Places

zdjęcia i o zdjęciach - bez dogmatu
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
danz1ger
Posty: 5649
Rejestracja: 11.2016
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Places

#4871

Post autor: danz1ger »

samek pisze: 31 paź 2019, 09:21
wpk pisze: 30 paź 2019, 22:51
Owain pisze: 30 paź 2019, 22:45 Woytek, o co Ciebie idzie?
O to, że...
Że nic.
Skoro wszystkim się podoba, to znaczy, że ja mam coś z głową.
Co zresztą wcale mnie nie dziwi.

Dodano po 1 minucie 32 strzałach znikąd:
PS Przepraszam.
No właśnie gościu. O co Ci idzie? Jesteśmy w Placesach? Ładny Places? Wg mnie zarąbisty. I się nie dziwię, że innym się podoba.
A o jakości fotografii, pokazującej wspomniany Places, to tylko z Sebą sobie zdaje się piszesz.
Więc bez przesady może z tym WSZYSTKIM.
a o co Tobie idzie gościu. nie można mieć własnej opinii? chyba za dužo tvp.
A jednak ktoś kręci.
cz4rnuch

Re: Places

#4872

Post autor: cz4rnuch »

Wyluzujcie trochę. Z tego co widzę to większość achów dotyczy samej miejscówki a tylko wupsik wypowiedział się na temat foćki. I gustu pozostałych. Stąd chyba to całe zamieszanie. Z resztą po namyślę (który potwierdza wczorajszy namysł) muszę częściowo przyznać mu racje, bo jest zbyt oczojebnie i jasno wywołane. Na temat płaskości pozakontrastowej, jeśli o to chodziło, się nie wypowiem, bo na to nie mam recepty. Jest mocno przymknięte, tak zazwyczaj robię pocztówki, i tak raczej zostanie. Może nie zawsze ma to swoje uzasadnienie, ale tutaj raczej nie widziałem potrzeby focić na f2.
Awatar użytkownika
danz1ger
Posty: 5649
Rejestracja: 11.2016
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Places

#4873

Post autor: danz1ger »

trochę inne spojrzenie na robienie zdjęć krajobrazoburczych https://www.amateurphotographer.co.uk/t ... f5-6-70442
A jednak ktoś kręci.
cz4rnuch

Re: Places

#4874

Post autor: cz4rnuch »

Chyba trza mieć konto na portalu by móc przeczytać ten artykuł. Mnie wyświetla się tylko początek gdzie jest mowa o przymykaniu do wartości f/5.6, czyli do takiej, którą ja nazywam mocnym przymknięciem :)
samek

Re: Places

#4875

Post autor: samek »

danz1ger pisze: 31 paź 2019, 12:03
samek pisze: 31 paź 2019, 09:21
wpk pisze: 30 paź 2019, 22:51
O to, że...
Że nic.
Skoro wszystkim się podoba, to znaczy, że ja mam coś z głową.
Co zresztą wcale mnie nie dziwi.

Dodano po 1 minucie 32 strzałach znikąd:
PS Przepraszam.
No właśnie gościu. O co Ci idzie? Jesteśmy w Placesach? Ładny Places? Wg mnie zarąbisty. I się nie dziwię, że innym się podoba.
A o jakości fotografii, pokazującej wspomniany Places, to tylko z Sebą sobie zdaje się piszesz.
Więc bez przesady może z tym WSZYSTKIM.
a o co Tobie idzie gościu. nie można mieć własnej opinii? chyba za dužo tvp.
A więc widzisz gościu chodzi mnie o to, że uważasz Pan ja uważam, że na podstawie tego, że mnie się nie podoba, a Sebanowi się podoba, to ja nie powinienem mówić, że WSZYSTKIM innym się podoba.
Da się zrozumieć?
Czy nie - ponieważ za dużo tvp u mnie, to dla Cię za niski poziom?

Dodano po 4 minutach 2 strzałach znikąd:
cz4rnuch pisze: 31 paź 2019, 12:13 Wyluzujcie trochę...
U mnie prawie jak zwykle luzik.
Ale żyłka lekko drgła.
Awatar użytkownika
Owain
Nasz Czelnik
Posty: 14717
Rejestracja: 11.2016

Re: Places

#4876

Post autor: Owain »

No właśnie, ja nie wiem o co chodzi Woytkowi, ale chętnie się dowiem. Tj. wiem, że jest fanem robienia krajobrazów na pełnej dziurze, no ale ma po temu obiektywy, których cz4rnuch nie ma, a nawet jakby miał, to raczej nie są to podróżnicze szkła do plecaka i samolotu. No a taką FE28/2 to można zrobić na pełnej dziurze, ale efekt nie byłby porywający ;) Chyba, że Woytkowi chodziło o coś innego niż głębia ostrości.

Drogi samku zaś - uwielbiam Cię i łyżkami bym jadł prawdy życiowe Twe, ale trochę więcej tolerancji :) Np. to, że w dywagacjach o A7 dywagujemy o tamronach, samyangach i wadze i cenie, to takie sobie pierdololo, bo można i sie może lubi podywagować. Ale nie są to wpisy jęczących i załamanych, bo choć w nexowym wątku na N. można było jęczeć, bo szkła były zjebane albo ich nie było, o tyle na FE jest wybieraj, przebieraj, ale podyskutować, nawet ponarzekać se można bez spinki. Ty jednak chyba odbierasz naszą wymianę zdań jako spinkę, wpadasz z niebytu i się turbujesz, że my się napinamy niby. Tutaj też, Woytkowi się czemuś nie podobało, a może mu czemus zabrakło, można se pogadać nienikoniarsko na ten temat, a Ty się znów turbujesz. Nie turbuj się samku! :D

A Woytkowi to trza wreszcie kupić na urodziny jakiś obiektyw 3D i będzie miał niepłasko ;)
Sowy nie są tym, czym się wydają...
Awatar użytkownika
wpk
wpkx
Posty: 38825
Rejestracja: 10.2016
Lokalizacja: Nad Wigołąbką
Kontakt:

Re: Places

#4877

Post autor: wpk »

Aleśta zajadłe. Jak te Nikoniarze. A ja przecież, kurwa, przeprosiłem, więc o co, do huja, jeszcze chodzi?
samek

Re: Places

#4878

Post autor: samek »

Sebastianie drogi. Znaczy...
Słuchaj gościu. Nie bądź taki poważny bo się zmieszam.

Woytku drogi. Znaczy...
Widzisz gościu. No po raz kolejny wirtualna dyskusja stała się mocno poważna.
Dla niektórych.
Awatar użytkownika
Owain
Nasz Czelnik
Posty: 14717
Rejestracja: 11.2016

Re: Places

#4879

Post autor: Owain »

wpk pisze: 31 paź 2019, 13:18 Aleśta zajadłe. Jak te Nikoniarze. A ja przecież, kurwa, przeprosiłem, więc o co, do huja, jeszcze chodzi?
Ale za co przeprosiłeś? Bo ja nie wiem? Podobnie nie wiem czemu zdjęcie płaskie?
samek pisze: 31 paź 2019, 13:18 Nie bądź taki poważny bo się zmieszam.
A to byś musiał wejść do betoniarki. Ale niestety nasz Drogi Ligo odjechau był :mrgreen:
Sowy nie są tym, czym się wydają...
samek

Re: Places

#4880

Post autor: samek »

Owain pisze: 31 paź 2019, 13:21 ...Ale niestety nasz Drogi Ligo odjechau był :mrgreen:
O widzisz. Jeden z przykładów zbyt poważnego traktowania wirtualnych dyskusji.
ODPOWIEDZ