Dywagacje o zakupie A7

wszystko, co chcielibyście wiedzieć o technice, ale boicie się zapytać
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
vid3
Posty: 8566
Rejestracja: 07.2017
Lokalizacja: Miasto robotnicze
Kontakt:

Re: Dywagacje o zakupie A7

#3881

Post autor: vid3 »

A zwłaszcza na parapet.
puch24

Re: Dywagacje o zakupie A7

#3882

Post autor: puch24 »

Czym się różny gołąb od zwłaszczy?
cz4rnuch

Recka 45tki po szysciuset strzałach znikąd

#3883

Post autor: cz4rnuch »

Zacznę od tego, że pomimo wad szkiełko mi się generalnie podoba, ale powiem szczerze, że (przynajmniej wg czarnuszka) nie jest ono aż takie super hiper jak się słyszy na niektórych portalach. Z pozytywnych rzeczy to tyle, że szkło jest ostre, szybkie, małe, bardzo lekkie i ma dość ciekawy bokeh, czyli powody by to kupić są, ale jednocześnie ten bokeh nie jest aż tak fajowy jak mnie się początkowo wydawało. Moim zdaniem 85/1.8 od Sony pod tym względem jest znacznie ciekawszym szkłem. Jest też nieduży, ale zawsze, spadek kontrastu na pełnej dziurze, co może oczywiście być atutem, szczególnie w portrecie. Dużo większy spadek kontrastu jest wtedy gdy słońce wali prosto w obiektyw. Przy okazji pojawiają się też różne flaro-bliki. AF jest generalnie szybki, w oczko też trafia, ale przy szybszej akcji miałem sporo odrzutów. Na szczęście nawet jak fiutek spudłuje to po kilku klatkach potrafi odnaleźć ostrość, ale jednak (przynajmniej wg czarnuszka) nie ma mowy o pewności jaką dają stałki Sony (przynajmniej na razie, bo liczę na jakiś sofcik korygujący to i owo). Z kolei AF przy filmowaniu jest całkiem spoko, lepiej niż to pokazywano na klipach z youtubka. Na małym gimbalu taki zestaw trzyma się bardzo fajnie także myślę, że do filmowania to bardzo dobra opcja. Reasumując, gdybym mógł się cofnąć w czasie o te kilka dni to chyba bym sobie darował ten kieliszek ekstra i może udałoby się wytrzymać do premiery Tamponów, bo coś czuję, że zaproponują podobny obiektyw tylko lepszy. Ale skoro już kupiłem to narzekać za bardzo nie będę, bo w sumie nie ma na co. Szkło jest ostre, małe i dość szybkie. Jak zejdą z ceną w okolice stałek f2.8 to będzie to bardzo opłacalny zakup. Za 1650 z lens station, sam nie wiem. Jest dużo tańszy od 55/1.8 i dużo lepszy od 50/1.8 więc sumie nieźle się wpasowuje, ale w tej chwili chyba warto dać sobie na wstrzymać i przynajmniej zerknąć na to co przygotuje Tampax.

Kilka Guakamolków z 45tki:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Owain
Nasz Czelnik
Posty: 14707
Rejestracja: 11.2016

Re: Dywagacje o zakupie A7

#3884

Post autor: Owain »

Zajebiste fotki jak na tak chujowy obiektyw.
Sowy nie są tym, czym się wydają...
cz4rnuch

Re: Dywagacje o zakupie A7

#3885

Post autor: cz4rnuch »

Nie, że Butragueno jest zajebisty.
Awatar użytkownika
Owain
Nasz Czelnik
Posty: 14707
Rejestracja: 11.2016

Re: Dywagacje o zakupie A7

#3886

Post autor: Owain »

Tylko skończ z tym wyostrzaniem bokehu ;p
Sowy nie są tym, czym się wydają...
cz4rnuch

Re: Dywagacje o zakupie A7

#3887

Post autor: cz4rnuch »

Obiecuję, że przestanę. Choć w sumie nigdy tego nie robiłem :) Co innego dla kontrastu doyebać trochę contrastu.
Awatar użytkownika
wpk
wpkx
Posty: 38800
Rejestracja: 10.2016
Lokalizacja: Nad Wigołąbką
Kontakt:

Re: Dywagacje o zakupie A7

#3888

Post autor: wpk »

Przerwa na reklamę:
https://forum.nikoniarze.pl/threads/299 ... n-Z-a-Sony

Poczytałem sobie i muszę powiedzieć:
Panowie Zbigniew i Marcin - Wy to umicie...
cz4rnuch

Re: Dywagacje o zakupie A7

#3889

Post autor: cz4rnuch »

Ankieta pod tytułem "Co byśta siostry kupiły?":

a) 24/1.4
b) Tampona w worku
c) Laowa 100mm f/2.8 2x ultra macro
puch24

Re: Dywagacje o zakupie A7

#3890

Post autor: puch24 »

Tampona w worku, oczywiście, ale to ja. ;-) Ciągle jestem pod urokiem Adaptalla-2, więc się nie liczę.

Fajnego masz psa.
ODPOWIEDZ