Prosto z puszki

zdjęcia i o zdjęciach - bez dogmatu
ODPOWIEDZ
namoamo

Re: Prosto z puszki

#131

Post autor: namoamo »

nordenvind pisze: 31 paź 2017, 13:29
namoamo pisze: 31 paź 2017, 13:21 Mnie szybko znudził hujłej.. ale to gusta....
To jaka alternatywa za podobną cenę ? Czym go zastąpiłeś ?
Huaweie to fajne telefony bez wyraźnych wad fabrycznych. Alternatywą są bliźniacze piękne Honory 8 oraz 9, z grubsza te same telefony (co P9; P10) z innym znaczkiem i bez loga Leica.
Ja wiem tylko tyle co wyczytam, sam telefony zmieniam dopiero przy przedłużaniu umowy, czyli rzadko.

P8 poszedł do żony, jest bardzo zadowolona, poza cyklicznymi problemami z wysyłaniem smsów. Ja wziąłem LG G4, telefon fenomenalny ale z licznymi wadami sprzętowymi, typowymi dla marki, jak się okazało. Odliczam dni do wymiany i dużo czytam i tylko mam coraz większy ból głowy :D
Ideałem jest nowy iphone - gwarancja min 3letnich aktualizacji i bezstresowej pracy, niesłabnącej płynności.
Ale cena wersji Plus, 128GB to zwykły rozbój jest..
Awatar użytkownika
sorevell
Posty: 2516
Rejestracja: 11.2016

Re: Prosto z puszki

#132

Post autor: sorevell »

Z tą gwarancją 3 lat aktualizacji jest o tyle zabawnie, że po upływie tego czasu można ajfona na śmietnik wyrzucić, bo wraz z wyjściem każdego nowego iOS stary sprzęt zaczyna coraz bardziej niedomagać.
Na Androidzie możesz przynajmniej wyrzucić zamulający system z nakładkami producenta oraz operatora i wrzucić czysty os albo np lineageos. Warunek jest w zasadzie jeden - musisz mieć flagowca danej marki bądź bardzo popularny model.

Powyższe poparte jest osobistym doświadczeniem. Używałem SGS3 przez 6 lat. Wyglądał jak ostatnia szmata, ale działał błyskawicznie. Owocną współpracę zakończyła awaria modułu GPS, od roku mam Xiaomi. Znam natomiast kilka osób używających Appla i w tej chwili najstarszy używany przez tę grupę ludzi model to SE. Ile ma już lat?
namoamo

Re: Prosto z puszki

#133

Post autor: namoamo »

Ztcw aktualizacje apple nie są wymagane do dalszego działania telefonu.

W szescioletniego sprawnego androida to ja akurat nie wierzę, ale! to też kwestia sposobu użytkowania, dla mnie smartphone to 90%smart a tylko 10% phone.
Sam facebook lite zabiera mi teraz od 80-370MB ram.. No sorry.
Awatar użytkownika
sorevell
Posty: 2516
Rejestracja: 11.2016

Re: Prosto z puszki

#134

Post autor: sorevell »

Źle mnie zrozumiałeś. Sprzęt miał 4,5 (a nie 6, teraz dopiero sprawdziłem) lat, ale Android był na bieżąco aktualizowany, z tym że nie oficjalnym kanałem. Aż wyjąłem gada z szafy, a tam Android 7.1.2, LineageOS 14.1 zaktualizowany 17 maja br.
Awatar użytkownika
Owain
Nasz Czelnik
Posty: 14716
Rejestracja: 11.2016

Re: Prosto z puszki

#135

Post autor: Owain »

Samo A7 i cv40, nie tykane niczym. Uważam, że fajne.

Obrazek
Sowy nie są tym, czym się wydają...
cz4rnuch

Re: Prosto z puszki

#136

Post autor: cz4rnuch »

Prosto z puszki. Co prawda to składanka z 3 zdjęć, przemielona przez PSa (taka wprawka po obaleniu mezcalskiego prawie baj-maj-self), LRa i google zdjęcia, ale blaszak też puszek przecie. Exif: LG G6, Mezcal Oro de Oaxaca (miałem dać na prezent :().

Obrazek

PS Maskowałem ze pół godziny, ale teraz się zastanawiam po co, bo w sumie na ostatnim zdjęciu miałem wszystko to co starałem się osiągnąć :( Poprawianie rzeczywistości zostawię chyba lepszym).

PS Wiesz Owix, że do rosmana rzucili szczoteczki ze starwarsami?
Awatar użytkownika
wpk
wpkx
Posty: 38825
Rejestracja: 10.2016
Lokalizacja: Nad Wigołąbką
Kontakt:

Re: Prosto z puszki

#137

Post autor: wpk »

Blaszak, puszek, Owix... A ja?
cz4rnuch

Re: Prosto z puszki

#138

Post autor: cz4rnuch »

Ty lepiej bądź grzeczny, bo inaczej Mikołaj rózgę przyniesie. Jak mastahejterowi.
namoamo

Re: Prosto z puszki

#139

Post autor: namoamo »

Blaszak? Ten kretyn? Co on ma do tego?
Awatar użytkownika
wpk
wpkx
Posty: 38825
Rejestracja: 10.2016
Lokalizacja: Nad Wigołąbką
Kontakt:

Re: Prosto z puszki

#140

Post autor: wpk »

cz4rnuch pisze: 21 lis 2017, 08:44 Ty lepiej bądź grzeczny, bo inaczej Mikołaj rózgę przyniesie. Jak mastahejterowi.
Wiedziałem, że ten cały Mikołaj to jedna wielka ściema maskująca zwykły, pedofilski BDSM.

PS Mateusz! Brzydki chłopczyk. Nunu!
ODPOWIEDZ