Konica AR Hexanon 35mm f/2.8

o prawdziwych obiektywach ze szkła i metalu
Awatar użytkownika
rbit9n
Ribitibi
Posty: 9432
Rejestracja: 11.2016
Lokalizacja: Kolonia pod Rzeszowem - Za Torem

Re: Konica AR Hexanon 35mm f/2.8

#21

Post autor: rbit9n »

puch24 pisze: 09 lis 2017, 13:35 Mnie też nie porywa szczególnie, ale w pewnym momencie próbowano stworzyć jego kult.

Ale po jeszcze większym pijaku robili listki przysłony w Industarze 61 L/Z i Wołnie 9. Te cholerne gwiazdki od 4 do 8...
No i Zenitar ME 1,7/50 do Zenita 18, który miał dwulistkową przysłonę... kwadratowo-prostokątną, jak w Meritarze 2,9/45 w Certo KN35... :-(
na szczęście miałem zenita 19 z zenitarem, który miał normalną przysłonę. to był chyba zenitar-m.
nie, nie tobie ja służę, ja służę bzdurze!
samek

Re: Konica AR Hexanon 35mm f/2.8

#22

Post autor: samek »

gavin pisze: 09 lis 2017, 13:10 Spamerzy, dajcie jakieś foto z Hexiluxa lepiej!
Co do HEX, to znalazłem takie:

Obrazek
Awatar użytkownika
wpk
wpkx
Posty: 38825
Rejestracja: 10.2016
Lokalizacja: Nad Wigołąbką
Kontakt:

Re: Konica AR Hexanon 35mm f/2.8

#23

Post autor: wpk »

To ci dopiero przysłona...
Awatar użytkownika
Owain
Nasz Czelnik
Posty: 14716
Rejestracja: 11.2016

Re: Konica AR Hexanon 35mm f/2.8

#24

Post autor: Owain »

Faktycznie - widzę konika!
Sowy nie są tym, czym się wydają...
Awatar użytkownika
wpk
wpkx
Posty: 38825
Rejestracja: 10.2016
Lokalizacja: Nad Wigołąbką
Kontakt:

Re: Konica AR Hexanon 35mm f/2.8

#25

Post autor: wpk »

Hexakoń.
puch24

Re: Konica AR Hexanon 35mm f/2.8

#26

Post autor: puch24 »

Zenitar ME był specjalną wersją Zenitara M, przeznaczoną specjalnie do Zenita 18, który miał pomiar światła przy otwartej przysłonie i automatykę czasu. Różnił się tą dziwną przysłoną oraz elektrycznym symulatorem przysłony ze stykami, podobnym do tego, stosowanego w Praktikach, ale oczywiście innym i niekompatybilnym. Był to jedyny obiektyw z takim symulatorem do tego Zenita, z innymi obiektywami musiał mierzyć światło przy przysłonie roboczej.
Optycznie Zenitar był obiektywem o niebo lepszym od Heliosa 44, o wiele ostrzejszym, krążą opowieści o specjalnych szkłach, jakie w nim zastosowano. Niestety, bardzo rzadko chyba trafiała się wersja MC. Wydaje mi się, że wersja ME miała MC standardowo, a wersja M, która często była na wyposażeniu Zenita 19, rzadko miała MC, i przez to obiektyw ten miał słaby kontrast i spore odblaski. Mnie udało się go kupić w Foto-Optyce, luzem, w pudełku i z futerałem. Lubiłem ten obiektyw, i wersji M miał zwykłą przysłonę 6-listkową, niestety w ogóle nie czernioną - szara, błyszcząca stal. :-(
namoamo

Re: Konica AR Hexanon 35mm f/2.8

#27

Post autor: namoamo »

vid3 pisze:Bokeh jest przereklamowany.
Bokeh jest dla tchorzy!!! Obrazek
ODPOWIEDZ