De Nikonis clara superioritate respectu Canone

wszystko, co chcielibyście wiedzieć o technice, ale boicie się zapytać
gavin

Re: Warte wzmianki obiektywy Nikona

#11

Post autor: gavin »

Czy ktoś na ziemi zmienia WB lub raw/jpg nie odrywając oka od wizjera? Serio :P
Awatar użytkownika
wpk
wpkx
Posty: 38825
Rejestracja: 10.2016
Lokalizacja: Nad Wigołąbką
Kontakt:

Re: Warte wzmianki obiektywy Nikona

#12

Post autor: wpk »

Pewnie są tacy pasjonaci. Tylko po co?
namoamo

Re: Warte wzmianki obiektywy Nikona

#13

Post autor: namoamo »

Nikony w obsludze to koszmar.
Awatar użytkownika
wpk
wpkx
Posty: 38825
Rejestracja: 10.2016
Lokalizacja: Nad Wigołąbką
Kontakt:

Re: Warte wzmianki obiektywy Nikona

#14

Post autor: wpk »

I pedofilia.
puch24

Re: Warte wzmianki obiektywy Nikona

#15

Post autor: puch24 »

gavin pisze: 01 gru 2017, 21:43 Serio pytam.... :shock:

Nigdy nie miałem w łapach na dłużej żadnego semi-pro nikona. Wszyscy tak zachwalają ergonomie nad canonem. Niech no ktoś napisze w dwóch słowach co jest takiego lepszego nad np 5dII w ergonomii.
Nikon konsekwentnie od lat - od wprowadzenia pierwszego modelu z ekranem LCD, przyciskami i pokrętłem do zmiany parametrów, czyli F-801/N8008, w 1988 roku, stale trzyma się tej samej zasady obsługi:
Naciśnięcie przycisku powoduje wejście w tryb zmiany danego parametru, a samej zmiany wartości parametru dokonuje się trzymając wciśnięty ten przycisk i obracając pokrętłem. Tak jest w niemal każdym Nikonie od 30 lat. Jedyne modele, które się wyłamały z tej zasady, to F-401s i F-401x - ale to były modyfikacje starszego modelu F-401, starszego od F-801, który wprowadził tę uniwersalną zasadę obsługi. Pozostałe wyjątki to profesjonalny F-4, odrobinkę nowszy od F-801, w którym przez ukłon do zawodowców pozostawiono tradycyjne gałki nastawcze jak w F-3 itp, oraz dwa nowsze modele, F-70 i F-50, w których zaeksperymentowano z zupełnie innymi sposobami obsługi, które, choć wcale niezłe, nie przyjęły się i zostały zarzucone. Od połowy lat 90-tych wszystkie Nikony obsługuje się na tej samej zasadzie. Co więcej, Nikon stara się w różnych modelach zachować zbliżony układ przycisków (choć oczywiście zdarzają się zmiany), więc przy odrobinie praktyki można różne modele obsługiwać bez szczególnego patrzenia na guziki.

Tymczasem w Canonach bywa różnie, jedne funkcje zmienia się samymi kolejnymi naciśnięciami guzików, inne guzikiem i pokrętłem, a każdy kolejny model ma inaczej ułożone te guziki. Tak jakby firma nie mogła się zdecydować. Sam wielokrotnie czytałem przeklinania użytkowników Canona na zmiany sposobu obsługi nowych modeli.
Awatar użytkownika
wpk
wpkx
Posty: 38825
Rejestracja: 10.2016
Lokalizacja: Nad Wigołąbką
Kontakt:

Re: Warte wzmianki obiektywy Nikona

#16

Post autor: wpk »

Miałem nadzieję, że się w tej sprawie odezwiesz i powiesz tym Kwanoniarzom do słuchu. :D
gavin

Re: Warte wzmianki obiektywy Nikona

#17

Post autor: gavin »

No nie wiem co Wy do mnie piszecie:

d600 vs d500
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

pierwszy z brzegu guzik iso, tego akurat używam...

Dodano po 5 minutach 37 sekundach:
a tu 7d2 vs 5d3 top

Obrazek
puch24

Re: Warte wzmianki obiektywy Nikona

#18

Post autor: puch24 »

No i dowiedzieliśmy się, że Optyczne to portal...
Dzięki, nie wiedziałem. :-P
gavin

Re: Warte wzmianki obiektywy Nikona

#19

Post autor: gavin »

Obrazek

Dodano po 2 minutach 11 sekundach:
madebyzosiek pisze: 02 gru 2017, 15:02
gavin pisze: a tu 7d2 vs 5d3 top
Ale to nie jest porównanie adekwatne do D600 /D500
no to tu masz adekwatniejsze

Obrazek
gavin

Re: Warte wzmianki obiektywy Nikona

#20

Post autor: gavin »

przypomnę tylko, że mówimy o nikonie, że ma sterowanie zawsze podobne niezależnie od wszystkiego

Obrazek

Dodano po 1 minucie 44 sekundach:
Różnica jest że w 6D wybierak się zintegrował z kólkiem, i guziki na gorze mają pojedyncze funkcje (co mi akurat bardzo odpowiada).

Dodano po 1 minucie 23 sekundach:
no i niebieskie guziki zmieniły miejsce obok ekranu, ale to wuj istotne
ODPOWIEDZ