Dywagacje o zakupie A7

wszystko, co chcielibyście wiedzieć o technice, ale boicie się zapytać
ODPOWIEDZ
cz4rnuch

Re: Dywagacje o zakupie A7

#6241

Post autor: cz4rnuch »

W domu zamienia się w kota.
Awatar użytkownika
Owain
Nasz Czelnik
Posty: 14707
Rejestracja: 11.2016

Re: Dywagacje o zakupie A7

#6242

Post autor: Owain »

Kusi mnie ten samyang 24 1.8. Ponoć lepszy niż wszystko, co wymyślono, jeno dystorsja jak zwykle jest jakaś, beczkowa i krzywawa. Cz4rnuch, jak wiem, że posiadacze FE 24 1.4 plwają na takich biedaków jak ja, ale co myślisz? Bo reviewy chyba wszystkie paczałem.
Sowy nie są tym, czym się wydają...
Awatar użytkownika
wpk
wpkx
Posty: 38804
Rejestracja: 10.2016
Lokalizacja: Nad Wigołąbką
Kontakt:

Re: Dywagacje o zakupie A7

#6243

Post autor: wpk »

Kup 6 mm i w razie potrzeby kropuj.

Dodano po 1 minucie 30 strzałach znikąd:
PS Przecież miliony much nie mogą się mylić.
cz4rnuch

Re: Dywagacje o zakupie A7

#6244

Post autor: cz4rnuch »

Nie czytałem chyba ani jednego testu tego Samyanga, a przynajmniej nie pamiętam, ale teraz sobie zajrzałem i wygląda na świetny obiektyw.

https://www.ephotozine.com/article/samy ... 92/verdict

A już za 1/3 ceny GM i przy 2 razy niższej wadze to prawie jak za darmo. Jeśli obrazek ma ładny to bym brał, ale chyba bym poczekał do czerwca. Wtedy zazwyczaj Samyang jakieś letnie promocje wrzuca. Choć to nowy obiektyw więc może nie być objęty. 24 i 35 od Sy mi nie podeszły, ale już 45 był całkiem przyzwoity. Tu chyba mamy kolejny krok do przodu jeśli chodzi o jakość wykonania i optykę.
Awatar użytkownika
wpk
wpkx
Posty: 38804
Rejestracja: 10.2016
Lokalizacja: Nad Wigołąbką
Kontakt:

Re: Dywagacje o zakupie A7

#6245

Post autor: wpk »

Skoro wrzuca promocje, to znaczy, że coś nowego na horyzoncie, więc z zakupem trzeba się wstrzymać koniecznie.

PS Jak wyżej.
cz4rnuch

Re: Dywagacje o zakupie A7

#6246

Post autor: cz4rnuch »

Promocje o Sy są cykliczne i zazwyczaj nie mają nic wspólnego z nowymi wypustami. Czasami jednak promocje nie obejmują najnowszych obiektywów.
Awatar użytkownika
wpk
wpkx
Posty: 38804
Rejestracja: 10.2016
Lokalizacja: Nad Wigołąbką
Kontakt:

Re: Dywagacje o zakupie A7

#6247

Post autor: wpk »

Raczej zazwyczaj niż czasami. ;)
Awatar użytkownika
von Boroszlo
Posty: 1225
Rejestracja: 09.2019

Re: Dywagacje o zakupie A7

#6248

Post autor: von Boroszlo »

21mm Sebastian.
Gundrum von Grynberg
Awatar użytkownika
Owain
Nasz Czelnik
Posty: 14707
Rejestracja: 11.2016

Re: Dywagacje o zakupie A7

#6249

Post autor: Owain »

Zaczęła mnie wkurwiać dystorsja. Chyba bardziej niż CA, o winiecie nie wspominając. O ile można sobie to wyprostować w LR, to korekcja w aparacie nie obejmuje RAWów. A przy tak nowych szkłach jak ten sammy, nieprędko będzie można się spodziewać profilu. Jednocześnie się zastanawiam, na ile traci się szczegóły w rogach, jak się je programowo rozciąga prostując bekę. No ale podobnie się ma moja rozkmina ze szkłami z korekcją dobrą dystorsji, jak np. Sony 20 1.8, bo tam przecież rogi też rozciągnięte, tyle że optycznie.

ps. Mocą nadaną mi przez silnik forum odcinam wpkx'a od rozmowy w temacie UWA. :P
Sowy nie są tym, czym się wydają...
gavin

Re: Dywagacje o zakupie A7

#6250

Post autor: gavin »

Ja to kiedyś dokładnie wyliczyłem dla Sony 1650pz. Strata rozdzielczości, rozumiejąc przez to spadek kontrastu przy prostowaniu programowym dystorsji dla przyjętego modelu matematycznego i wysokorozdzielczej matrycy dołączonej do takiego instrumentu optycznego wynosi dokładnie: w pizdeczkę.
ODPOWIEDZ