
podgląd
launchpad

A jesteś pewny, że ten File viewer, to przyszedł z systemem czy może został po drodze doinstalowany?

SZLAG!
Tomek - przepraszam!

Dodano po 5 minutach 18 strzałach znikąd:
W związku z powyższym (paplaniu w czyimś autorskim wątku) dodam tylko, że jedyny File viewer, który ja znam, pochodzi z AppStore i nie jestem aplikacją systemową.
Sorki jeszcze raz Tomek.
Awatar użytkownika
no_gravity_Carlos
Posty: 4400
Rejestracja: 06.2019

Re: z.Jazdy

#207

Post autor: no_gravity_Carlos »

czy rower na plecy to dobry pomysl?;)

Dodano po 1 minucie 6 strzałach znikąd:
tylko Owus mnie rozumie; Owsik zaraz tez tu bedzie
zdyboo

Re: z.Jazdy

#208

Post autor: zdyboo »

no_gravity_Carlos pisze: 18 lis 2019, 17:31czy rower na plecy to dobry pomysl?;)
Nie, raczej nie. Niech jednak lekarz decyduje. W każdym razie na rechab kręgosłupa jeździłem rowerem. Pani się mnie pytała, jaki rower, jaka pozycja na nim i trochę na ten temat podyskutowaliśmy. Nie do końca była zadowolona z moich odpowiedzi, ale pozycji na rowerze nie zmieniłem ani o jotę. Robię trasy ponad 100 km, gdzie z reguły pierwsze 30-50 km jest bez zsiadania, zależy gdzie mam pierwszy punkt z browarem i nic mi nie jest jeżeli chodzi o boleści. Mogę być zmachany jak koń po westernie, ale nie mam żadnych boleści stawów, kości itp.
Choć z drugiej strony ja już mam zmutowany kręgosłup i mogę mieć problem ze wstaniem z krzesła czy z łóżka, bo krzyż napierdala tak, że mam problem by na kiblu chwilę wysiedzieć, ale wsiadam na rower i jest OK.

Zależy też jaki rower, jak miejska koza, co na niej siedzisz wyprostowany to bym był sceptyczny czy to w ogóle dobre na cokolwiek jest. Ciężko się kręci, bo nie ma jak się zaprzeć o kierę i cała siła idzie z nóg. Do tego siedzi się praktycznie na nad tylnym kołem, zatem każdy strzał spod opony (krawężnik, dziura itd.) idzie w kręgosłup jak gorący nóż w masło.
Nie musi to być od razu ultra sportowa sylwetka gdzie dupa jest wyżej od głowy, ale niech to będzie choć trochę pochylona sylwetka, serio się wtedy lepiej panuje nad rowerem.
otwieracz

Re: z.Jazdy

#209

Post autor: otwieracz »

Mam to samo z kręgosłupem. Jak siedzę dłużej to mnie napindala, a jak siedzę wyprostowany to maks 10 min. i muszę się zgarbić bo nie wyrabiam. Jak miałem górala to zero bólu, sportowa pozycja i mogłem kręcić kilometrami.
Awatar użytkownika
Owain
Nasz Czelnik
Posty: 14716
Rejestracja: 11.2016

Re: z.Jazdy

#210

Post autor: Owain »

otwieracz pisze: 18 lis 2019, 22:12 Mam to samo z kręgosłupem. Jak siedzę dłużej to mnie napindala, a jak siedzę wyprostowany to maks 10 min. i muszę się zgarbić bo nie wyrabiam. Jak miałem górala to zero bólu, sportowa pozycja i mogłem kręcić kilometrami.
Jeśli zgarbienie przynosi ulgę, może to być zwyrodnienie stawów międzywyrostkowych. Przy dyskopatii byłoby odwrotnie.
Sowy nie są tym, czym się wydają...
ODPOWIEDZ