Sława i chwała naszego forum na forach ościennych ;)

off-duty
ODPOWIEDZ
puch24

Re: Sława i chwała naszego forum na forach ościennych ;)

#2491

Post autor: puch24 »

zdyboo pisze: 02 lut 2021, 18:44
puch24 pisze: 02 lut 2021, 18:06Mnie żyła wyskakuje, gdy ktoś, kto mnie nigdy w życiu nie widział i z kim nigdy nie rozmawiałem, zwraca się do mnie używając mojego imienia (nawet jeśli per pan).
Muszę zapamiętać, jak już się kiedyś spotkamy i porozmawiamy może nawet. Nie chcąc, aby żyła jakoś wyskoczyła czy nie daj borze pękła, boś dobry herbatnik jest, będą walił per puch.
Kurła! :-D :-D :-D

Wiesz, o co chodzi.
zdyboo

Re: Sława i chwała naszego forum na forach ościennych ;)

#2492

Post autor: zdyboo »

Wiem, dworuje sobie.
Technicznie jednak spełniam warunki, a biorąc pod uwagę, że jestem inżynierem i staram się logicznie myśleć, to wniosek nasunął się sam.
puch24

Re: Sława i chwała naszego forum na forach ościennych ;)

#2493

Post autor: puch24 »

Wiesz, że domyślnie należało przyjąć "pierwszy kontakt".

My dwaj (i inni tutaj) kontaktujemy się, co prawda w większości w piśmie, ale już od paru lat, przyjęliśmy konwencję zwracania się do siebie per "ty", itd., itp.

Niedawno kupiłem dla kolegi książkę na Allegro, na jego prośbę (on nie ma konta, itd.). W odpowiedzi dostałem wiadomość: "Panie Macieju, dziękuję za zakup, itd.", stanowczo zbyt familiarną jak na mój gust. Dwa czy trzy dni później znów podobna wiadomość, tym razem o wysyłce. Razi mnie to.

No i podobnie reagowałem alergicznie na emaile od studentów: "Panie Macieju... ".
zdyboo

Re: Sława i chwała naszego forum na forach ościennych ;)

#2494

Post autor: zdyboo »

Nie wiem co tam obecnie młodzież uznaje za kindersztubę, ale w moich czasach to Panie doktorze, Panie profesorze lub zwyczajne Pan, jak się miało do czynienia z magistrami. Nawet do luzaków na doktoranckich inaczej się oficjalnie nie zwracało.
Jednak w stosunku do mojej osoby, mnie to nie razi bo jestem w sumie w takim wieku, że mogę być jeszcze i już na ty z osobami nawet i 20 lat starszymi. Zresztą sam jak tylko mogę to skracam dystans od pierwszego kontaktu. Co prawda zdarza się, że niektórzy od razu traktują to jako uległość i próbują protekcjonalnie traktować. Tyle, że to ich problem, bo ja jednak na głowę sobie wchodzić nie daję, zatem nie wkurzają mnie nawet wszystkie Tomusie, Tomcie czy Tomeczki. Jak kontakt jest jednorazowy to się nic nie dzieje, a ja jest dłuższy i komuś się wydaje, że jestem tylko od podawania piwa, to będzie dostawał ciepłe i bez gazu.
nordenvind

Re: Sława i chwała naszego forum na forach ościennych ;)

#2495

Post autor: nordenvind »

Również szybko skracam dystans ale do młotków, których dzieli w stosunku do mnie duża różnica wieku i nie należą o mojego kręgu
prywatnych znajomych, po pierwszym zwróceniu się do mojej osoby protekcjonalnym per Grzesiu, odpowiadam "ależ słucham cię pączku różany".
To działa zazwyczaj na "miłego kolegę" jak imadło na huja, zwłaszcza kiedy rozmowa przebiega wśród innych męskich uczestników. :mrgreen:
aisoglaM

Re: Sława i chwała naszego forum na forach ościennych ;)

#2496

Post autor: aisoglaM »

Nic nie rozumiem. To mogę mówić Nordek czy nie mogę. Czy będę Pączkiem?

Dodano po 1 minucie 58 strzałach znikąd:
Owain pisze: 02 lut 2021, 18:54
Może chodziło im o lokówkę?
Ignorant - to szczotka prostująca przecież!
Awatar użytkownika
danz1ger
Posty: 5641
Rejestracja: 11.2016
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Sława i chwała naszego forum na forach ościennych ;)

#2497

Post autor: danz1ger »

Po Hameryce to letko mi powiewa jak się do mnie zwracają. Chociaż tam chyba sztywniej trzymają się pewnych reguł. Kiedy byłem już blisko 60-ki zaskoczyło mnie, że klienci Park Plumbing i współpracownicy zaczęli się do mnie zwracać per "sir". Nawet podobało mi się: mr. Bouski, sir.
A jednak ktoś kręci.
nordenvind

Re: Sława i chwała naszego forum na forach ościennych ;)

#2498

Post autor: nordenvind »

aisoglaM pisze: 02 lut 2021, 22:52 Nic nie rozumiem. To mogę mówić Nordek czy nie mogę. Czy będę Pączkiem?
Osia, tylko nie udawaj pączka w tłusty czfartek bo cię zjem :mrgreen:
Awatar użytkownika
danz1ger
Posty: 5641
Rejestracja: 11.2016
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Sława i chwała naszego forum na forach ościennych ;)

#2499

Post autor: danz1ger »

Ty łasuchu!
A jednak ktoś kręci.
puch24

Re: Sława i chwała naszego forum na forach ościennych ;)

#2500

Post autor: puch24 »

Przecież napisał, że go Grzesiu denerwuje.
Trzeba znaleźć tego Grzesia i mu wpierdol spuścić.
ODPOWIEDZ