moje rozne "hobby"

off-duty
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Owain
Nasz Czelnik
Posty: 14716
Rejestracja: 11.2016

Re: moje rozne

#441

Post autor: Owain »

rbit9n pisze: 24 sty 2023, 19:28 jeden Andrzej z korexu pisze tak
Miałem "przyjemność" zapłacić VAT przy zakupie na ebay w US, a PP skasowała jeszcze raz. Reklamacja na ebay spowodowała zwrot kwoty VAT naliczonej przy zakupie. Eldorado się skończyło Obrazek
Mnie teraz rucha ebay - plik pdf'a z wygenerowanym (po tygodniu się udało) poświadczeniem celnym należności podatku w wysokości 122 zł - nie chce się załączyć w ebayowskiej zakładce "wyślij nam dokumenty". Ani w pdfie, ani zeskanowany do jpga, sprawdzałem w różnych przeglądarkach. Może po prostu nie chcą zwracać. :P

Dodano po 1 godzinie 58 minutach 34 strzałach znikąd:
Re: moje rozne "hobby"
Zgłoszonego problemu z niedziałającym formularzem niejaki (niejaka?) Avnish nie zrozumiał (-a):

Witaj Sebastianie,
Dziękujemy za skontaktowanie się z obsługą klienta eBay w sprawie podatku VAT za zakupiony przedmiot. Nazywam się Avnish i będę ci dalej pomagał.
Sebastian, rozumiem, że zapłaciłeś już podatek VAT za przedmiot w serwisie eBay, ale firma transportowa prosi Cię o ponowne zapłacenie. Przykro mi z powodu niedogodności związanych z tą sprawą. Doceniam Twoje wysiłki w kontaktowaniu się z nami w tej sprawie Pozwól, że sprawdzę szczegóły, aby Ci pomóc.
Aby jak najlepiej pomóc, przejrzeliśmy szczegóły i widzę, że niepokoi Cię przedmiot nr [333534870253] od sprzedawcy „japanawesome”.
Ponadto widzę, że zapłaciłeś już podatek VAT w wysokości 24,05 USD za przedmiot. Jeśli celnicy ponownie żądają podatku VAT, musi to być spowodowane tym, że nie są w stanie ustalić, czy podatek VAT został zapłacony. Wygląda na to, że sprzedawca nie podał danych dotyczących podatku VAT na opakowaniu wysyłkowym i to musi być powód, dla którego organy celne mogą ponownie zażądać podatku VAT.
Zapewniamy, że nie będziesz musiał zapłacić podwójnego podatku VAT za to zamówienie; Tutaj możesz ponownie zapłacić wymagany podatek VAT przewoźnikowi. Zapewniamy, że pomożemy Ci uzyskać zwrot dodatkowej kwoty podatku VAT, którą zapłaciłeś.
Jeśli podatek VAT został zapłacony podwójnie, możesz poprosić o zwrot pieniędzy, korzystając z poniższego linku:
https://ocsnext.ebay.pl/ocs/sr?query=3465
Wystarczy, że prześlesz dowód podwójnej płatności, a nasz zespół skontaktuje się z Tobą w ciągu 3-5 dni roboczych. Pamiętaj, że proces zwrotu pieniędzy może trochę potrwać i doceniam Twoją cierpliwość.
W przypadku przyszłych transakcji polecam uprzejmie poprosić sprzedawcę o podanie paragonu VAT w przesyłce w przypadku transakcji transgranicznych. Jeszcze raz przepraszam za wszystkie niedogodności, jakie Panu sprawiły.
Jestem optymistą, że powyższe informacje są dla Ciebie przydatne. Udanego tygodnia!
Sebastianie, chciałbym Cię zapewnić, że jesteś cennym użytkownikiem serwisu eBay i będziemy Ci pomagać, dopóki Twój problem nie zostanie rozwiązany. Twój czas i zrozumienie są bardzo mile widziane. Miłego dnia i bądź bezpieczny!

Serdeczne pozdrowienia,

Avnish P.

Obsługa klienta eBay
Sowy nie są tym, czym się wydają...
Awatar użytkownika
vid3
Posty: 8573
Rejestracja: 07.2017
Lokalizacja: Miasto robotnicze
Kontakt:

Re: moje rozne "hobby"

#442

Post autor: vid3 »

bądź bezpieczniejszy niż Avnish P.
Awatar użytkownika
rbit9n
Ribitibi
Posty: 9432
Rejestracja: 11.2016
Lokalizacja: Kolonia pod Rzeszowem - Za Torem

Re: moje rozne "hobby"

#443

Post autor: rbit9n »

ależ piękne okrągłe pergolenie.
nie, nie tobie ja służę, ja służę bzdurze!
Awatar użytkownika
no_gravity_Carlos
Posty: 4401
Rejestracja: 06.2019

Re: moje rozne "hobby"

#444

Post autor: no_gravity_Carlos »

pisala szurnieta inteligencja
Awatar użytkownika
Owain
Nasz Czelnik
Posty: 14716
Rejestracja: 11.2016

Re: moje rozne "hobby"

#445

Post autor: Owain »

Sprawę przejął Amar i jakby bardziej rozumny :D

Witaj Sebastian,

Dziękujemy za odpisanie zamówienia do Obsługi klienta serwisu eBay: 11-09472-83710. Nazywam się Amar i cieszę się, że mogę ci pomóc.
Doceniam za dostarczenie dokumentu i informacji z góry. Otrzymaliśmy załączone dokumenty.
Sebastian, cieszę się, że mogę podzielić się tym, że zainicjowałem wniosek o zwrot pieniędzy. Proces zwrotu zostanie zakończony w ciągu 20 dni roboczych. Nasz system powiadomi o zrealizowaniu zwrotu.
Doceniamy Twoje starania w celu dostarczenia nam wymaganych pokwitowań płatności podatku VAT. Pomaga nam to podejmować natychmiastowe działania naprawcze i wspierające. Pracujemy nad ułatwieniem tego procesu dla wszystkich kwalifikujących się transakcji.
Rozumiemy przepisy e-commerce, a ich przestrzeganie ogranicza natychmiastowy zwrot pieniędzy. Pracujemy nad usprawnieniem tego procesu, aby skrócić czas trwania.
Dziękujemy za wsparcie i cierpliwość podczas procesu zwrotu pieniędzy. Cenimy Twoje stowarzyszenie i życzymy miłego handlu w serwisie eBay.

Pozdrowienia

Amar

Obsługa klienta eBay
Sowy nie są tym, czym się wydają...
Awatar użytkownika
no_gravity_Carlos
Posty: 4401
Rejestracja: 06.2019

Re: moje rozne "hobby"

#446

Post autor: no_gravity_Carlos »

pierdu srerdu jak powiedzial Ferdek
Awatar użytkownika
Owain
Nasz Czelnik
Posty: 14716
Rejestracja: 11.2016

Re: moje rozne "hobby"

#447

Post autor: Owain »

Kuniec epopei. Łoddały ebajarze VAT w wysokości 103,67 zł. Ciekawe jak był liczony, bo ten ebajarski liczony poprawnie 23% ale od ceny w dolarach. Ten polskocelny przeliczany z jenów na peeleny wyszedł 122 zł plus te 8,50 za usługę poczty wysłania do KASowców.
Sowy nie są tym, czym się wydają...
Awatar użytkownika
Owain
Nasz Czelnik
Posty: 14716
Rejestracja: 11.2016

Re: moje rozne "hobby"

#448

Post autor: Owain »

Czy jest na sali chemik? :) Potrzebuję zmatowić fragment aluminium. Cały element jest anodowany, ale przez przeszlifowanie ryski w jednym miejscu stał się jak chrom i psa jajca. Ponoć można spróbować wodorotlenkiem sodu czyli dla uproszczenia granulkami kreta lekko rozpuszczonymi w wodzie, przesmarować, a potem zobojętnić octem. Da to radę czy raczej nie? :)
Sowy nie są tym, czym się wydają...
Awatar użytkownika
rbit9n
Ribitibi
Posty: 9432
Rejestracja: 11.2016
Lokalizacja: Kolonia pod Rzeszowem - Za Torem

Re: moje rozne "hobby"

#449

Post autor: rbit9n »

Owain pisze:Czy jest na sali chemik? :) Potrzebuję zmatowić fragment aluminium. Cały element jest anodowany, ale przez przeszlifowanie ryski w jednym miejscu stał się jak chrom i psa jajca. Ponoć można spróbować wodorotlenkiem sodu czyli dla uproszczenia granulkami kreta lekko rozpuszczonymi w wodzie, przesmarować, a potem zobojętnić octem. Da to radę czy raczej nie? :)
NaOH strawi amelinium. ja bym dał roztwór nadwęglanu sodu.
nie, nie tobie ja służę, ja służę bzdurze!
ODPOWIEDZ