Właśnie obejrzał-żem/polecam

o kulturze i sztuce innej niż fotograficzna
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
danz1ger
Posty: 5651
Rejestracja: 11.2016
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Właśnie obejrzał-żem/polecam

#3121

Post autor: danz1ger »

To o Roentgenie?
A jednak ktoś kręci.
Awatar użytkownika
wpk
wpkx
Posty: 38833
Rejestracja: 10.2016
Lokalizacja: Nad Wigołąbką
Kontakt:

Re: Właśnie obejrzał-żem/polecam

#3122

Post autor: wpk »

Tak, "Cień i kość, czyli bajka o przygodach Roentgena w strefie mroku". :mrgreen:

Za to polecam w HBOGO "Obrazy bez autora" (https://www.filmweb.pl/film/Obrazy+bez+ ... 018-788334) - 3 godziny, ale warto.
zdyboo

Re: Właśnie obejrzał-żem/polecam

#3123

Post autor: zdyboo »

Jeszcze dwa mam.

"Basic Instinct" - pewnie każdy już widział kiedyś w tym i ja. Teraz obejrzałem jednak ogarniając całość, a nie tylko czekając na scenę przekładania nóg przez Sharon Stone podczas przesłuchania. To jest całkiem niezły thriller. Cała historia kręci się wokół pożądania, zazdrości, seksu i przemocy czyli zgodnie z tytułem wokół najniższego, podstawowego instynktu, który w każdym z nas siedzi. Netflix, jakby ktoś miał ochotę.

"Stowaway" - świeżynka na Netflixie. Początek pierwszej załogowej misji na Marsa. Zatem film w kosmosie, ale bez obcych, bez strzelanin, taka bardziej "Grawitacja" niż "Star Trek". Aktorstwo nie jest złe, sama historia też nie, dialogi też nie, ale całość mi się nie spina. Chyba jak dla mnie brakło trochę logiki. Obejrzeć można, ale satysfakcja niekoniecznie będzie gwarantowana.
Awatar użytkownika
wpk
wpkx
Posty: 38833
Rejestracja: 10.2016
Lokalizacja: Nad Wigołąbką
Kontakt:

Re: Właśnie obejrzał-żem/polecam

#3124

Post autor: wpk »

1. Co do "BI" pełna zgoda.
2. "S" zacząłem, ale nie wiem, czy mi się chce skończyć - jakieś takie drętwe...
zdyboo

Re: Właśnie obejrzał-żem/polecam

#3125

Post autor: zdyboo »

Mnie zakończenie "Stowaway" zdumiało i rozczarowało. W żaden sposób nie umiem go sobie zracjonalizować. I fakt, tam nie ma akcji jako takiej, a nie każdy kręci jak QT, żeby sama rozmowa była interesująca.
cz4rnuch

Re: Właśnie obejrzał-żem/polecam

#3126

Post autor: cz4rnuch »

Gdama pisze: 19 kwie 2021, 01:15 Ja sobie przypomniałam "Młodość" Sorrenttino i serdecznie polecam, jeśli ktoś nie widział.
https://www.nowehoryzonty.pl/vod-film.s?id=10786&vb=nhv
Dobry. Podobał się.
Awatar użytkownika
Gdama
Gdriada
Posty: 2362
Rejestracja: 11.2016
Lokalizacja: Gdańsk/Jantar

Re: Właśnie obejrzał-żem/polecam

#3127

Post autor: Gdama »

cz4rnuch pisze: 26 kwie 2021, 16:47
Gdama pisze: 19 kwie 2021, 01:15 Ja sobie przypomniałam "Młodość" Sorrenttino i serdecznie polecam, jeśli ktoś nie widział.
https://www.nowehoryzonty.pl/vod-film.s?id=10786&vb=nhv
Dobry. Podobał się.
"Wielkie piękno" jeszcze lepsze (według mnie), ale pewnie oglądałeś.
zdyboo

Re: Właśnie obejrzał-żem/polecam

#3128

Post autor: zdyboo »

Kilka zaległości z Netflixa.

"Love and Monsters" - przygodowy, w dobrym tego słowa znaczeniu. Takie lekkie postapo, kolo rusza do swojej dziewczyny po tym jak rozdzieliła ich apokalipsa, która wszystkie małe żyjątka: owady, płazy, mięczaki itd. zmieniła w wielkie złodupce. Ludzie przestali być na szczycie łańcucha pokarmowego i żyją pod ziemią.

"Moneyball" - na faktach, o amerykańskim baseballu. Głównym bohaterem jest szef klubu, który dzięki pomocy nerda i jego metodzie numerycznej zaczyna z sukcesami rywalizować z najlepszymi i najbogatszymi klubami w dywizji. Niezły Brad Pitt. Dosyć przyjemnie mi się to oglądało, mimo, że nie znam ani pół reguły baseballu, a sportem się w ogóle nie intersuję.

"The Founder" - historia franczyzy McDonald's. Też na faktach. Dobry zestaw aktorski, Michael Keaton, Nick Offerman, John Carroll Lynch i na dokładkę Lura Dern. Okazuje się, że american nie dla każdego jest dream. I znowu dobrze mi się na to patrzyło, mimo, że przez wszystkie te lata odkąd McDonald's jest w Polsce może z 10 razy tam jadłem.
Awatar użytkownika
wpk
wpkx
Posty: 38833
Rejestracja: 10.2016
Lokalizacja: Nad Wigołąbką
Kontakt:

Re: Właśnie obejrzał-żem/polecam

#3129

Post autor: wpk »

W C+ "Martwa góra" (https://www.filmweb.pl/serial/Martwa+g% ... 020-852549) - bardzo dobry.
cz4rnuch

Re: Właśnie obejrzał-żem/polecam

#3130

Post autor: cz4rnuch »

God bless America.

ODPOWIEDZ