A7 tipsy, ciekawostki, funkcje których nikt nie używa

wszystko, co chcielibyście wiedzieć o technice, ale boicie się zapytać
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
wpk
wpkx
Posty: 38825
Rejestracja: 10.2016
Lokalizacja: Nad Wigołąbką
Kontakt:

Re: A7 tipsy, ciekawostki, funkcje których nikt nie używa

#81

Post autor: wpk »

Kurwa, a co mi się wala to nawet sam nie wiem...
Czyli Noktona zostawiasz?
nordenvind

Re: A7 tipsy, ciekawostki, funkcje których nikt nie używa

#82

Post autor: nordenvind »

Na razie tak. O ma taką głupią zaletę, jest bardzo użyteczny na 1,4.
Na przykład mój Fujinon na tej samej dziurze niekoniecznie.
Awatar użytkownika
wpk
wpkx
Posty: 38825
Rejestracja: 10.2016
Lokalizacja: Nad Wigołąbką
Kontakt:

Re: A7 tipsy, ciekawostki, funkcje których nikt nie używa

#83

Post autor: wpk »

Owain pokazuje, co Nokton na 1.4 umi, a wcześniej Czornyj, któremu swojego w pomroczności jasnej przedałem.
nordenvind

Re: A7 tipsy, ciekawostki, funkcje których nikt nie używa

#84

Post autor: nordenvind »

Za dwaidwieście można kupić nufkę. Jak wykupią trzeba będzie czekać. Podobno produkują je co pewien czas partiami.
Nokton to zdecydowanie najlepsze szkło do ostrzenia manualnego. Może szkła Leiki lepsze w tej materii, ale nigdy nie miałem w ręku.

Jeszcze aktualna, do zbycia Mamiya 80/2.8 Sekor z średniego formatu 645 z adapterem do Sony FE.
puch24

Re: A7 tipsy, ciekawostki, funkcje których nikt nie używa

#85

Post autor: puch24 »

nordenvind pisze: 12 gru 2017, 23:35 Podobno produkują je co pewien czas partiami.
Podobno większość, jeśli nie wszystkie, firmy optyczne, tak właśnie produkuje obiektywy. Taki Canon czy Nikon czy Sigma mają po 40, 50, 60 różnych obiektywów w ofercie. Trudno sobie wyobrazić, by mieli 40 czy 60 linii produkcyjnych.
Być może niektóre bardzo popularne obiektywy są w stałej produkcji, ale te mniej popularne produkowane są partiami, na zapas, a potem linia produkcyjna jest przestawiana na produkcję innego modelu.
Tak właśnie prezes Sigmy tłumaczył czasową niedostępność niektórych modeli w niektórych mocowaniach.
Tom4sz

Re: A7 tipsy, ciekawostki, funkcje których nikt nie używa

#86

Post autor: Tom4sz »

A ta Mamiya to za wiele?
Awatar użytkownika
Owain
Nasz Czelnik
Posty: 14716
Rejestracja: 11.2016

Re: A7 tipsy, ciekawostki, funkcje których nikt nie używa

#87

Post autor: Owain »

A jeszcze mam takie pytanko. W weekend zrobiłem kilka fotek w trybie seryjnym, no i oczywiście z wiadomych względów bardzo długo zapisywało się na karcie i były wstrzymane inne operacje. Ale zauważyłem, że od tego momentu jak robię zwykłe, pojedyncze, to też mi jakoś dziwnie długo zapisuje na karcie, lampek czerwony się świeci i świeci i nie można podglądnąć. Coś, ktoś - jakiś pomysł, co to może być? Karta się psuje, czy co?
Sowy nie są tym, czym się wydają...
Awatar użytkownika
wpk
wpkx
Posty: 38825
Rejestracja: 10.2016
Lokalizacja: Nad Wigołąbką
Kontakt:

Re: A7 tipsy, ciekawostki, funkcje których nikt nie używa

#88

Post autor: wpk »

Wyrzuć to wpizdu. Pomysł - analog.
namoamo

Re: A7 tipsy, ciekawostki, funkcje których nikt nie używa

#89

Post autor: namoamo »

Takie ceregiele to min. przy odszumianiu, może przestawiles redukcję szumu lub coś podobnego.

Dodano po 2 minutach 34 sekundach:
W Canonie miałem cf Pretec która masakrycznie mulila aparat, o czym dopiero się przekonałem podpinajac inna kartę.
ODPOWIEDZ