Meyer-Optik Görlitz Primoplan 58mm f1.9

o prawdziwych obiektywach ze szkła i metalu
Awatar użytkownika
Owain
Nasz Czelnik
Posty: 14716
Rejestracja: 11.2016

Re: Meyer-Optik Görlitz Primoplan 58mm f1.9

#11

Post autor: Owain »

d90 pisze:To teraz kolejny słoik poprosimy.
Znaczy sie temat.
Bedzie co czytać, a może ktoś ma i dopisze ze dwa zdania od siebie ?
No zaraz bana normalnie dostaniesz;) No zakładaj, Panie, o Heliosach, od A do N! ;)
Sowy nie są tym, czym się wydają...
d90

Re: Meyer-Optik Görlitz Primoplan 58mm f1.9

#12

Post autor: d90 »

Heliosy to nudne som.
Każdy ma. Więc teges.
?

Może jakieś z af ?
Takie "na czasie" ? A tu nie bardzo mam co pisać, bo ja technicznie szkieł nie kminie.

A bana owszem, sanczo mowi, że mi sie (jak zwykle) należy
Hehe
Awatar użytkownika
Owain
Nasz Czelnik
Posty: 14716
Rejestracja: 11.2016

Re: Meyer-Optik Görlitz Primoplan 58mm f1.9

#13

Post autor: Owain »

Nikt z Was nie ma ciekawego, starszawego szkiełka? Tak by wrzucić ze trzy fotki i króciutki opis, lata produkcji, wersje, bagnety, podstawowe parametry?

Lenie!!! ;p

Poprimoplanię jeszcze:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Sowy nie są tym, czym się wydają...
puch24

Re: Meyer-Optik Görlitz Primoplan 58mm f1.9

#14

Post autor: puch24 »

Bardzo ładne są te zdjęcia!

Myślałem, żeby napisać coś o Jupiterach 3, 8 i 9 (i ew. 12) [co Ty na to?], ale ostatnio jestem albo bezsilny (np. wczoraj), albo b. zajęty (np. dzisiaj).
Awatar użytkownika
Owain
Nasz Czelnik
Posty: 14716
Rejestracja: 11.2016

Re: Primoplan

#15

Post autor: Owain »

Maćku! Jak najbardziej! Nawet jeśli nie masz swoich fot z tych obiektywów, dasz linka, że czyjeś, ale tu chodzi o to, by uczyć, siać, siać;p Natomiast Twojej wiedzy nikt nie przeskoczy, więc dziwię się, że jeszcze nie mamy leksykonu szkiełek spisanego przez pucha:)
Sowy nie są tym, czym się wydają...
puch24

Re: Meyer-Optik Görlitz Primoplan 58mm f1.9

#16

Post autor: puch24 »

Eee, tam, jak zawsze przesadzasz (weź wiadomo co...) ;-)
Dokładnie tak samo jak z tym, że nie umiesz zdjęć robić. Robisz tysiąc razy lepsze ode mnie.

Dzisiaj przez cały dzień zatruwałem się świeżym powietrzem, więc nie wiem, jak to dalej będzie, ale "za dzień, za dwa" może się za to zabiorę.
trumil9

Re: Meyer-Optik Görlitz Primoplan 58mm f1.9

#17

Post autor: trumil9 »

Moze dorzuce od siebie. Ten obiektyw wystepowal w kilku wersjach: wczesniejsza - o mniejszym rozmiarze, i pozniejsza - wieksza - widoczna we wczesniejszych postach w tym watku. Byly takze prototypy, serie po kilkanacie do kilkaset szt i wersje dla EXA/Exakta. W roku 2010 zaczalem pozbywac sie obiektywow z kolekcji stalek z mocowaniem M42. Pozniej troche jezdzilem i zapomnialem zaplacic do GoDaddy - ponad 30Gb sampli i opisow polecialo w powietrze - nie do odzyskania. Niestety zbieglo sie to z awaria twardego dysku gdzie mialem back up.
Nie wiem wiec czy produkcja tych obiektywow byla jakims odbiciem wojny jaka toczyly ze soba Zeiss i Mayer. Jak wiadomo Zeiss zrobil kilka wersji Biotar 58, przypuszczam ze mniejszy obiektyw Mayer byl odpowiedzia na 2 male wersje Zeiss 58. Nie mam sily szukac po forach gdzie pisalem, wczoraj wyszedlem ze szpitala po duzych klopotach ze zdrowiem. Troche zapisalem na innym HD, co znalazlem jest tutaj. Niestety zdjecie jest nedzne i nie pokazuje co mozna z tym obiektywem zrobic. Porownujac SN wychodzi na to, ze zdjecie do aukcji bylo robione wczesniejsza wersja obiektywu.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
trumil9

Re: Meyer-Optik Görlitz Primoplan 58mm f1.9

#18

Post autor: trumil9 »

nie mozna wiec edytowac postu po pewnym czasie od napisania? dodaje wiec 2 zdjecie, nie wiem, z ktorego obiektywu

Obrazek
puch24

Re: Meyer-Optik Görlitz Primoplan 58mm f1.9

#19

Post autor: puch24 »

Ciekawe.
Awatar użytkownika
wpk
wpkx
Posty: 38825
Rejestracja: 10.2016
Lokalizacja: Nad Wigołąbką
Kontakt:

Re: Meyer-Optik Görlitz Primoplan 58mm f1.9

#20

Post autor: wpk »

Sobotni, a zarazem świętojański backstage znad Wigołąbki - w akcji Owain i dziadkowe sprzęty - Primoplan i Praktica FX:

Obrazek
ODPOWIEDZ