Na-tych-miast! ;P

wszystko, co chcielibyście wiedzieć o technice, ale boicie się zapytać
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
sorevell
Posty: 2516
Rejestracja: 11.2016

Re: Na-tych-miast! ;P

#51

Post autor: sorevell »

Ale mazy na negatywie zostają tak jak u mnie...
namoamo

Re: Na-tych-miast! ;P

#52

Post autor: namoamo »

A nie wiem, to z google. Ale już rozumiem, chodzi żeby mieć dwa zdjęcia pozytyw i negatyw tej samej jakości.
Awatar użytkownika
sorevell
Posty: 2516
Rejestracja: 11.2016

Re: Na-tych-miast! ;P

#53

Post autor: sorevell »

Coś w tym stylu, ale przy założeniu, że chcesz coś zeskanować, to lepiej mieć negatyw niż odbitkę.
Awatar użytkownika
wpk
wpkx
Posty: 38825
Rejestracja: 10.2016
Lokalizacja: Nad Wigołąbką
Kontakt:

Re: Na-tych-miast! ;P

#54

Post autor: wpk »

Mateusz, niezupełnie tej samej - negatyw jest ostrzejszy i można go skanować albo powiększać, a pozytyw - sam wiesz - znaczek pocztowy i tyle. ;)

Marcin, tak to wygląda zaraz po oddarciu, ale gdy wyschnie to znacznie mniej.
Awatar użytkownika
sorevell
Posty: 2516
Rejestracja: 11.2016

Re: Na-tych-miast! ;P

#55

Post autor: sorevell »

Baj de łej, byłem w czarno-białych przed chwilą i chyba ich pogrzało. Chcą 99 polskich nowych złotych za fp-100.

Dodano po 2 minutach 40 sekundach:
wpk pisze:Marcin, tak to wygląda zaraz po oddarciu, ale gdy wyschnie to znacznie mniej.
Tak jest, tylko że ten ślad na środku aronii to właśnie pozostałość po tym białym... gównie? :D
Awatar użytkownika
wpk
wpkx
Posty: 38825
Rejestracja: 10.2016
Lokalizacja: Nad Wigołąbką
Kontakt:

Re: Na-tych-miast! ;P

#56

Post autor: wpk »

Być może, że to sprawa przeterminowania - może ta chemia przestaje być przezroczysta...

A FP tak zdrożały gdy ogłoszono koniec produkcji.
Awatar użytkownika
sorevell
Posty: 2516
Rejestracja: 11.2016

Re: Na-tych-miast! ;P

#57

Post autor: sorevell »

No ja rozumiem, ale w takim bratexie są po 85.
Awatar użytkownika
wpk
wpkx
Posty: 38825
Rejestracja: 10.2016
Lokalizacja: Nad Wigołąbką
Kontakt:

Re: Na-tych-miast! ;P

#58

Post autor: wpk »

O! Miło. Myślałem, że wszyscy się podnieśli.
Awatar użytkownika
wpk
wpkx
Posty: 38825
Rejestracja: 10.2016
Lokalizacja: Nad Wigołąbką
Kontakt:

Re: Na-tych-miast! ;P

#59

Post autor: wpk »

sorevell pisze: 31 lip 2017, 10:14 Ramki brakuje z tej prostej przyczyny, że skaner marki epsą v-pińcet ma szerokość podświetlenia mniejszą od szerokości negatywu z FP-100. A że skanowałem wczoraj na szybko, nie chciało mi się jechać na dwa razy i składać tego do kupy.
Mazy mam też na pozostałych negatywach, więc albo to właściwość przeterminowanej chemii, albo z rolkami coś nie tego, bo przeciągałem i odrywałem raczej starannie.
W sumie to przy okazji najbliższego wołania (a trochę mi się towaru nazbierało) wymoczę te negatywy w zmiękczaczu, spróbuję wyczyścić i zdam relację.

Muszę sobie jeszcze zrobić maskownicę na matówkę, bo na razie celowałem na oko. No i może przy okazji jakąś ramkę do skanera...
sorevell pisze: 02 sie 2017, 21:16 A przy okazji umyłem polaroidy w zmiękczaczu. Teraz wystarczy je kiedyś zeskanować...
Marcinie, zaprawdę, wciąż bardzo interesuje mnie porównanie Twoich skanów sprzed umycia negatywów i po - wrzucisz coś?
Emulsyjne mazy, jak widać, skoro wychodzą mi na każdej klatce, to znaczy, że nie zależą od przeterminowania - moje FP100C są jeszcze terminowe.
PS Zły jestem, bo jak głupi prześwietliłem tęczowe niebo, a przecież wiem, że pod kątem skanowania negatywu trzeba to Fuji raczej niedoświetlić.
Kombinacje w Lr słabo pomagają - to nie cyfra! :D

Obrazek
Awatar użytkownika
sorevell
Posty: 2516
Rejestracja: 11.2016

Re: Na-tych-miast! ;P

#60

Post autor: sorevell »

W weekend udało mi się wywołać i zeskanować zaległości, więc jak tylko znajdę chwilę wieczorem, to wrzucę.
ODPOWIEDZ