z.Jazdy

crème de la crème
ODPOWIEDZ
gavin

Re: z.Jazdy

#531

Post autor: gavin »

no dobra tego blue bym przytulił
zdyboo

Re: z.Jazdy

#532

Post autor: zdyboo »

no_gravity_Carlos pisze: 24 maja 2020, 20:35ledwo zywa kolekcja, z zalozenia do odnowy, szanse sa?;)
Szanse, zawsze są. Kwestia oczekiwań tak naprawdę.
Ta czerwona szosówka ma potencjał na vintage szosówkę lub przeróbkę na SS.
Najmniejsze szanse daje temu czarnemu "MTB", może jako dawca części. Np. dla tego Probike na pierwszym planie. Na YT jest kanał Polaka, który w UK kupił rower za psie pieniądze i zabrał się za odnawianie. Czasu mu wystarczyło na pomalowanie ramy.
Odnawianie to często wymaga sporego budżetu, a efekt nie zawsze jest współmierny do poziomu inwestycji. Trzeba umieć właściwie ocenić potencjał materiału bazowego.
Awatar użytkownika
wpk
wpkx
Posty: 38800
Rejestracja: 10.2016
Lokalizacja: Nad Wigołąbką
Kontakt:

Re: z.Jazdy

#533

Post autor: wpk »

Bo kto w UK nie kupuje Pashleya
Ten jest burak, lamer i fleja.
zdyboo

Re: z.Jazdy

#534

Post autor: zdyboo »

Już Ci kiedyś Woytku pisałem, Twój Pashley Countryman ma tylko wyglądać staro, części ma nowoczesne. Może prócz hebli i nie wiem czemu dali takie badziewie, a nie na przykład krótkie V-ki.
Jest ładny, a na pewno dla kogoś kto lubi retro klimaty. Jako wystrój salonu się sprawdzi, a nawet od czasu do czasu można się przejechać i to nawet dalej niż tylko do kuchni.
Awatar użytkownika
no_gravity_Carlos
Posty: 4381
Rejestracja: 06.2019

Re: z.Jazdy

#535

Post autor: no_gravity_Carlos »

nie takie rzeczy sie fotoszopowalo, czas na rzeczywistosc;)
Awatar użytkownika
wpk
wpkx
Posty: 38800
Rejestracja: 10.2016
Lokalizacja: Nad Wigołąbką
Kontakt:

Re: z.Jazdy

#536

Post autor: wpk »

Tomku, no przecież właśnie po to on jest. I wiem, że Shimano itp. to nie albioński vintidż.

Ale co to są heble, krótkie V-ki i co jest badziewiem?
gavin

Re: z.Jazdy

#537

Post autor: gavin »

Rama ze stali? Mogli zrobić od razu z żeliwa :)
Awatar użytkownika
wpk
wpkx
Posty: 38800
Rejestracja: 10.2016
Lokalizacja: Nad Wigołąbką
Kontakt:

Re: z.Jazdy

#538

Post autor: wpk »

Albo z granitu.
zdyboo

Re: z.Jazdy

#539

Post autor: zdyboo »

Heble to hamulce. Krótkie V-ki to hamulce typu V-brake z krótszymi ramionami. Specjalnie do rowerów z wąskimi oponami. Hamują całkiem sensownie w przeciwieństwie do takich hamulców jak Ty masz zamontowane. W moim rowerze single speed też miałem podobne, wymieniłem szybko na Shimano. Najpierw same hamulce, potem także klamki (dźwignie hamulcowe). Nie jest jakoś szczególnie źle, ale nie jest to poziom hamowania do jakiego jestem przyzwyczajony.
Ja wiem, że teraz Tektro to jest poważna firma oferująca "markowe" produkty, ale pamiętam jak wchodziła na rynek i już wtedy miała aspiracje, co jednak nie zmieniało faktu, że produkowała dosyć tanie i badziewne komponenty.
gavin pisze: 25 maja 2020, 14:12Rama ze stali? Mogli zrobić od razu z żeliwa :)
Tu akurat nie masz się z czego śmiać. Stal wraca jako materiał do budowy ram rowerowych. Nie jest i już raczej nigdy nie będzie to poziom jak 20 lat temu, ale wraca. Rurki są Reynoldsa, a oni się znają na rzeczy. Łączone są mufami, co bardzo elegancko wygląda. Fakt, że stalówki są cięższe niż ramy z alu, ale za to znacznie lepiej tłumią mikronierówności. To może nie są rowery do ścigania, bo ramy nie są tak sztywne, ale do turystyki czy rekreacji są wystarczająco dobre. Stalowe ramy są bardzo poszukiwane do rowerów wyprawowych. Rower objuczony sakwami i tak swoje waży, a za to jak rama pęknie, to niemal w każdej wiosce, na dowolnym zadupiu świata znajdzie się ktoś ze spawarką.
No i ramy stalowe obecnie są znacznie droższe od ram alu, z wielu powodów.
Awatar użytkownika
no_gravity_Carlos
Posty: 4381
Rejestracja: 06.2019

Re: z.Jazdy

#540

Post autor: no_gravity_Carlos »

Ty sie Wupsik nie madruj, bo dostaniesz wyzwanie na zdjecie w czapce na rowerze i nie wiadomo jak daleko na tym zajedziesz
ODPOWIEDZ