Moje audio grajki

wszystko, co chcielibyście wiedzieć o technice, ale boicie się zapytać
ODPOWIEDZ
puch24

Re: Moje audio grajki

#11

Post autor: puch24 »

wpk pisze: 03 sty 2021, 21:36
PS Karma/kara za to, żeś ani modeli sprzętu nie podał żeś, ani zdjęcia żeś nie zrobił żeś.
Obrazek2021-01-02_02-35-53 by Maciej, on Flickr
nordenvind

Re: Moje audio grajki

#12

Post autor: nordenvind »

Ja sobie zrobiłem wszystko sam odtwarzacz cd w formie dzielonki (transport+ przetwornik DAC), preamp, końcówki mocy, nawet część kabli ze srebra zakupionego w Mennicy Państwowej... tak, tak będziecie mieli ubaw...

Odtwarzaczy CD miałem chyba kilkadziesiąt, większość modyfikowałem, z ostatnich Sony XA 7ES, Meridian 506.24 i transport Audiolaba z czasów jeszcze kiedy
ta firma należała do Brytyjczyków. Głośniki a raczej monitory też mam Brytyjskie Celestiona A1 i znowu mogę powtórzyć, że z czasów jeszcze kiedy
ta firma należała do Brytyjczyków. Początki tej firmy były bardzo ciekawe kiedy to zaczynała od produkcji nagłośnienia okrętów Brytyjskiej marynarki wojennej w czasie II WŚ. Później w epoce wczesnego rocka najpopularniejszym piecem gitarowym i niezwykle cenionym za dzwięk był lampowy Marshall a w nim niezastąpione przetworniki owego Celestiona. Dawno całości nie odpalałem, w pokoju stoją tylko monitory, reszta spakowana w kartonach. Chociaż zimą powinienem odpalić swoją 30 kilową końcówkę mocy 2x30W co powyrywałaby pewnie membrany z zawieszeniem tym najwspółcześniejszym kolumnom 500W PMPO :mrgreen: Bardzo nieekonomiczna rzecz bo czysta klasa A, efektywność energetyczna w granicach 20%, resztę w postaci ciepła oddaje swoimi "kaloryferami". No i najciekawszy paradoks, mając kilkudziesięciokrotnie wyższe zniekształcenia niż japońskie odpowiedniki w klasie AB, wytwarza
wręcz fizjologiczny dżwięk.
Awatar użytkownika
wpk
wpkx
Posty: 38825
Rejestracja: 10.2016
Lokalizacja: Nad Wigołąbką
Kontakt:

Re: Moje audio grajki

#13

Post autor: wpk »

Doskonale rozumiem przywiązanie do rzeczy. Szczególnie tych z dzieciństwa czy młodości.
Przekleństwo.
Dotykanie i oglądanie takich przedmiotów działa trochę jak narkotyk.. i dlatego jest uzależnieniem.
puch24 pisze: 03 sty 2021, 22:34
wpk pisze: 03 sty 2021, 21:36 To cytat ze Szwejka.
Szwejka czytałem wieki temu, i nie pomnę. Ale sprawdziłem w guglu, i to nie były piki, tylko dzwonki/kara. Bo, za wikiquote, "Siedem dzwonków jak siedem kul w Sarajewie. Sedum kulí jako v Sarajevu. (czes.) Opis: kula w czeskim = kula lub dzwonek (kolor karowy) w kartach."
Ha! Zakarbowały mi się piki lat temu ze 40, bo nie znałem oryginału i nie wiedziałem, ze to taka gra słów.
Ale może teraz dzięki Tobie mi się poprawi. ;)
puch24

Re: Moje audio grajki

#14

Post autor: puch24 »

Faktem jest, że robię sobie podśmiechujki z audiofilów, którym grają gniazda sieciowe zasilające 230V 50Hz, a kable głośnikowe układają na podstawkach, żeby nie łapały demolujących dźwięk wibracji z podłogi.
cz4rnuch

Re: Moje audio grajki

#15

Post autor: cz4rnuch »

Szok. Okazuje się, że to Puch jest największym psychofanem Sony na tym forum.
nordenvind pisze: 03 sty 2021, 22:52...Bardzo nieekonomiczna rzecz bo czysta klasa A, efektywność energetyczna w granicach 20%, resztę w postaci ciepła oddaje swoimi "kaloryferami"...
Na nadchodzące mrozy będzie jak znalazł.
Awatar użytkownika
Gdama
Gdriada
Posty: 2359
Rejestracja: 11.2016
Lokalizacja: Gdańsk/Jantar

Re: Moje audio grajki

#16

Post autor: Gdama »

Nordu, Ty pewnikiem słyszysz niuanse, o których nawet mi się nie śniło! Synek mój tak ma i też nie bierze jeńców ;)
cz4rnuch

Re: Moje audio grajki

#17

Post autor: cz4rnuch »

Gdama pisze: 03 sty 2021, 22:26...Spotify i Bandcamp w końcu wygrały ;)
Ten BC to taki bardziej alternatywny Spotify czy coś bardziej wyszukanego?
Awatar użytkownika
Gdama
Gdriada
Posty: 2359
Rejestracja: 11.2016
Lokalizacja: Gdańsk/Jantar

Re: Moje audio grajki

#18

Post autor: Gdama »

cz4rnuch pisze: 03 sty 2021, 23:00
Gdama pisze: 03 sty 2021, 22:26...Spotify i Bandcamp w końcu wygrały ;)
Ten BC to taki bardziej alternatywny Spotify czy coś bardziej wyszukanego?
Moim zdaniem sporo się różnią. Bandcamp ma dużo ciekawej, mało znanej muzyki.
zdyboo

Re: Moje audio grajki

#19

Post autor: zdyboo »

Na Bandcamp jest muzyka niezależna. Tam mało tzw. mainstreamu znajdziesz.
puch24

Re: Moje audio grajki

#20

Post autor: puch24 »

cz4rnuch pisze: 03 sty 2021, 22:57 Szok. Okazuje się, że to Puch jest największym psychofanem Sony na tym forum.
Well, i tak... i nie...

Wcale nie jestem wielkim fanem firmy Sony, także w audio i wideo, w tej dziedzinie też są lepsze, ale akurat ten zestaw funkcji był i jest mi bardzo przydatny. Co do samych rozwiązań technicznych Sony, uważam je za trochę tandetne.

Np. w dziedzinie taśm metalowych (IEC IV) Sony poszło po linii mniejszego oporu - taśmy metalowe Sony wymagają nieco niższego prądu podkładu niż np. TDK, Maxell, Fuji, Denon czy That's. Dlatego, że generatory prądu podkładu w magnetofonach Sony konstrukcyjnie nie są w stanie generować silniejszego prądu podkładu. Dlatego magnetofonów Sony zwykle nie daje się w pełni skalibrować do taśm metalowych innych producentów. A powód? Prawdopodobnie koszt; generator, dający większy prąd podkładu, wymaga lepszych komponentów, a także lepszych głowic magnetofonowych. Więc cięcie kosztów i w rezultacie - "tandeta".
ODPOWIEDZ