Urodziny Cz4rnucha

off-duty
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Owain
Nasz Czelnik
Posty: 14731
Rejestracja: 11.2016

Re: Urodziny Cz4rnucha

#31

Post autor: Owain »

Coś słyszałem. A jaka jest ostatnia wersja, którą można se jeszcze kupić i mieć instalkę, jak ktoś sobie obrabia np. raz na pół roku? Ja mam jeszcze jakąś starszą, ale się pogubiłem.

Dodano po 1 minucie 4 strzałach znikąd:
Dobra, już se wyczytałem, że 6.14
Sowy nie są tym, czym się wydają...
Awatar użytkownika
wpk
wpkx
Posty: 38838
Rejestracja: 10.2016
Lokalizacja: Nad Wigołąbką
Kontakt:

Re: Urodziny Cz4rnucha

#32

Post autor: wpk »

Ale nie ma jej w sprzedaży.

Dodano po 1 minucie 45 strzałach znikąd:
Jeśli nie masz 6.14, to zobacz, czy ta, którą masz, da się do niej zaktualizować.
Awatar użytkownika
Owain
Nasz Czelnik
Posty: 14731
Rejestracja: 11.2016

Re: Urodziny Cz4rnucha

#33

Post autor: Owain »

Zobaczę. Póki co mi wszystko działa, zresztą niby ciagle trwam w zawieszeniu między decyzją o obrabianiu w LR i Capture One. Boję się, że się już do LR przyzwyczaiłem, choć mnie wkurwia ten bagaż z segregowaniem zdjęć. Wolałbym samo develop. Ale jak kiedyś obrabiałem, to miałem jednak wrażenie, że LR lepiej sobie radził.
Sowy nie są tym, czym się wydają...
cz4rnuch

Re: Urodziny Cz4rnucha

#34

Post autor: cz4rnuch »

Jeśli nie LR to co? Ja mam 5.8 więc nie mam szans na żaden apgrejt. A plików z 7III w nim nie otworzę. Subskrypcje sobie odpuszczę wiec co mi pozostaje? Nic oprócz LR i Camera Raw nie używałem wiec nie wiem jakie sąalternatywy. Jest darmowy Capture One Sony więc sprawdzę, słyszalem też o ON1 Photo RAW do którego ponoć upgrady są w cenie wersji "pudełkowej". 69 dolarków to nie majątek.
Awatar użytkownika
Owain
Nasz Czelnik
Posty: 14731
Rejestracja: 11.2016

Re: Urodziny Cz4rnucha

#35

Post autor: Owain »

A jak to jest teraz z Capture One? Bo darmowy to on chyba jest jakiś mega okrojony. A C1 PRO nie wiem ile kosztuje i jak z aktualizacjami.
Sowy nie są tym, czym się wydają...
cz4rnuch

Re: Urodziny Cz4rnucha

#36

Post autor: cz4rnuch »

https://www.phaseone.com/en/Capture-One ... rison.aspx

Głównie funkcje "tetheringowe" plus jakieś importy, katalogowanie. Przynajmniej tak mi się wydaje.
Awatar użytkownika
wpk
wpkx
Posty: 38838
Rejestracja: 10.2016
Lokalizacja: Nad Wigołąbką
Kontakt:

Re: Urodziny Cz4rnucha

#37

Post autor: wpk »

Owain pisze: 17 lut 2019, 09:34choć mnie wkurwia ten bagaż z segregowaniem zdjęć
Że co? Ja właśnie dlatego nie chcę nic innego, bo wiem, gdzie co mam a do każdego pliku jest historia obróbki.
Swoją drogą, długo nie chciałem abonamentu, bo to czyste kurestwo. Ale nie mam wyjścia, poza tym pomyślałem, że skoro i tak mi ściągają haracz z Netflixa czy Spotify, to niech się i imperialiści z Adobe nażrą na mojej krzywdzie...

A jakby co, to mam instalkę Lr 6.14 i jeśli ktoś chce, mogę wystawić.
Awatar użytkownika
Owain
Nasz Czelnik
Posty: 14731
Rejestracja: 11.2016

Re: Urodziny Cz4rnucha

#38

Post autor: Owain »

W darmowej nie ma korekcji lokalnych, tak było jak jeszcze miałem C1. A korekcje lubię i używam. Widzę, że w sprzedaży jest C1 PRO 12 za 1350 zł. Około połowy z tego kosztują aktualizacje z niżych wersji. Widzę też, że 250 eur kosztuje C1 PRO tylko do SONY, a 328 eur tylko do sony z trzema stylami. Zobaczę, czy można pobrać triale i może się przesiędę znów :>

PS. Wojtek, bo Ty Fotografik jesteś, a ja fotoziotkowy amator weekendowy z trzema fotami na krzyż :P

PS2. Po wiela ten 6.14 od Ciebie? :)
Sowy nie są tym, czym się wydają...
Awatar użytkownika
wpk
wpkx
Posty: 38838
Rejestracja: 10.2016
Lokalizacja: Nad Wigołąbką
Kontakt:

Re: Urodziny Cz4rnucha

#39

Post autor: wpk »

Po wiela nie wiem, bo nie wiem, ile płacisz za łącze, a zajmuje to 382MB.
Awatar użytkownika
rbit9n
Ribitibi
Posty: 9452
Rejestracja: 11.2016
Lokalizacja: Kolonia pod Rzeszowem - Za Torem

Re: Urodziny Cz4rnucha

#40

Post autor: rbit9n »

wpk pisze:Też tak miałem... I ściągnąłem triala Lr Classic CC - działa 7 dni. A potem trzeba będzie się w abonament bawić, wyjścia nie ma - stary jest 6.14, nowy 8.2...
Co więcej, pewna funkcja wymaga najnowszej kompilacji Windows 10 (1809 z października), która jednak po ściągnięciu zatrzymywała mi kursor co 15 sekund, więc odinstalowałem i zastanawiam się, co potem. Na szczęście ta funkcja - Enhance czy jakoś tak - jest mi średnio potrzebna.

A do Canona - owszem, jest coś, ale nawet nie ciągnąłem, wolę pozostać przy Lr.
Najgłupsze w tym wszystkim jest jednak to, że nie ma żadnego kodeka do Windows, by można było zwyczajnie tylko przeglądać te .CR3 jak JPG.
wyślesz mi Voitku ten pliczek? zobaczę pod Linuchem czy to działa, czy nie działa.
nie, nie tobie ja służę, ja służę bzdurze!
ODPOWIEDZ