Komputrowe dylematy ;)

wszystko, co chcielibyście wiedzieć o technice, ale boicie się zapytać
ODPOWIEDZ
cz4rnuch

Re: Komputrowe dylematy ;)

#1181

Post autor: cz4rnuch »

Owain pisze: 13 sie 2019, 07:46Co? :)
Myszka Ci się popsuła.
Awatar użytkownika
Owain
Nasz Czelnik
Posty: 14707
Rejestracja: 11.2016

Re: Komputrowe dylematy ;)

#1182

Post autor: Owain »

Czyli mysza do wypierdolenia :(
Sowy nie są tym, czym się wydają...
Awatar użytkownika
wpk
wpkx
Posty: 38800
Rejestracja: 10.2016
Lokalizacja: Nad Wigołąbką
Kontakt:

Re: Komputrowe dylematy ;)

#1183

Post autor: wpk »

Kup mikrostyk i sam przelutuj albo daj do serwisu.
Awatar użytkownika
danz1ger
Posty: 5597
Rejestracja: 11.2016
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Komputrowe dylematy ;)

#1184

Post autor: danz1ger »

:roll: używanie laptopa z 13 calowym ekranem już nie na moje oczy a do zdjęc całkiem DD, używanie Samsunga z płaskim ekranem jako monitora też odpada.
nie chcę też zestawu pudło komputera + monitor i wyszło, że coś all in one to najlepsze dla mnie rozwiązanie. poniżej dwaj kandydaci, jeden i drugi z 27 calowym ekranem, przy czym iMac kopie dupę dellowi rozdzielczością. iMac zaczyna z ta samą ceną ale trzeba dorzucić tysiaka, żeby pamięci było po równo. karty graficzne to nvidia w dellu i radeon w iMacu ale dla mnie przktycznie bez znaczenia, mogłyby być jakieś zintegrowane. no i te 9 tys za della i 10 za iMaca trochę dużo jak na możliwości emeryta, czyt. wesołego jeszcze staruszka. trzecia możliwość to telefon lub email do eltrakonu. co Szanowne Panstwo doradzą :roll:

https://tinyurl.com/yxbvqa9e
https://tinyurl.com/yy5wv2ux

Dodano po 12 minutach 52 strzałach znikąd:
danz1ger pisze: 26 sie 2019, 11:11 :roll: używanie laptopa z 13 calowym ekranem już nie na moje oczy a do zdjęc całkiem DD, używanie Samsunga z płaskim ekranem jako monitora też odpada.
nie chcę też zestawu pudło komputera + monitor i wyszło, że coś all in one to najlepsze dla mnie rozwiązanie. poniżej dwaj kandydaci, jeden i drugi z 27 calowym ekranem, przy czym iMac kopie dupę dellowi rozdzielczością. iMac zaczyna z ta samą ceną ale trzeba dorzucić tysiaka, żeby pamięci było po równo. karty graficzne to nvidia w dellu i radeon w iMacu ale dla mnie przktycznie bez znaczenia, mogłyby być jakieś zintegrowane. no i te 9 tys za della i 10 za iMaca trochę dużo jak na możliwości emeryta, czyt. wesołego jeszcze staruszka. trzecia możliwość to telefon lub email do eltrakonu. co Szanowne Panstwo doradzą :roll:

https://tinyurl.com/yxbvqa9e
https://tinyurl.com/yy5wv2ux
jeszcze jedno: dell proponuje "dodaj do koszyka", natomiast apple "włóż do torby". czy to sugeruje "wsadź sobie w d..."? :mrgreen:
Black & White is All Right!
Awatar użytkownika
wpk
wpkx
Posty: 38800
Rejestracja: 10.2016
Lokalizacja: Nad Wigołąbką
Kontakt:

Re: Komputrowe dylematy ;)

#1185

Post autor: wpk »

Bogusław, Dell zły nie jest, ale zwykłe FHD przy 27 calach to już bieda. A do Maka musiałbyś wybrać jeszcze opcję z dyskiem SSD, bo talerzowy na system to już kompletny przeżytek. Oczywiście polecam Maka, bo będzie lepszy, jest tylko pytanie, czy miałeś do czynienia z OSX. Bo jeśli nie, to z początku będzie ciężko. Ja, jako stary pececiarz/windowsiarz, jeszcze się przemogłem i OSXa używam tylko w Macbooku do netu.
zdyboo

Re: Komputrowe dylematy ;)

#1186

Post autor: zdyboo »

Dopłaty do Maka po zbóju. I to chyba jest tak, że w takim monitoro-komputerze jest miejsce na jeden dysk, czyli albo SSD, albo HDD. Wtedy trochę trzeba dopłacić, bo 256 GB jedynego dysku to MZ mało, nawet bardzo mało.
Też jestem za tym, że system musi być na SSD. Obecnie stawianie systemu na HDD jest kompletnie bez sensu i zaprzepaszcza całą szybkość jaką oferuje procek czy pamięć. Pięć lat temu zamontowanie w moim pięcioletnim pececie SSD pozwoliło mu przedłużyć żywot na kolejne pięć lat. Obecne dyski SSD na PCI wyglądają jak chipset na płycie. Są też zauważani szybsze od SSD na kablu.
Biurowe monitory Della się średnio do obróbki zdjęć nadają. Kilka różnych Delli miałem/mam w fabryce i do domu bym ich nie kupił. Nie wiem jak ten podlinkowany przez Bogusława, może akurat jest znośny.
Awatar użytkownika
wpk
wpkx
Posty: 38800
Rejestracja: 10.2016
Lokalizacja: Nad Wigołąbką
Kontakt:

Re: Komputrowe dylematy ;)

#1187

Post autor: wpk »

Miejsce jest, bo SSD M.2 jest mniejszy niż kość RAM i montuje się go bezpośrednio na płycie głównej.
zdyboo

Re: Komputrowe dylematy ;)

#1188

Post autor: zdyboo »

To wiem, bo u siebie chwilę trwało zanim w ogóle znalazłem.
Natomiast nie wiem jak to Apple rozpatruje. U nich dopłata do najmniejszego SSD pewnie powoduje, że HDD nie ma w ogóle. Czytając za co Apple każe płacić i to dosyć sporo monet to zdziwiłbym się gdyby było inaczej.
Awatar użytkownika
wpk
wpkx
Posty: 38800
Rejestracja: 10.2016
Lokalizacja: Nad Wigołąbką
Kontakt:

Re: Komputrowe dylematy ;)

#1189

Post autor: wpk »

O ile chyba każdy miał okazję porównać jabłko z gruszką z zewnątrz i bez trudu wyciągnąć jednoznaczne wnioski, to wewnątrz już niekoniecznie.
I uwierz, że gdybyś zerknął do środka takiego MacBooka Pro w porównaniu z Dellem Latitude czy Precisionem, to nie dziwiłbyś się tak tym monetom.
zdyboo

Re: Komputrowe dylematy ;)

#1190

Post autor: zdyboo »

Przynajmniej mają tyle przyzwoitości, że płaci się za jakość, a nie za jakoś.
Choć np. nie mam pojęcia co sprawia, że odlew z alu czy innego magnezu (adapter VESA) kosztuje dwie paczki. Już nawet nie wspominam o absurdalnej cenie podstawki i samym pomyśle sprzedaży monitora bez podstawy. Bardziej mi chodzi o takie zagrania niż to, że każą sobie słono płacić za sprzęt.
ODPOWIEDZ