Jaki francuski pokrak ładniejszy?

off-duty
ODPOWIEDZ

Cytryna czy Renata?

Renata
5
38%
Cytryna
8
62%
 
Liczba głosów: 13
Awatar użytkownika
rbit9n
Ribitibi
Posty: 9456
Rejestracja: 11.2016
Lokalizacja: Kolonia pod Rzeszowem - Za Torem

Re: Jaki francuski pokrak ładniejszy?

#171

Post autor: rbit9n »

wpk pisze:To może D90?
niech będzie, że 190D.
nie, nie tobie ja służę, ja służę bzdurze!
tomek_jj
Posty: 290
Rejestracja: 11.2016

Re: Jaki francuski pokrak ładniejszy?

#172

Post autor: tomek_jj »

Owainu
Jako, że jakiś czas temu zakupiłem nowe auto to powiem Ci czego się trakcie tego procesu dowiedziałem
1. cena katalogowa jest dla "frajerów". Auto to nie kajzerka, która w kasie kosztuje 0,29PLN. Cenę auta się negocjuje i to ostro, albo szuka się okazji cenowych na modele, które są przeceniane bo dealer nie mógł sprzedać. To ostanie nie oznacza że auto jest gorsze. Często jest na przykład za drogie w katalogu.
2. Negocjację cen i poszukiwanie okazji znacznie ułatwia uwolnienie się od zależności terytorialnej. Inaczej mówiąc jeżeli założysz, że masz kupić na miejscu, to możesz mocno sobie utrudnić negocjacje i poszukiwania .
3. Najlepsze ceny są w największych miastach, bo tam jest największa konkurencja. Nawet jak kupisz daleko od domu to serwis i tam możesz robić na miejscu
4. Dobry moment na kupowanie to luty-marzec przez tak zwane wyprzedaże. Ale najlepsze okazje są dla aut już stających na placu. Jeżeli koniecznie chcesz dokładnie skonfigurować auto tak jak chcesz to poczekasz najprawdopodobniej ok 2 miesięcy na odbiór i z ceną raczej nie powalczysz
5. Jeżeli się mocno przywiążesz do koloru to również może być słabo z negocjowaniem cen
6. Wiem ,ze już wybrałeś coś w rodzaju SUW, ale najlepszy stosunek cena/właściwości jest dla aut segmentu C, czyli dla kompaktów (GOLF, ASTRA, FOCUS, MEGANE itp), bo ich się sprzedaje najwięcej i jest największa konkurencja wśród producentów. SUV, MiniWAN itp są droższe , bo modne. Auto z segmentu C robione na tej samej płycie podłogowej i z takim samym silnikiem potrafi być kilkanaście tysięcy tańsze na starcie od "odpowiadającego" mu SUV. Oczywiście ta odpowiedniość jest umowna, bo kompakt to kompakt.

Po przejściu tego procesu "kupowania" kupiłem auto segmentu C za cenę niższą od katalogowej o 12000PLN i niższą i o 20000PLN od czegoś co mi się wydawało że może bym kupił, czyli coś SUV-podobne. Dealer był oddalony od mojej wsi o ok 400km, a lokalny dealer obszedł się smakiem.
puch24

Re: Jaki francuski pokrak ładniejszy?

#173

Post autor: puch24 »

O! To jest dobry wpis! Popieram!
Po przeczytaniu tego przypomniało mi się, że niektórzy znajomi kupowali nowe auta wcale nie w Łodzi, bo gdzie indziej znaleźli lepszy deal.

Dawny znajomy kierownik salonu Fiata opowiadał mi, że zamówili dla klienta wypasione Bravo, którego nie odebrał, choć przepadła mu zaliczka. Ale chętnego nie było. Po kilkakrotnym obniżaniu ceny w końcu je sprzedali, i dla nabywcy był to dobry deal.
puch24

Re: Jaki francuski pokrak ładniejszy?

#174

Post autor: puch24 »

Obrazek
Awatar użytkownika
Owain
Nasz Czelnik
Posty: 14731
Rejestracja: 11.2016

Re: Jaki francuski pokrak ładniejszy?

#175

Post autor: Owain »

Wszystkie teraz tak mają. Nie oszukujmy się. I to nawet te za 300 tysi. Więc może lepiej kupić najtańsze wozidełko i mieć wyjebane. Ten pug nawet fajny w środku, ale z zewnątrz te chromy i ten dziób, jakby już był po dzwonie. No ale wszystkomający jak cytryn to liczą ze 150 tysi. Tym nawet jechałem i całkiem spoko. No bo cytryna i tej reni po lifcie jeszcze nie ma.
Sowy nie są tym, czym się wydają...
Ligo

Re: Jaki francuski pokrak ładniejszy?

#176

Post autor: Ligo »

Owain pisze: 24 gru 2018, 19:59Więc może lepiej kupić najtańsze wozidełko i mieć wyjebane.
To jest dobra koncepcja.
Awatar użytkownika
rbit9n
Ribitibi
Posty: 9456
Rejestracja: 11.2016
Lokalizacja: Kolonia pod Rzeszowem - Za Torem

Re: Jaki francuski pokrak ładniejszy?

#177

Post autor: rbit9n »

puch24 pisze:Obrazek
w mercedresie też tak robio.
nie, nie tobie ja służę, ja służę bzdurze!
Awatar użytkownika
wpk
wpkx
Posty: 38838
Rejestracja: 10.2016
Lokalizacja: Nad Wigołąbką
Kontakt:

Re: Jaki francuski pokrak ładniejszy?

#178

Post autor: wpk »

Chyba w Twoim.
Awatar użytkownika
rbit9n
Ribitibi
Posty: 9456
Rejestracja: 11.2016
Lokalizacja: Kolonia pod Rzeszowem - Za Torem

Re: Jaki francuski pokrak ładniejszy?

#179

Post autor: rbit9n »

ja z Mercedesami mam tyle wspólnego co z narkotykami, czyli nic.
nie, nie tobie ja służę, ja służę bzdurze!
Awatar użytkownika
wpk
wpkx
Posty: 38838
Rejestracja: 10.2016
Lokalizacja: Nad Wigołąbką
Kontakt:

Re: Jaki francuski pokrak ładniejszy?

#180

Post autor: wpk »

Taaak...
ODPOWIEDZ