Właśnie obejrzał-żem/polecam

o kulturze i sztuce innej niż fotograficzna
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
wpk
wpkx
Posty: 38825
Rejestracja: 10.2016
Lokalizacja: Nad Wigołąbką
Kontakt:

Re: Właśnie obejrzał-żem/polecam

#2181

Post autor: wpk »

To musi dobre kino być.
Awatar użytkownika
wpk
wpkx
Posty: 38825
Rejestracja: 10.2016
Lokalizacja: Nad Wigołąbką
Kontakt:

Re: Właśnie obejrzał-żem/polecam

#2182

Post autor: wpk »

Wczoraj na Nf "Fuga": https://www.filmweb.pl/film/Fuga-2018-755431 - niezły.
nordenvind

Re: Właśnie obejrzał-żem/polecam

#2183

Post autor: nordenvind »

https://www.netflix.com/pl/title/81278730

świetny film Komasy
pewnie fszyscy już widzieli, ale gorąco polecam laikom, agnostykom, ortodoksom :) wszystkim...
człowiekiem po prostu się jest niezależnie od tych wszystkich kalek w które wtłacza nas życie

przypomniało mi się jak 25 lat temu bardzo praktykujący znajomi zaciągnęli mnie do małego filipińskiego
kościółka i tam ksiądz przed wejściem witał wszystkich wiernych uściskiem dłoni...
jakież to było nieobyczajne i ujmujące splendor kościelnej hierarchii w porównaniu do ówczesnej Polski
Ostatnio zmieniony 13 paź 2020, 23:55 przez nordenvind, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
vid3
Posty: 8573
Rejestracja: 07.2017
Lokalizacja: Miasto robotnicze
Kontakt:

Re: Właśnie obejrzał-żem/polecam

#2184

Post autor: vid3 »

A coś się w tej materii zmieniło?
nordenvind

Re: Właśnie obejrzał-żem/polecam

#2185

Post autor: nordenvind »

jesteśmy bliżej średniowiecza :)
aisoglaM

Re: Właśnie obejrzał-żem/polecam

#2186

Post autor: aisoglaM »

nordenvind pisze: 13 paź 2020, 23:53 https://www.netflix.com/pl/title/81278730

świetny film Komasy
pewnie fszyscy już widzieli, ale gorąco polecam laikom, agnostykom, ortodoksom :) wszystkim...
człowiekiem po prostu się jest niezależnie od tych wszystkich kalek w które wtłacza nas życie

przypomniało mi się jak 25 lat temu bardzo praktykujący znajomi zaciągnęli mnie do małego filipińskiego
kościółka i tam ksiądz przed wejściem witał wszystkich wiernych uściskiem dłoni...
jakież to było nieobyczajne i ujmujące splendor kościelnej hierarchii w porównaniu do ówczesnej Polski
Szarpnelam się i do kina poszlam na to nawet. Wzbudził w mnie więcej emocji niz Kler.
Mialam wstydliwy epizod studiowania psychoterapii na KUL u ..ja jestem bardzo mocno anty ale akurat tylko tam te studia byly, ktore mnie interesowaly. Orpocz tradycyjnych parapetow poznalam super ludzi-ksiezy. Szczegolnie jeden zapadl mi w pamiec. Zakonnik jezuita. Nigdy wczesniej nie widzialam zeby ktos tak do rave tancowal.
zdyboo

Re: Właśnie obejrzał-żem/polecam

#2187

Post autor: zdyboo »

Ja wczoraj wciągłem "Boże Ciało". Dobry, zdecydowanie lepszy od "Kleru", bo po Smarzowskim wiedziałem czego się spodziewać.
nordenvind

Re: Właśnie obejrzał-żem/polecam

#2188

Post autor: nordenvind »

a odtfurca głównej roli okazuje się ziomalem, w wieku 6 lat grał Małego Księcia w tutejszym teatrum dramatycznym
Awatar użytkownika
wpk
wpkx
Posty: 38825
Rejestracja: 10.2016
Lokalizacja: Nad Wigołąbką
Kontakt:

Re: Właśnie obejrzał-żem/polecam

#2189

Post autor: wpk »

nordenvind pisze: 15 paź 2020, 10:33 a odtfurca głównej roli okazuje się ziomalem, w wieku 6 lat grał Małego Księcia w tutejszym teatrum dramatycznym
Od Małego Księcia do Dużego Księdza.
nordenvind

Re: Właśnie obejrzał-żem/polecam

#2190

Post autor: nordenvind »

aisoglaM pisze: 15 paź 2020, 10:07
Mialam wstydliwy epizod studiowania psychoterapii na KUL u ..ja jestem bardzo mocno anty ale akurat tylko tam te studia byly, ktore mnie interesowaly. Orpocz tradycyjnych parapetow poznalam super ludzi-ksiezy. Szczegolnie jeden zapadl mi w pamiec. Zakonnik jezuita. Nigdy wczesniej nie widzialam zeby ktos tak do rave tancowal.
kiedyś nawet byłem na KULu z koleżanką która studiowała tam socjologię
sama uczelnia zrobiła na mnie raczej ponure wrażenie
ale to były zupełnie inne czasy w każdym sensie i tuż po stanie wojennym
(ona potem przerwała studia i dokończyła je bez problemów za granicą na całkiem szacownym uniwerku)
niedługo po tej wizycie przyjechałem do Lublina ponownie na egzaminy w UMCSie
ODPOWIEDZ