Sprzętowe przekleństwo

wszystko, co chcielibyście wiedzieć o technice, ale boicie się zapytać
ODPOWIEDZ
Ligo

Re: Sprzętowe przekleństwo

#81

Post autor: Ligo »

No to powinno się podjąć jakieś działania, nie wiem, być może prawne;-), żebyś i Ty u siebie na miejscu mógł drukować. Mnie się nie chce, bo w warzywniaku obok leżą jakieś tam Rugery i Glocki.

Bo wiesz co... takie plastikowe wydumki to mogą ryja poparzyć, albo i oko wybić.
puch24

Re: Sprzętowe przekleństwo

#82

Post autor: puch24 »

Znalezione właśnie:

"Pomocy jak zakładam lampę nie mogę przeskoczyć czasu 1/200 zatrzymuje się na tej wartości. Co się dzieje?"

AAAArrrgh!!!
Awatar użytkownika
vid3
Posty: 8590
Rejestracja: 07.2017
Lokalizacja: Miasto robotnicze
Kontakt:

Re: Sprzętowe przekleństwo

#83

Post autor: vid3 »

No bywa ...
Na żółtym pewnie otrzyma odpowiedź w stylu, że bez studiów fotograficznych (na renomowanej uczelni) i niezbędnej wiedzy z zakresu fizyki kwantowej problemu nie przeskoczy.
puch24

Re: Sprzętowe przekleństwo

#84

Post autor: puch24 »

Na FB w jednej z grup.
puch24

Re: Sprzętowe przekleństwo

#85

Post autor: puch24 »

Nikon przystąpił do ofensywy - Z6 z zoomem i przelotką FTZ można w abfoto kupić za minimalnie mniej, niż 10000 złotych, czyli po prostu darmoszka.

Rozeszła się też pogłoska, że Olympus może się wycofać z rynku foto, który nie jest dla firmy dochodowy - podobno naciskają na to udziałowcy.
gavin

Re: Sprzętowe przekleństwo

#86

Post autor: gavin »

Sony a7 rulez!
Awatar użytkownika
wpk
wpkx
Posty: 38838
Rejestracja: 10.2016
Lokalizacja: Nad Wigołąbką
Kontakt:

Re: Sprzętowe przekleństwo

#87

Post autor: wpk »

puch24 pisze: 08 mar 2019, 09:57 Rozeszła się też pogłoska, że Olympus może się wycofać z rynku foto, który nie jest dla firmy dochodowy - podobno naciskają na to udziałowcy.
Bo zamiast w mały weszli w za mały obrazek.
cz4rnuch

Re: Sprzętowe przekleństwo

#88

Post autor: cz4rnuch »

puch24 pisze: 08 mar 2019, 09:57 Nikon przystąpił do ofensywy - Z6 z zoomem i przelotką FTZ można w abfoto kupić za minimalnie mniej, niż 10000 złotych, czyli po prostu darmoszka...
Mają mokro w gaciach.
puch24

Re: Sprzętowe przekleństwo

#89

Post autor: puch24 »

wpk pisze: 08 mar 2019, 10:43
puch24 pisze: 08 mar 2019, 09:57 Rozeszła się też pogłoska, że Olympus może się wycofać z rynku foto, który nie jest dla firmy dochodowy - podobno naciskają na to udziałowcy.
Bo zamiast w mały weszli w za mały obrazek.
Dokładnie tak. Zawsze to wykpiwałem, że to 110 Kodak Pocket Instamatic, który słynął z "wybitnej" jakości zdjęć.
Bajdełej, drugim powodem sławy tego formatu było super oszczędne wykorzystanie powierzchni emulsji: obraz był rejestrowany na jakichś 55-60% powierzchni błony, reszta to były ogromne odstępy między kadrami i niemałe marginesy.
Zresztą format 135 nie jest tu też bezwinny - kinowa perforacja po obu stronach w zasadzie nie jest potrzebna i marnuje emulsję.

Zdaje się, że mikro 4/3 zatrzymało się na 16 MP i więcej być nie chce żadną miarą. Bo nie może być więcej... Trochę to już anachronizm, gdy APS-C typowo ma 24, a FF 30-40.
puch24

Re: Sprzętowe przekleństwo

#90

Post autor: puch24 »

Yongnuo pokazało chyba najgłupszy na świecie bezlusterkowiec, model YN450. Zapowiedź czytałem z miesiąc temu, w Chinach ma być dostępny w kwietniu.
Jest to cieniutki (jak na aparat foto), oparty na Androidzie bezlusterkowiec, sterowany dotykowym ekranem, bez żadnych przycisków, tarcz i pokręteł. Aparat ma sensor Panasonika formatu, oczywiście, mikro 4/3, i, uwaga! wielką, sterczącą rurę z bagnetem Canon EF...

Gdzie sens, gdzie logika?

Dodano po 15 minutach 49 strzałach znikąd:
A te nagłe promocje Nikona i Sony są wprost wiązane z pojawieniem się "taniego" Canona RP.
ODPOWIEDZ