W poszukiwaniu Św. Grilla

wszystko, co chcielibyście wiedzieć o technice, ale boicie się zapytać
ODPOWIEDZ
puch24

Re: W poszukiwaniu Św. Graala

#2351

Post autor: puch24 »

Sigma próbuje trzymać wszystkie sroki za ogon jednocześnie, i tworzyć obiektywy do wszystkiego co jest.

Ale żeby nie wiem co robili, zawsze będą z tyłu za producentami aparatów, którzy mogą sobie w nowym modelu wymyślić coś, co wykluczy obce akcesoria.

Kilka lat temu czytałem w jednym z pism artykuł o takim małym chipie, który kosztuje jakieś drobne centy, którego zadaniem jest autentykacja podłączanych do aparatów akcesoriów: obiektywów, lamp, akumulatorów, battery packów, itp. Jeśli urządzenie nie ma jakiejś tam sygnatury - nie jest rozpoznawane.
Tak było np. z niektórymi akumulatorami do Nikonów i Panasoniców - przy zakupie trzeba było sprawdzać, czy ma nowy chip i czy na pewno działa.
Znany był też numer z upgradem firmware'u do Nikonów tańszych serii D3x00 i D5x00, który nagle uczynił bezużytecznymi niektóre niefirmowe akumulatory i battery packi oraz lampy błyskowe.
Awatar użytkownika
Owain
Nasz Czelnik
Posty: 14710
Rejestracja: 11.2016

Re: W poszukiwaniu Św. Graala

#2352

Post autor: Owain »

Dziś muwiono w tv że całe świętokrzyskie to elektorat endrju.
Sowy nie są tym, czym się wydają...
Awatar użytkownika
danz1ger
Posty: 5622
Rejestracja: 11.2016
Lokalizacja: Gdańsk

Re: W poszukiwaniu Św. Graala

#2353

Post autor: danz1ger »

cz4rnuch pisze: 29 cze 2020, 21:18 Ci od Sigmy są jacyś tacy niepoważni. A moje lata komuny (czyli 1-10) spędziłem w Lidzbarku i w Pupkowiźnie. Nie wiem jak się wtedy żyło w Paryżu, choć domyślam się, że również najlepiej.
I beg to differ. uważam, ze to Nikon się nabzdyczył, bo chce wciskac swoje szkła niekoniecznie lepsze i tańsze.
A jednak ktoś kręci.
puch24

Re: W poszukiwaniu Św. Graala

#2354

Post autor: puch24 »

Oczywiście.
cz4rnuch

Re: W poszukiwaniu Św. Graala

#2355

Post autor: cz4rnuch »

Bagnet Nikona to t-a-j-e-m-n-i-c-a. Myślę, że problemy wynikają ze słynnego rewers indżinieringu. Sigma coś robi i teoretycznie działa, ale Nikon coś poprawia (po złości lub nie) i działać przestaje. Nie pierwszy raz. Trza uwolnić ten bagnet. Trza uwolnić wszystkie bagnety.
zdyboo

Re: W poszukiwaniu Św. Graala

#2356

Post autor: zdyboo »

Nikona ratuje to, że póki co jest jeszcze dużym graczem na rynku i producenci niezależni za dużo by stracili gdyby nie wypuszczali słoików z ich bagnetem. Taki np. Pentax to się zwykle musi naczekać, a i tak może korzystać z okrojonej oferty tylko.
Sigma niezłą manianę odwaliła jak swoje arty przystosowała do bagnetu E od Sony, dorobili tulejki do istniejących szkieł i tyle. Nie wiem jak się te ich protezy sprzedają, ale podejrzewam, że furory nie robio. Szacun w sumie dla Tamrona, który opracował od podstaw swoją świętą trójcę dla bezluster.
Sigma MZ jedzie nieco na opinii, że mała rodzinna firma, że wszystko made in Japan itd. trochę za dużo legend.
puch24

Re: W poszukiwaniu Św. Graala

#2357

Post autor: puch24 »

No ale tak było zawsze, jeszcze za czasów czysto mechanicznych.
Awatar użytkownika
wpk
wpkx
Posty: 38817
Rejestracja: 10.2016
Lokalizacja: Nad Wigołąbką
Kontakt:

Re: W poszukiwaniu Św. Graala

#2358

Post autor: wpk »

puch24 pisze: 29 cze 2020, 22:00 No ale tak było zawsze, jeszcze za czasów czysto mechanicznych.
I były czipy mechaniczne?

SD, zamienniki materiałów do drukarek też już muszą mieć czipy, za które trzeba płacić bo patent, no i się drożeją się.
Awatar użytkownika
danz1ger
Posty: 5622
Rejestracja: 11.2016
Lokalizacja: Gdańsk

Re: W poszukiwaniu Św. Graala

#2359

Post autor: danz1ger »

cipy atakują!
A jednak ktoś kręci.
Awatar użytkownika
wpk
wpkx
Posty: 38817
Rejestracja: 10.2016
Lokalizacja: Nad Wigołąbką
Kontakt:

Re: W poszukiwaniu Św. Graala

#2360

Post autor: wpk »

Cip, cip!
ODPOWIEDZ