moje rozne "hobby"

off-duty
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Owain
Nasz Czelnik
Posty: 14716
Rejestracja: 11.2016

Re: moje rozne "hobby"

#391

Post autor: Owain »

wpk pisze: 22 wrz 2022, 21:33 Albo tragiczny wesołek i wesoły tragarz.
Ale to już nie Baranowski... ;p

Obrazek
Sowy nie są tym, czym się wydają...
Awatar użytkownika
sorevell
Posty: 2514
Rejestracja: 11.2016

Re: moje rozne "hobby"

#392

Post autor: sorevell »

Owain pisze:Wy mi lepiej poraźcie, czy taką dziurkę lepiej gipsem budowlanym czy klejem gipsowym? To jest płyta g-k, a resztka rurki nie wystaje ponad płaszczyznę ściany. Ma być w miarę estetycznie ale bez pierdolenia, bo to wynajmowane mieszkanie.

Obrazek

No i czy po odcięciu nożem do tapet folii tuż przy nowym grzejniku i zdarciu folii również tej pomalowanej, to lepiej gipsem szpachlowym czy gładzią szpachlową? Wiem, że zależy od warstwy i czasu na babranie, ale nie wiem jaka będzie owa "wyrwa", obstaję, że 4mm gładzi gipsowej a potem ze 2 mm gładzi szpachlowej.

Obrazek
Dziurę wypełnij pianką montażową albo rzeczywiście gipsem budowlanym (tylko wiesz, on wiąże błyskawicznie, także trzeba się streszczać). Piankę dotnij do płaszczyzny, a jeżeli gips - to wepchnij w dziurę tak, żeby nie wystawał. Resztę Twoich zmartwień powinno rozwiązać wiaderko gotowej szpachli gipsowej (do takich zadań nie ma sensu się bawić w mieszanie suchego gipsu z wodą, lepiej kupić gotową szpachlę). Co do wspomnianej siatki, to jak już to fizelina, ale będziesz miał problem z uzyskaniem płaszczyzny, a jak zrozumiałem - to nie jest jakieś eksponowane miejsce, wiec sama szpachla powinna wystarczyć.
A jeśli to ściana z poszyciem z płyt GK i jakimś cudem podwójnie płytowana, to można wyciąć fragment pierwszej warstwy płyty, uzupełnić wstawką bez otworu i taką naprawę zaszpachlować. Wkoło grzejnika wspomniana wyżej szpachla z wiaderka.
Awatar użytkownika
Owain
Nasz Czelnik
Posty: 14716
Rejestracja: 11.2016

Re: moje rozne "hobby"

#393

Post autor: Owain »

Dzięki. Niestety wczoraj już byłem w sklepie, pan radzący też mówił o piance ale stwierdził że nie wiadomo jak będzie pracować w tej dziurze i czy nie wybrzuszy po przycięciu, więc polecił kupić 5 kg kleju gipsowego z knaufa. Ta ściana koło grzejnika jest murowana, ale liczę, że uda się elegancko zdjąć tą folię bez większych wyrw i wystarczy zakupione 3 kg gotowej gładzi szpachlowej też z knaufa. Jak będą większe wyrwy to może się uda wypełnić tym klejem gipsowym a potem szpachla.
Sowy nie są tym, czym się wydają...
Awatar użytkownika
wpk
wpkx
Posty: 38825
Rejestracja: 10.2016
Lokalizacja: Nad Wigołąbką
Kontakt:

Re: moje rozne "hobby"

#394

Post autor: wpk »

Nowa sprawność Czelnika - szpachlarz-gipsiarz!
Czekamy na zbrojarz-betoniarz.
Awatar użytkownika
Owain
Nasz Czelnik
Posty: 14716
Rejestracja: 11.2016

Re: moje rozne "hobby"

#395

Post autor: Owain »

Zbrojarzem byłem, bo w końcu sam sobie kolczugę zrobiłem. A z betoniarzami i betoniarkami to śliska sprawa ;p
Sowy nie są tym, czym się wydają...
Awatar użytkownika
rbit9n
Ribitibi
Posty: 9432
Rejestracja: 11.2016
Lokalizacja: Kolonia pod Rzeszowem - Za Torem

Re: moje rozne "hobby"

#396

Post autor: rbit9n »

Owain pisze: 22 wrz 2022, 18:09 Wy mi lepiej poraźcie, czy taką dziurkę lepiej gipsem budowlanym czy klejem gipsowym? To jest płyta g-k, a resztka rurki nie wystaje ponad płaszczyznę ściany. Ma być w miarę estetycznie ale bez pierdolenia, bo to wynajmowane mieszkanie.

Obrazek

No i czy po odcięciu nożem do tapet folii tuż przy nowym grzejniku i zdarciu folii również tej pomalowanej, to lepiej gipsem szpachlowym czy gładzią szpachlową? Wiem, że zależy od warstwy i czasu na babranie, ale nie wiem jaka będzie owa "wyrwa", obstaję, że 4mm gładzi gipsowej a potem ze 2 mm gładzi szpachlowej.

Obrazek
panie! kto to panu tak spierdolił?
nie, nie tobie ja służę, ja służę bzdurze!
Awatar użytkownika
Owain
Nasz Czelnik
Posty: 14716
Rejestracja: 11.2016

Re: moje rozne "hobby"

#397

Post autor: Owain »

Kurwa, myślałem dziś że ducha wyzionę albo się rozpłaczę przy tym gównie. Wszystko fajnie, folia od razu schodzi, a pod folią... jakiś jebany klej brązowożółty, jak butapren, zaschnięty, pękający i łuszczący się, ale nie na tyle dobrze, by dało się go zerwać, zeskrobać. drapanie i odwalanie po 1cm2. Próbowałem opalarką, chuja, robi się miękki iwtapia się w tynk pod spodem. Czy ani zostawić, bo niestabilne podłoże, a odjebać nie ma jak. Jutro chyba będę to 6 godzin odpierdalał, już mam kostki krwawe na palcach.
Sowy nie są tym, czym się wydają...
Awatar użytkownika
wpk
wpkx
Posty: 38825
Rejestracja: 10.2016
Lokalizacja: Nad Wigołąbką
Kontakt:

Re: moje rozne "hobby"

#398

Post autor: wpk »

Huja opalarką nie radzę...
Awatar użytkownika
vid3
Posty: 8573
Rejestracja: 07.2017
Lokalizacja: Miasto robotnicze
Kontakt:

Re: moje rozne "hobby"

#399

Post autor: vid3 »

Większy kaloryfer potrzebny.
Awatar użytkownika
wpk
wpkx
Posty: 38825
Rejestracja: 10.2016
Lokalizacja: Nad Wigołąbką
Kontakt:

Re: moje rozne "hobby"

#400

Post autor: wpk »

Kruló Salomonie! :)
ODPOWIEDZ