Komputrowe dylematy ;)

wszystko, co chcielibyście wiedzieć o technice, ale boicie się zapytać
ODPOWIEDZ
gavin

Re: Komputrowe dylematy ;)

#21

Post autor: gavin »

Używam Windows i też żyje, ale co to za życie :-P
Awatar użytkownika
wpk
wpkx
Posty: 38825
Rejestracja: 10.2016
Lokalizacja: Nad Wigołąbką
Kontakt:

Re: Komputrowe dylematy ;)

#22

Post autor: wpk »

gavin pisze: 26 gru 2017, 00:50Win 10 to już ostatni windows ever.
Tak naprawdę, to już jest któraś z kolei kompilacja, choć wciąż się 10 nazywa.
gavin pisze: 26 gru 2017, 00:50Poczta Win Live - spróbuj chociaż wyeksponować grupę korespondencyjną.
A po co? Czy ja spamer jakiś jestem? Albo gavin?
vid3 pisze: 26 gru 2017, 07:43Teraz wiem dlaczego każdy obrazek dla ciebie jest "za mały".
Masz za mały monitor.
Nieprawda!
Za mały to był 24 tzale!
Dlatego od lat małem 30.
30 > 24.
A ostatnio zmieniłem na 32.
32 > 30.
C.b.d.o.!

PS Większy mi się nie zmieści!
gavin

Re: Komputrowe dylematy ;)

#23

Post autor: gavin »

Dokładnie tak. Thunderbird myly państwo!
puch24

Re: Komputrowe dylematy ;)

#24

Post autor: puch24 »

Thunderbird to był Ford.
Też zresztą gunwo wort... :-P
Awatar użytkownika
Owain
Nasz Czelnik
Posty: 14716
Rejestracja: 11.2016

Re: Komputrowe dylematy ;)

#25

Post autor: Owain »

No to widzę, że Was nie przekonam. Dla mnie to kompletnie niezrozumiałe i marnowanie zasobów ekranu. Mieć wszystko malutkie. Nie potrafię tylko ogarnąć, czy wynika to z winy microsoftu czy twórców stron, gdzie elementy są po prostu za małe. Może to jest jakiś okres przejściowy, póki wszyscy nie będą siedzieć na ekranach HD. Choć dalej nie mogę zrozumieć, przecież sporo osób ma już ultra HD, czy jak to tam się zwie i o ile forum to jeszcze ok, no to wiele stron internetowych to po prostu wąski pasek przez środek ekranu.
Sowy nie są tym, czym się wydają...
namoamo

Re: Komputrowe dylematy ;)

#26

Post autor: namoamo »

Owain pisze: 26 gru 2017, 11:52 No to widzę, że Was nie przekonam. Dla mnie to kompletnie niezrozumiałe i marnowanie zasobów ekranu. Mieć wszystko malutkie. Nie potrafię tylko ogarnąć, czy wynika to z winy microsoftu czy twórców stron, gdzie elementy są po prostu za małe. Może to jest jakiś okres przejściowy, póki wszyscy nie będą siedzieć na ekranach HD. Choć dalej nie mogę zrozumieć, przecież sporo osób ma już ultra HD, czy jak to tam się zwie i o ile forum to jeszcze ok, no to wiele stron internetowych to po prostu wąski pasek przez środek ekranu.
Kupiłeś szmelc z podrobionym windowsym, tyle z tego wątku wynika :mrgreen:
A na poważnie, możesz poprzeć to marnotrawstwo printcreenem? :-)
Ja nie bardzo kumam co ma skala windows do stron(www?) Przeciez po drodze masz jeszcze różne przeglądarki, które o tym(wyglądzie) decydują. Jakby co, to w przegladarkach skale też da się zmienić(ctrl+ ctrl-).
U mnie w domu, windows10 w FullHD śmiga komfortowo i na 10" i na 22".
puch24

Re: Komputrowe dylematy ;)

#27

Post autor: puch24 »

Ależ, Owisiu, nikt nie próbuje dewaluować tego, co piszesz. W końcu to Twoje wrażenia, odczucia. Po prostu pewnie są ukryte jakieś ustawienia gdzieś. Musisz cierpliwie dłubać i szukać.
Awatar użytkownika
vid3
Posty: 8573
Rejestracja: 07.2017
Lokalizacja: Miasto robotnicze
Kontakt:

Re: Komputrowe dylematy ;)

#28

Post autor: vid3 »

Pani wypełnia formularz zgłoszenia HelpDesk z prośbą o wyczyszczenie monitora bo słabo widać,
odp: Do zgłoszenia proszę załączyć plik ze zrzutem z ekranu w celu umożliwienia wstępnej diagnozy problemu.
Awatar użytkownika
wpk
wpkx
Posty: 38825
Rejestracja: 10.2016
Lokalizacja: Nad Wigołąbką
Kontakt:

Re: Komputrowe dylematy ;)

#29

Post autor: wpk »

:mrgreen:
Owain pisze: 26 gru 2017, 11:52Dla mnie to kompletnie niezrozumiałe i marnowanie zasobów ekranu. Mieć wszystko malutkie.
Matko, Sebastian... Kto, na wszystkie gorące i krwiste pixele, każe Ci mieć forum czy inną stronę na całym ekranie? Ja na części mam przeglądarkę, na części pocztę, na części Commandera, czasem zdalny pulpit, a w nim program sprzedażowy w firmie - wszystko częściowo na siebie zachodzi tak, jak mi wygodnie. Tylko Lightroom - gdy go używam - jest na full. Wielkość liter za mała/nieczytelna - skalowanie. Systemowe i indywidualne w przeglądarkach. Że literki po przeskalowaniu bywają nieco rozmyte w oknach dialogowych? Trudno, każdy sobie znajduje złoty środek pod swój wzrok przede wszystkim, a algorytmy skalowania są coraz sprawniejsze.
A szerokość stron dla komputerów często jeszcze zaprojektowana jest pod 1024 lub 1280, bo takie ekrany kiedyś były standardem i jeszcze pokutują. Nowe, dobrze zaprojektowane responsywne strony skalują się do zastanej rozdzielczości.

Postęp w technice obrazowania dąży do antypikselozy i nic na to nie poradzisz. Tymczasem w dobie coraz większej dominacji UHD - np. chyba każdy nowy telewizor ma tą rozdzielczość - Ty próbujesz podważyć sens nawet odchodzącego FHD... ;)
gavin

Re: Komputrowe dylematy ;)

#30

Post autor: gavin »

Napisałbym że wuj Owain pisze gupoty, ale mam w firmie chopa co mówi dokładnie to samo. Ma wrażenie że wszystko rozmyte i używa różnych skalowań. Wymieniłem mu monitor i też marudzi. Ma w domu lapka 17 cali i tam jest ok.
ODPOWIEDZ