Wydruk, powiększanie, ramy, passepartout, czyli jak powiesić i eksponować fotografie.

wszystko, co chcielibyście wiedzieć o technice, ale boicie się zapytać
ODPOWIEDZ
Meliszipak

Wydruk, powiększanie, ramy, passepartout, czyli jak powiesić i eksponować fotografie.

#1

Post autor: Meliszipak »

Gdzie drukujecie swoje prace, jaki papier i format.
Passepartout, ramy, pianka, za szybą czy może na płótnie?
puch24

Re: Wydruk, powiększanie, ramy, passepartout, czyli jak powiesić i eksponować fotografie.

#2

Post autor: puch24 »

Jestem kompletnym ciapciakiem w tej dziedzinie: kombajny all-in-one HP Photosmart Premium C309 i C410. Ich 'fotograficzność' wyraża się m.in. tym, że mają 5 oddzielnych tuszy i wymienną głowicę (raczej nietypowe dla bubble jet modo HP).
Papier: tani no-name z Allegro, z "bulku".
Mnie wystarcza.
Awatar użytkownika
Gdama
Gdriada
Posty: 2359
Rejestracja: 11.2016
Lokalizacja: Gdańsk/Jantar

Re: Wydruk, powiększanie, ramy, passepartout, czyli jak powiesić i eksponować fotografie.

#3

Post autor: Gdama »

Jestem tylko fotolajkonik, ale zdarzało mi się korzystać z usług Studio Gamut i byłam zadowolona.
Meliszipak

Re: Wydruk, powiększanie, ramy, passepartout, czyli jak powiesić i eksponować fotografie.

#4

Post autor: Meliszipak »

Sporo jest firm oferujących wydruki, ramy, passe-partout, szkło trudno wybrać najlepszą ofertę.
samek

Re: Wydruk, powiększanie, ramy, passepartout, czyli jak powiesić i eksponować fotografie.

#5

Post autor: samek »

To zależy do czego te wydruki.
Dla siebie, dla obcego, na prezent dla lepszego lub gorszego ludzia.
Na zewnątrz czy do wewnątrz.
Od takich różności zależy rodzaj, format, podwykonawca.
namoamo

Re: Wydruk, powiększanie, ramy, passepartout, czyli jak powiesić i eksponować fotografie.

#6

Post autor: namoamo »

xD

I ja będę chciał wydrukować widoczek jeden lub dwa. Pod ramkę Ribba(Passepartout) z Ikei, czyli wydruk chyba 30cmx20. Ribba bo już taką jedną mam na ścianie, prosta fajna. Passepartout wydaje mi się oczywistością, ale w sprawie papieru sam mam zagwozdkę. Intuicja podpowiada mi przeciwieństwa - stonowane kolory, niski kontrast - jakiś błyszczący papier, żywe kolory i mocny kontrast - matowy papier.
Jakiś link z google https://www.fotolab.pl/odbitki-20x30

Dodano po 48 minutach 41 sekundach:
namoamo pisze: 14 wrz 2017, 13:46 xD

I ja będę chciał wydrukować widoczek jeden lub dwa. Pod ramkę Ribba(Passepartout) z Ikei, czyli wydruk chyba 30cmx20. Ribba bo już taką jedną mam na ścianie, prosta fajna. Passepartout wydaje mi się oczywistością, ale w sprawie papieru sam mam zagwozdkę. Intuicja podpowiada mi przeciwieństwa - stonowane kolory, niski kontrast - jakiś błyszczący papier, żywe kolory i mocny kontrast - matowy papier.
Jakiś link z google https://www.fotolab.pl/odbitki-20x30
Edyta..
Mam na osiedlu labpolska.pl, myślałem że to droższa zabawa, a wychodzi od 3pln za matowy papier do 14pln za metaliczny. Może jeszcze dziś ogarnę to w przyszłym tygodniu zdam relację.
Awatar użytkownika
wpk
wpkx
Posty: 38825
Rejestracja: 10.2016
Lokalizacja: Nad Wigołąbką
Kontakt:

Re: Wydruk, powiększanie, ramy, passepartout, czyli jak powiesić i eksponować fotografie.

#7

Post autor: wpk »

Ale zapłacisz Nutellą?
Meliszipak

Re: Wydruk, powiększanie, ramy, passepartout, czyli jak powiesić i eksponować fotografie.

#8

Post autor: Meliszipak »

samek pisze: 14 wrz 2017, 13:00 To zależy do czego te wydruki.
Dla siebie, dla obcego, na prezent dla lepszego lub gorszego ludzia.
Na zewnątrz czy do wewnątrz.
Od takich różności zależy rodzaj, format, podwykonawca.
Sam widzisz, tyle możliwości, że najlepiej się upić:)

Dodano po 2 minutach 1 sekundzie:
namoamo pisze: 14 wrz 2017, 14:34 xD
I ja będę chciał wydrukować widoczek jeden lub dwa. Pod ramkę Ribba(Passepartout) z Ikei, czyli wydruk chyba 30cmx20. Ribba bo już taką jedną mam na ścianie, prosta fajna.
Podobna Ikea kończy produkcję tej serii. Aż żal bo ładne ramy są i ceny mają ok.
namoamo

Re: Wydruk, powiększanie, ramy, passepartout, czyli jak powiesić i eksponować fotografie.

#10

Post autor: namoamo »

Odebrałem odbitkę z Labpolska(wczoraj wieczorem złożyłem zamówienie)
20x30cm, półmat, biały margines 5mm, podklejone na piance 5mm, 8,5pln.
Ale się jaram!! Monitor "na oko", z podpiętym fabrycznym profilem, więc byłem pełen obaw co do wyniku. Jasność, barwa oraz tonalność idealne, na pierwszy rzut oka. Wieczorkiem wstawię foto.
ODPOWIEDZ