Co robicie ze zdjęciami?

zdjęcia i o zdjęciach - bez dogmatu
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
no_gravity_Carlos
Posty: 4381
Rejestracja: 06.2019

Co robicie ze zdjęciami?

#61

Post autor: no_gravity_Carlos »

szukam jak by tu przyLUTowac; Mr. @Owain dostepny? albo ktos, kto ogarnal skutecznie kolo barw
Awatar użytkownika
vid3
Posty: 8566
Rejestracja: 07.2017
Lokalizacja: Miasto robotnicze
Kontakt:

Re: Co robicie ze zdjęciami?

#62

Post autor: vid3 »

Luteranie to ogarniali.
Awatar użytkownika
Owain
Nasz Czelnik
Posty: 14707
Rejestracja: 11.2016

Re: Co robicie ze zdjęciami?

#63

Post autor: Owain »

Jeśli idzie o LUT to znam się tylko trochę na Launch Umbilical Tower. Nawet mam plany, tajne z NASA.
Sowy nie są tym, czym się wydają...
Awatar użytkownika
no_gravity_Carlos
Posty: 4381
Rejestracja: 06.2019

Re: Co robicie ze zdjęciami?

#64

Post autor: no_gravity_Carlos »

trudno, biegne dalej
cybulski

Re: Co robicie ze zdjęciami?

#65

Post autor: cybulski »

puch24 pisze: 20 lip 2019, 22:04 Hej,

Mam takie pytanie, które mnie nurtuje od czasu jakiegoś.
Co robicie ze zdjęciami po powrocie do domu? (chodzi mi głównie o zdjęcia syfrowe, choć nie tylko).
1) Czy przeglądacie zdjęcia w aparacie w trakcie robienia lub zaraz po i od razu kasujecie te, które są "nieudane" - czy to technicznie, czy kompozycyjnie - tak, że pierwsza selekcja odbywa się jeszcze w aparacie i część zrobionych zdjęć nigdy nie jest nawet kopiowana na komputer?
2) Czy też kopiujecie wszystko z aparatu (karty) jak leci, i selekcji dokonujecie dopiero na kompie?
3) Czy jest kilka etapów selekcji - wstępna, przy której wylatują zdjęcia zdecydowanie "nie tego", i kolejne, coraz ciaśniejsze sita?
4) Co robicie ze zdjęciami, które uznajecie za "warte zachowania"? Obrabiacie je w jakimś lajtrumie czy odpowiedniku, czy innym fotoszopie? Jak dużo obróbki stosujecie?
5) Co robicie ze zdjęciami, które obrobiliście i uważacie, że są OK? Publikujecie tu czy gdzie indziej, drukujecie na drukarce, czy zanosicie do labu żeby zrobili powiększenia metodą chemiczną?
O nasach nie będę pisał bo to mam rozwiązane w automacie przy zgrywaniu na komp, że od razu wskakuje na nasa. Selekcja jest jedna, w fast stone image viewer. Reszta wylatuje w kosz.
Ad. 4 to mam taką ściankę roboczą, gdzie wieszam wydruki (na sznurkach), na które sobie patrze i albo przetrzymają próbę czasu albo nie. Są to druki A3 ze zwykłego lasera, bo dużo tego robię więc nie warto wpędzać się czasem w nadmierne koszta.
Ad. 5 drukuje w blurbie lub ostatnio robię test z chatbooks. Wrzucam na flickr (to taki trochę śmietnik/hosting do sharowania), niektóre czasem na instagram. Mam też o zgrozo maxmodels, kolega mnie namówił ale nie wiem czy tam się nadaję :)

A tu kawałek tej ścianki co wspomiałem, taki prezent ostatnio dostałem. Z braku lepszego zastosowania wisi jako ozdoba na roboczej ściance.
Obrazek
Awatar użytkownika
Owain
Nasz Czelnik
Posty: 14707
Rejestracja: 11.2016

Re: Co robicie ze zdjęciami?

#66

Post autor: Owain »

Jaki śmieszny Fed.
Sowy nie są tym, czym się wydają...
cybulski

Re: Co robicie ze zdjęciami?

#67

Post autor: cybulski »

Owain pisze: 01 paź 2019, 11:39 Jaki śmieszny Fed.
Podobno udawał kiedyś Leicę.
https://rafalmietka.fotoblogia.pl/2483, ... h-cz-1-fed
Awatar użytkownika
wpk
wpkx
Posty: 38800
Rejestracja: 10.2016
Lokalizacja: Nad Wigołąbką
Kontakt:

Re: Co robicie ze zdjęciami?

#68

Post autor: wpk »

Nie wiedziałeś? Podobno nawet kiedyś był Leicą. :D
puch24

Re: Co robicie ze zdjęciami?

#69

Post autor: puch24 »

"Ostrooki" też był Leiką.
Awatar użytkownika
wpk
wpkx
Posty: 38800
Rejestracja: 10.2016
Lokalizacja: Nad Wigołąbką
Kontakt:

Re: Co robicie ze zdjęciami?

#70

Post autor: wpk »

Ba! Nawet Leica nią jest.
ODPOWIEDZ