Rowerowe dyr-dymały

off-duty
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
wpk
wpkx
Posty: 38838
Rejestracja: 10.2016
Lokalizacja: Nad Wigołąbką
Kontakt:

Re: Rowerowe dyr-dymały

#3271

Post autor: wpk »

Nie pal trawy, nie jedz grzyba,
Kup se rower, słuchaj zdyba.
Awatar użytkownika
danz1ger
Posty: 5682
Rejestracja: 11.2016
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Rowerowe dyr-dymały

#3272

Post autor: danz1ger »

You got it right.
A jednak ktoś kręci.
cz4rnuch

Re: Rowerowe dyr-dymały

#3273

Post autor: cz4rnuch »

Kłopoty w raju. Anka dziś mnie powiedziała, że jednak muszę wybrać: (7)Anna i Roskuś albo ona. W sensie, że nie ma na nich miejsca w salunie. Upocony po cyce, po kilku godzinach walki z tą stajnią Augiasza zaczynam widzieć światełko w tunelu, ale i tak ciężko mi będzie na tych 1,08m2 upchać dwa rowery. A dla damy Anny jeszcze dodatkowo zamontować klimę i podłogowe ogrzewanie.

Obrazek
Awatar użytkownika
vid3
Posty: 8595
Rejestracja: 07.2017
Lokalizacja: Miasto robotnicze
Kontakt:

Re: Rowerowe dyr-dymały

#3274

Post autor: vid3 »

Jakiś TV wstaw, żeby się Aneczka nie nudziła.
Awatar użytkownika
wpk
wpkx
Posty: 38838
Rejestracja: 10.2016
Lokalizacja: Nad Wigołąbką
Kontakt:

Re: Rowerowe dyr-dymały

#3275

Post autor: wpk »

Lepiej nie - przecież za miesiąc, dwa musi kupić - i kupi - kolejny rower... Tego się nie da zatrzymać.
zdyboo

Re: Rowerowe dyr-dymały

#3276

Post autor: zdyboo »

Może siakieś haki na ścianie lub na suficie zamocuj.
cz4rnuch

Re: Rowerowe dyr-dymały

#3277

Post autor: cz4rnuch »

vid3 pisze: 27 paź 2021, 22:25 Jakiś TV wstaw, żeby się Aneczka nie nudziła.
W worku jest kilka książek i roczna prenumerata nieodfoliowanego njujorkera.
zdyboo pisze: 27 paź 2021, 22:33 Może siakieś haki na ścianie lub na suficie zamocuj.
O sado-maso też myślałem. Z wyliczeń mi jednak wynika, że chyba tylko za przednie koło hak/drążek od ścianki bocznej, ale jakoś nie mogę znaleźć na tyle długich by weszły dwie sztuki. No i to byłoby ze 25 kilo. No chyba, że na dwóch hakach, ale wtedy i tak drugi musiałby być dość długi a robią takie po 40 cm max.

Dodano po 1 minucie 39 strzałach znikąd:
W sumie można kierę w jednym trochę odkręcić i puścić równolegle do ramy. Zrobi się trochę więcej miejsca.
cz4rnuch

Re: Rowerowe dyr-dymały

#3278

Post autor: cz4rnuch »

Rondziuś codziennie zaskakuje. Dziś mnie kolega zapytał czy nie przypierdoliłem gdzieś kołem, bo mnie się wentyl wykrzywił. Paczę i faktycznie coś jest nie tak. Ale na kwadracie doczytałem, że tu są jakieś asymetryczne obręcze i wentyl jakoś tak dziwnie siedzi. Domyślam się, że ma to jakieś uzasadnienie, choć na razie nie wiem jakie, ale zastanawiam się czy nie będzie to jakieś utrudnienie przy ewentualnym tublesowaniu? Może do tego typu obręczy jakieś specjalne wentyle się stosuje? W sensie, że jakieś modyfikowane specjalnie pod takie wynalazki tublesy. W instrukcji piszą tylko o taśmie, że trzeba ją rozciągnąć dokładnie między krawędziami co chyba będzie dość trudne ze względu na te krzywizny.

PS Anka pochwaliła/albo obśmiała?, że Martkowi łydy urosły. Tak się oglądam nago ze wszystkich stron i może faktycznie.
Awatar użytkownika
wpk
wpkx
Posty: 38838
Rejestracja: 10.2016
Lokalizacja: Nad Wigołąbką
Kontakt:

Re: Rowerowe dyr-dymały

#3279

Post autor: wpk »

Zuch! :)
zdyboo

Re: Rowerowe dyr-dymały

#3280

Post autor: zdyboo »

Ja te koła co mam obecnie w gruzie, a co je Dandy Horse robiło też mam z niesymetrycznymi obręczami, ale wentyle mam prosto. W sumie nie znajduję przyczyny dlaczego wentyl miałby nie być prosto w niesymetrycznych obręczach. Oczywiście oprócz nieprawidłowego montażu. Masz dętki czy mleko? Jak kupowałem wentyle Mavic, to tam był szereg podkładek pod nakrętkę mocującą w tym takie do niesymetrycznych obręczy.
Niesymetryczne obręcze mają na celu bardziej równomiernie rozłożyć naprężenie szprych od niesymetrycznie umieszczonych kołnierzy piast. Tylna zawsze była niesymetryczna, a przednia odkąd zaczęto do niej montować tarczę.
Niesymetryczna obręcz to nie jest nowa rzecz, ale ostatnio zyskała na popularności.

Obwód łydy zaczyna być problemem dopiero jak zaczyna zahaczać o przednią przerzutkę.
ODPOWIEDZ