O monitorach

wszystko, co chcielibyście wiedzieć o technice, ale boicie się zapytać
ODPOWIEDZ
Ligo

Re: O monitorach

#31

Post autor: Ligo »

Dzięki Methanoia za cenne spostrzeżenia. Na takie właśnie liczyłem.
Monitor to nie jest tylko jeszcze jeden gadżet w naszym otoczeniu, dlatego ja też zawsze starałem się kupić najlepszy, na jaki mnie stać, bo oczy ma się tylko jedne. Wyjątkiem był ten posiadany obecnie Flexscan, kupiony jako prowizorka na pół roku/rok, a który okazał się tak dobry, że jest ze mną już 12 lat i najchętniej bym go nie zmieniał.
Ligo

Re: O monitorach

#32

Post autor: Ligo »

Jeszcze w nawiązaniu - 30 cali będzie chyba dla mnie za duże. Taka przekątna na pewno jest dobra do pracy, ale w domowym użytku myślę, że w zupełności wystarczyłoby 27, a może nawet 24 cale.
Czy przechodził ktoś z 24 na 27? Ewentualnie jakie wrażenia po zmianie proporcji z 16:10 na 16:9?
Awatar użytkownika
wpk
wpkx
Posty: 38825
Rejestracja: 10.2016
Lokalizacja: Nad Wigołąbką
Kontakt:

Re: O monitorach

#33

Post autor: wpk »

16:9 to sprzęt bardziej amatorski, telewizorowaty, znaczy, dopasowany do oglądania filmów.
A jeśli masz miejsce, to bierz 30.
Ligo

Re: O monitorach

#34

Post autor: Ligo »

Ciężko będzie. NEC-a trochę się boję, a innych nie biorę pod uwagę. Natomiast moja ulubiona firma praktycznie nie robi 30-tek, może z wyjątkiem CG318, ale on jest poza zasięgiem finansowym.
Awatar użytkownika
wpk
wpkx
Posty: 38825
Rejestracja: 10.2016
Lokalizacja: Nad Wigołąbką
Kontakt:

Re: O monitorach

#35

Post autor: wpk »

Czemu boisz NECa?
Ligo

Re: O monitorach

#36

Post autor: Ligo »

Nie miałem nigdy kontaktu i chociaż wiem, że porządne monitory robią tylko te dwie firmy, to jednak wolałbym pozostać przy Eizo.
ODPOWIEDZ