Kolejny, cholerny/psioniczny dzień...

off-duty
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
danz1ger
Posty: 5682
Rejestracja: 11.2016
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Kolejny, cholerny/psioniczny dzień...

#24251

Post autor: danz1ger »

Próbowałem założyć profil tymczasowy ale nie jestem pewien czy się udało bo po ostatnim DALEJ cofało mnie do poprzedniej strony. Podobno jestem zarejestrowany na video przesłuchanie ale pieprzę to. Zadzwoniłem na infolinię i po trzeciej próbie wszystko pojechało gładko. 7 Marzec na stadionie.
A jednak ktoś kręci.
zdyboo

Re: Kolejny, cholerny/psioniczny dzień...

#24252

Post autor: zdyboo »

Rodzicom zakładałem przez Santander i logować się trzeba za pomocą loginu i hasła do banku plus jeszcze kod potwierdzający z SMSa.
Całe szczęście taki profil nie jest im potrzebny zbyt często. Głównie ze względu na zdrowie. E-recepty i tak przychodzą SMSem, skierowania chyba też będą, bo to szczepionkowe też przyszło.
PKO BP to jest państwowy bank i tam procedura wygląda inaczej.

Fotosa mam dowodowego, takiego trupiego jak to w DO. Za rok z małym już okładem kończy mi sie DO, nowy już pewnie będzie z warstwą elektroniczną i taki też wystarcza do założenia profilu zaufanego. Tylko trzeba to chyba robić z komórki, bo potwierdza się przez NFC.

Bogusław, będziesz do Wawy jechał na szczepienie?
Awatar użytkownika
danz1ger
Posty: 5682
Rejestracja: 11.2016
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Kolejny, cholerny/psioniczny dzień...

#24253

Post autor: danz1ger »

Nieee, w Dancyku na stadionie Energa. Po zastrzyku 15 min kopania piłki z Lechistami :P
A jednak ktoś kręci.
nordenvind

Re: Kolejny, cholerny/psioniczny dzień...

#24254

Post autor: nordenvind »

Potfierdzenie ID przez bank ćwiczyłem już dobre kilkanaście lat temu za naszym bajorkiem.
Tam bez konta bankowego nie istniejesz. Jako kraj jesteśmy nieco zapóźnieni we wdrażaniu tych rozwiązań.
Aczkolwiek nasze ułatwienia w samej bankowości są podobno w czołówce światowej.
Autochtony bardzo były zdziwione widząc pierwszy raz naszą kartę bankową z chipem, tam wciąż skanowało się pasek czytnikiem :mrgreen:
zdyboo

Re: Kolejny, cholerny/psioniczny dzień...

#24255

Post autor: zdyboo »

U nas wdraża się takie rozwiązania z ewentualną pomocą banków, a nie przez banki. Osobiście mnie to cieszy, bo banksterów nienawidzę.
W Polsce bez konta bankowego możesz rządzić krajem.
nordenvind

Re: Kolejny, cholerny/psioniczny dzień...

#24256

Post autor: nordenvind »

Nikt nie lubi lichwiarzy. :mrgreen:
zdyboo

Re: Kolejny, cholerny/psioniczny dzień...

#24257

Post autor: zdyboo »

Potwierdziłem tymczasowy profil. Rozmowa jest przez MS Teams, zatem warto sobie zainstalować apkę lub obczaić jak skorzystać z jej wersji www.
Rozmowa rozpoczęła się punktualnie. Najpierw trzeba potwierdzić kod, który przyszedł emilem, potem potwierdza się kilka klauzul. Potem przesuwa się dłonią przed twarzą, a na końcu z dwóch stron pokazuje dowód. Ja musiałem do tego przełączyć się na tylną kamerę telefonu, bo przednia nie dawała zbyt dobrego obrazu. I tyle. Kilka minut to trwa.
Profil ważny jest przez trzy miechy, ale może zostać przedłużony o kolejny okres, bo pandemia. Emil w tym temacie przyjdzie.
aisoglaM

Re: Kolejny, cholerny/psioniczny dzień...

#24258

Post autor: aisoglaM »

No juz ściągnęłam tą apke. Zobaczymy jak to wyjdzie w praniu. A urzednik czy urzedniczka? I skad nadaja? Z urzędu czy swojej kuchni? 🙂
cz4rnuch

Re: Kolejny, cholerny/psioniczny dzień...

#24259

Post autor: cz4rnuch »

aisoglaM

Re: Kolejny, cholerny/psioniczny dzień...

#24260

Post autor: aisoglaM »

No coz..włożył w ciasto całego siebie 🤣
ODPOWIEDZ