Fotka z podróży

zdjęcia i o zdjęciach - bez dogmatu
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
vid3
Posty: 8566
Rejestracja: 07.2017
Lokalizacja: Miasto robotnicze
Kontakt:

Re: Fotka z podróży

#191

Post autor: vid3 »

Kudowa - Hradec Kralove ?
nordenvind

Re: Fotka z podróży

#192

Post autor: nordenvind »

orient express

tyle osób zaangażowało się w zgadywankę, musi być nagroda...
Awatar użytkownika
Owain
Nasz Czelnik
Posty: 14707
Rejestracja: 11.2016

Re: Fotka z podróży

#193

Post autor: Owain »

Pijalnia wód świenconych? :P
Sowy nie są tym, czym się wydają...
Awatar użytkownika
Gdama
Gdriada
Posty: 2358
Rejestracja: 11.2016
Lokalizacja: Gdańsk/Jantar

Re: Fotka z podróży

#194

Post autor: Gdama »

Jedlina Zdrój 8-)
Awatar użytkownika
rbit9n
Ribitibi
Posty: 9415
Rejestracja: 11.2016
Lokalizacja: Kolonia pod Rzeszowem - Za Torem

Re: Fotka z podróży

#195

Post autor: rbit9n »

Olgierd Jedlina
nie, nie tobie ja służę, ja służę bzdurze!
zdyboo

Re: Fotka z podróży

#196

Post autor: zdyboo »

Krzysztof Jarzyna ze Szczecina
Awatar użytkownika
Gdama
Gdriada
Posty: 2358
Rejestracja: 11.2016
Lokalizacja: Gdańsk/Jantar

Re: Fotka z podróży

#197

Post autor: Gdama »

Pomimo mego niedomagania ogólnego i szczególnego, udało nam się poszwendać po pagórkach, odwiedzić Książ, jakieś zdroje oraz sąsiadów zza południowej granicy :)
Ze zdjęciami kiepsko, bo ledwo ruleza z 35/2,8 utrzymać w łapie mogę i sił nie miałam na szukanie lepszych kadrów, kątów i inszych kreacyj.

Obrazek
aisoglaM

Re: Fotka z podróży

#198

Post autor: aisoglaM »

Obrazek
Chciałabym się podzielić moją najsmutniejszą fotką w dotychczasowym życiu. Została zrobiona na Sri Lance w styczniu 2019 r. Nigdy wcześniej ani nigdy później nie czułam się tak podle jak właśnie wtedy. Historia typowo turystyczna. Chcesz obejrzeć pola herbaciane, zapierające dech widoki znane z reklamy Liptona..oczywiście madam, oczywiście. Możesz zrobić nawet zdjęcie Paniom zbierającym ręcznie tą słynną na cały świat herbatę. Sjur, sjur, będzie na instagrama.
Zawieźli nas jak barany pod takie wzgórza. Kobiet ogrom. No wybierzecie sobie jakąś i dajcie 5 dolców. One tyle na dzień zarabiają. Będą chętne. Wszystkie były. Ludzie jakoś sobie powybierali a ja stoję jak czołg i ani w jedną ani w drugą. NO BO JAK WYBRAĆ CZŁOWIEKA. Ładniejszą, brzydszą, starszą, młodszą. Bardziej lub mniej kolorowo ubraną. No nie umiem. W końcu otacza mnie grono kobiet, które zwęszyły chyba największego ciołka w ekipie. Chodź, chodź mówią. No idę. Pomagają się wdrapać, uważaj na węże, mówią. Wlazłam. Widok spektakularny. Wejście wcale nie takie proste, bo pełne cierni po przycinanych krzaczków. No to teraz zdjęcie - mnie, mi, mnie, mnie zrób, mnie mnie. Zrobiłam na odwal. Byle jak, byle szybko, wcisnęłam 10 dolców. I uciekłam. Widok rozczarowania pozostałych kobiet ciągle nawraca. Później okazało się, że takich grupek kobiet jest więcej. Już nie wysiadałam z busa. Dla mnie to było traumatyczne doświadczenie. Od czasów pobytu przestała mi smakować herbata z Lanki. Choć wiem, że to śmieszne. Z tego żyją. No ale ja mam w głowie tą sytuację.
Awatar użytkownika
wpk
wpkx
Posty: 38800
Rejestracja: 10.2016
Lokalizacja: Nad Wigołąbką
Kontakt:

Re: Fotka z podróży

#199

Post autor: wpk »

Rozumiem...
aisoglaM

Re: Fotka z podróży

#200

Post autor: aisoglaM »

Obrazek
I jeszcze druga sytuacja. Widok takich patyków wystających z błękitnej wody jest częstym obrazkiem na przewodnikach po Sri Lance. Legenda głosi, że kiedyś faktycznie rybacy używali ich do połowu ryb. Od wielu dziesięcioleci jednak to nie jest praktykowane. Natomiast Ci pierwotni rybacy są właścicielami tych drabinek i za opłatą udostępniają je AKTOROM, którzy dają się fotografować ku uciesze turystów. Na początku byłam lekko oburzona.. ale jak to.. to oszustwo.
Niemniej, okazało się, że to bardzo pożyteczne oszustwo. Po pierwsze niepraktykujący rybacy mają dochód za wynajem a inni ludzie zarabiają na fotkach i datkach od turystów. Najbardziej mnie ujęło, że ten pierwszy chłopak od lewej miał zespół Downa i pracował tak samo jak inni. To bardzo rzadkie, bo na Lance praktycznie nie widać niepełnosprawnych.
Także takie pożyteczne oszustwo.
ODPOWIEDZ