W poszukiwaniu Św. Grilla

wszystko, co chcielibyście wiedzieć o technice, ale boicie się zapytać
ODPOWIEDZ
puch24

Re: W poszukiwaniu Św. Graala

#2011

Post autor: puch24 »

No i wygląda, że ten Nikon Z50 to Kupahuku... i niewiele więcej.
APS-C, po pierwsze.
Tylko 20 MP.

Dwa obiektywy DX: 3,5-6,3/16-50 i 4,5-6,3/50-250.

Rynce, nogi i majtki opadają.
Coś mi się wydaje, że takie rzeczy, a nawet lepsze, widzieliśmy u Sony, Samsunga, Canona przynajmniej 4, jeśli nie 5 lat temu. Moje podobne obiektywy Samsunga kończą się na 5,6, a nie na 6,3. Niby niewiele, ale zawsze.
Awatar użytkownika
Owain
Nasz Czelnik
Posty: 14707
Rejestracja: 11.2016

Re: W poszukiwaniu Św. Graala

#2012

Post autor: Owain »

Nosz kurna, gdybym wiedział, że bezlustra bedom sie ratowac ogórastymi szkuami, to bym w rzyci nie kupował. Wszystko wina nikoniarzy, wontku nex i wupsika. Kto tera ode mnie kupi cały ten bajzel, bym mógł luszczanke Kanona kupić?
Sowy nie są tym, czym się wydają...
Awatar użytkownika
wpk
wpkx
Posty: 38803
Rejestracja: 10.2016
Lokalizacja: Nad Wigołąbką
Kontakt:

Re: W poszukiwaniu Św. Graala

#2013

Post autor: wpk »

Nie trzeba było cnieahabować.
Awatar użytkownika
Owain
Nasz Czelnik
Posty: 14707
Rejestracja: 11.2016

Re: W poszukiwaniu Św. Graala

#2014

Post autor: Owain »

Jeszcze się taaaaam tamron bieli, od tych szkłóóóóóów, co zapoooowiedzieeeeli! :P
Sowy nie są tym, czym się wydają...
puch24

Re: W poszukiwaniu Św. Graala

#2015

Post autor: puch24 »

Ale wiesz co? Nowoczesne szkła do lustrzanek (inne niż podstawowe ciemne zoomy) to też wielkie, ciężkie i drogie ogóry. Zafundowano nam matryce >20 MP, i okazało się, że stare obiektywy przestają się na takich matrycach wyrabiać.
Zaczęto więc projektować i produkować obiektywy, które mają mniej więcej równą ostrość w całym kadrze już od pełnego otworu - ale kosztem ceny, wagi i wielkości.

Dodano po 1 minucie 9 strzałach znikąd:
wpk pisze: 10 paź 2019, 17:57 Nie trzeba było cnieahabować.
Dokładnie tak.
I nie byłoby Psioniecznych, i byłaby cisza i spokój.
Awatar użytkownika
Owain
Nasz Czelnik
Posty: 14707
Rejestracja: 11.2016

Re: W poszukiwaniu Św. Graala

#2016

Post autor: Owain »

No ale Puchu, chyba bezlustra miały w zamiarze ograniczyć wielkość a w filozofii powrócić do wielkości aparatek małego obrazka. I dla mnie w braku af i dzięki temu małości szkieł, ale może z jakimś substytutem mikrorstra miast powiększania obrotem pierścienia.

Natomiast jak już jest kawał body do chytania, to i cyc z przodu może być wielki :D
Sowy nie są tym, czym się wydają...
puch24

Re: W poszukiwaniu Św. Graala

#2017

Post autor: puch24 »

Cny Owianinie,
Mos recht, oczywiście, mniejszy rozmiar BYŁ jednym z argumentów reklamowych wczesnych bezluster, gdy rozdzielczości oscylowały wokół 12-14 MP, gdy popularne były obiektywy naleśniki do nich, a grupą odbiorców docelowych byli amatorzy, którym przestały wystarczać kompakty.

Dodano po 6 minutach 1 strzale znikąd:
Ale z biegiem czasu zmieniła się grupa docelowa, zmieniły się też (zwiększyły) wymagania, i okazało się, że płaski naleśnik nie wystarcza, musi być ogór.
Awatar użytkownika
wpk
wpkx
Posty: 38803
Rejestracja: 10.2016
Lokalizacja: Nad Wigołąbką
Kontakt:

Re: W poszukiwaniu Św. Graala

#2018

Post autor: wpk »

Otóż to. LF rulez.
Awatar użytkownika
vid3
Posty: 8566
Rejestracja: 07.2017
Lokalizacja: Miasto robotnicze
Kontakt:

Re: W poszukiwaniu Św. Graala

#2019

Post autor: vid3 »

Naleśnik czy ogór?
Co woli Kowalski?
Nie dla Kowalskiego kiełbasa.
puch24

Re: W poszukiwaniu Św. Graala

#2020

Post autor: puch24 »

Dokładnie tak. To, czego chce Kowalski, zupełnie nie ma znaczenia.
Znaczenie ma to, co producent/marketer chce sprzedać Kowalskiemu.

Ja, w każdym razie, nie jestem na razie gotowy do rezygnacji z lustrzanki - może dlatego, że nie mam naprawdę dobrego i nowoczesnego bezlusterkowca, który jest w stanie konkurować z lustrzanką szybkością i pewnością działania, jakością obrazu w wizjerze, itd.
Natomiast są urocze, jeśli chodzi o wagę i wielkość, doskonale nadają się na wycieczki, np. bez problemu do jednej wcale nie takiej dużej torby włożyłem trzy Samsungi z trzeba obiektywami (i nie musiałem ich zmieniać w związku z tym), a do tego weszły jeszcze ze dwa obiektywy naleśniki i lampa błyskowa. I nie było to ciężkie ani niewygodne.
ODPOWIEDZ