Szmelcwageny i inne

off-duty
ODPOWIEDZ
puch24

Re: Szmelcwageny i inne

#5881

Post autor: puch24 »

O kamerze i śnieżnej czy deszczowej pogodzie nie pomyślałem; jak zwykle masz rację.

To co widział Tomek, jeśli to nie był Anglik, to faktycznie pomysł od czapy.

Dodano po 3 minutach 14 strzałach znikąd:
Zresztą to odmykanie i zamykanie bagażnika butem pod zderzakiem też oczywiście ma sens, bo można mieć zajęte ręce i/lub ubłoconą klapę, itd., więc jest to uzasadnione, ale można bez tego żyć, a są to kolejne kosztowne gadżety do kosztowania przy zakupie i naprawie.
Awatar użytkownika
wpk
wpkx
Posty: 38825
Rejestracja: 10.2016
Lokalizacja: Nad Wigołąbką
Kontakt:

Re: Szmelcwageny i inne

#5882

Post autor: wpk »

Kamerkę mam pod listwą klapy bagażnika, nad tablicą rejestracyjną.
Brudzi się jak reszta tej części samochodu - jak nie przymierzając tylna szyba w kombi.
Jednak tylna szyba w kombi ma wycieraczkę i spryskiwacz, a moja kamerka nie.
Nie do policzenia, ile razy przecierałem ją paluchem.
Często po jeździe jest tak, że na ekranie widać tylko błoto lub śnieg, więc tradycyjnie można liczyć tylko na lusterka i tylną szybę.
Tak, że tego.

Dodano po 8 minutach 58 strzałach znikąd:
PS Klapę mogę otworzyć zdalnie guzikiem na kluczyku, ale w tym celu muszę wsadzić łapę i namacać w prawej kieszeni ciasnych 501ek kluczyk i guzik na nim obok scyzoryka marki Victorinox, karabińczyka i breloka w kształcie modelu Gullwinga 300SL w skali 1:97 marki Bburago.
Jednak przy obu zajętych rękach to nieco trudne.
Awatar użytkownika
vid3
Posty: 8573
Rejestracja: 07.2017
Lokalizacja: Miasto robotnicze
Kontakt:

Re: Szmelcwageny i inne

#5883

Post autor: vid3 »

A te czipy z covida nie dadzą rady połączyć się z klapą bagażnika?
Awatar użytkownika
wpk
wpkx
Posty: 38825
Rejestracja: 10.2016
Lokalizacja: Nad Wigołąbką
Kontakt:

Re: Szmelcwageny i inne

#5884

Post autor: wpk »

Niech Margo sprawdzi.
Krzych_g
Posty: 462
Rejestracja: 01.2019
Lokalizacja: Szczecin/okolica za miedzą

Re: Szmelcwageny i inne

#5885

Post autor: Krzych_g »

vid3 pisze: 14 sty 2021, 23:19 A te czipy z covida nie dadzą rady połączyć się z klapą bagażnika?
Bezpośrednio pewnie nie. Raczej przez smarkfona :lol: :lol:
zdyboo

Re: Szmelcwageny i inne

#5886

Post autor: zdyboo »

Raczej kabelkiem, jedna wtyczka do zapalniczki druga do nosa i masz sterowanie myślą całym autem.
Krzych_g
Posty: 462
Rejestracja: 01.2019
Lokalizacja: Szczecin/okolica za miedzą

Re: Szmelcwageny i inne

#5887

Post autor: Krzych_g »

zdyboo pisze: 14 sty 2021, 20:55 .... Słyszałem, że są samochody już bez bagnetu miski olejowej.
W Mercedesie C180 z 2005 już tak uszczęśliwili użyszkodników. Co ja się naszukałem tego bagnetu :lol: bo przecież jak to auto bez bagnetu :mrgreen: :mrgreen:

Dodano po 3 minutach 11 strzałach znikąd:
zdyboo pisze: 15 sty 2021, 10:22 Raczej kabelkiem, jedna wtyczka do zapalniczki druga do nosa i masz sterowanie myślą całym autem.
Dobre. Tak piszemy na otwartym forum jeszcze korpo zmałpują ten pomysł :mrgreen: :mrgreen:
Awatar użytkownika
wpk
wpkx
Posty: 38825
Rejestracja: 10.2016
Lokalizacja: Nad Wigołąbką
Kontakt:

Re: Szmelcwageny i inne

#5888

Post autor: wpk »

Tomek, patentuj szybko!

Dodano po 1 minucie 46 strzałach znikąd:
W moim S500 z 2008 o dziwo, mimo monitorowania przekroczenia minimalnego stanu oleju, bagnet też jest.
Awatar użytkownika
sorevell
Posty: 2516
Rejestracja: 11.2016

Re: Szmelcwageny i inne

#5889

Post autor: sorevell »

Z kamerką cofania mam tak samo jak Woytek - jest uyebana w 3 minuty przy obecnej pogodzie. Z tą różnicą, że ja mam w bagazniku dedykowaną szmatę do przecierania obiektywu.

A elektryczne otwieranie i zamykanie bagażnika jest zajebiste, zwłaszcza gdy siedzisz sobie za kierownicą i chcesz otworzyć bagażnik komuś targajacemu np. zakupy nie wychodząc z samochodu.
zdyboo

Re: Szmelcwageny i inne

#5890

Post autor: zdyboo »

Albo montujesz pod klapą gabażnika LEDa takiego fest z 10 tysi lumenów i jak ktoś świeci długimi, to otwierasz gabażnik i pokazujesz mu, że to nie jest fajne.
ODPOWIEDZ