TOP 10 - muzyka

o kulturze i sztuce innej niż fotograficzna
puch24

Re: TOP 10 - muzyka

#11

Post autor: puch24 »

Nie Jetro, tylko Jethro...
A poza Jethro lubiłem też np. Plexiglasa... :-P
i Mocarta...
i Depesze...
i Suizenji Kyoko...
samek

Re: TOP 10 - muzyka

#12

Post autor: samek »

puch24 pisze:Nie Jetro, tylko Jethro...
Sacra! Chyba obraziłem uczucia.
Posypuję łysy łen popiołem i proszę o karnego bana na tydzień.
Chory

Re: TOP 10 - muzyka

#13

Post autor: Chory »

Trudno mówić o jakimkolwiek przereklamowaniu jeśli w polskim radio, oprócz Cheerio, słyszałem przez 20 lat może ze dwa ich kawałki. Myślę, że to zespół jak najbardziej niszowy, dość specyficzny, z kiepskim wokalistą, bez wybitnego gitarzysty, a jednak dla mnie genialny.
puch24

Re: TOP 10 - muzyka

#14

Post autor: puch24 »

No a czy np. Sting jest wybitnym wokalistą? Gdy śpiewał w duecie z Pavarottim, to aż w uszach zgrzytało, a mimo to ludzie (a nawet ja! ;-) ) lubią go słuchać, bo muzykiem jest wybitnym, nawet jeśli głos tak naprawdę to ma do baletu... :-P
samek

Re: TOP 10 - muzyka

#15

Post autor: samek »

Troszkę dało się słyszeć, ale faktycznie skłamałbym pisząc, że głośny to zespół w polskim radiu.
Ale spoko dało się wyłapać informację o uznaniu bodajże Crest of a Knave za najlepszy album heavy metal czy jakoś tak. Przykosili samej Metallice :)
puch24

Re: TOP 10 - muzyka

#16

Post autor: puch24 »

Akurat za Crest of a Knave nie przepadam, może dlatego, że nie przepadam za metalem.
samek

Re: TOP 10 - muzyka

#17

Post autor: samek »

No cóż. Na wszelki wypadek przyznam, że nie rusza mnie JT i z tej pozycji pyskuję.
Mam kumpla, który najwyraźniej mógłby z Wami pogadać. Próbował mnie zarazić i ciągać na koncert czy też pożyczać płyty.
No nie udało mu się, ale przynajmniej zrozumiałem, że muzyka metalowa obszerną jest.
puch24

Re: TOP 10 - muzyka

#18

Post autor: puch24 »

Ale JT to nie metal i chyba nigdy nie był tak klasyfikowany! Raczej folk-rock czy jakoś tak.
Zresztą mnie właśnie ten okres folkowo-rockowy chyba najbardziej się podobał. Ale nikogo na siłę nie będę próbował przekonywać. To się po prostu podoba albo nie, i już. Mam kolegę, który od lat bezskutecznie próbuje mnie przekonać, że da się słuchać ostrego metalu. Inny z kolei namawia mnie od lat na słuchanie "muzyki", bo twierdzi, że to, czego ja słucham, to nie muzyka.
Chory

Re: TOP 10 - muzyka

#19

Post autor: Chory »

puch24 pisze:Akurat za Crest of a Knave nie przepadam, może dlatego, że nie przepadam za metalem.
No, to się wtedy jury popisało... Pamiętam rok później Metallica na Grammy dziękowała, że JT nie w tym nie wydał albumu.
cz4rnuch

Re: TOP 10 - muzyka

#20

Post autor: cz4rnuch »

Skoro o Metallice mowa to chyba od wczora na oficjalce można za friko posłuchać i obejrzeć nową płyte (co 2 godzinki wrzucają nowy teledysk): https://metallica.com/
ODPOWIEDZ