Komputrowe dylematy ;)

wszystko, co chcielibyście wiedzieć o technice, ale boicie się zapytać
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Owain
Nasz Czelnik
Posty: 14712
Rejestracja: 11.2016

Re: Komputrowe dylematy ;)

#2601

Post autor: Owain »

No doczytałem, że można, ale pewnie nie zawsze i nie wszędzie. Póki co nie będe wymieniał prywatnego monitora, bo plątanina kabli dokucza tylko trochę. Ale zafrapowało mnie to, bo w służbowym mam stację dokującą Lenovo Thinkpad i podłączony do niej monitor i do lapka wpinam tylko usb- i bangla wszystko. Ciekawe, czy jakbym podłączył pod tą stację przez usb-c swojego prywatnego lapka, też lenovo, czy by zabanglało. No ale w przyszłości jak ma wszystko byc na usb-c, to ja bym już życzył sobie taki monitorek z usb-c.
Sowy nie są tym, czym się wydają...
Awatar użytkownika
vid3
Posty: 8571
Rejestracja: 07.2017
Lokalizacja: Miasto robotnicze
Kontakt:

Re: Komputrowe dylematy ;)

#2602

Post autor: vid3 »

A wiele sobie życzą za taki kabel ek?
Awatar użytkownika
danz1ger
Posty: 5632
Rejestracja: 11.2016
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Komputrowe dylematy ;)

#2603

Post autor: danz1ger »

Za metr kwadratowy chcą 10000 to za metr bieżący pewnie 100. :P
A jednak ktoś kręci.
Awatar użytkownika
sorevell
Posty: 2514
Rejestracja: 11.2016

Re: Komputrowe dylematy ;)

#2604

Post autor: sorevell »

Ja mam w robo lapka hp 470 g7 i do niego stację dokującą na usb-c. I do tej stacji przypięte dwa monitory (jeden na HDMI, drugi Display Portem). Także obraz na pewno po usb-c śmiga.
Awatar użytkownika
wpk
wpkx
Posty: 38821
Rejestracja: 10.2016
Lokalizacja: Nad Wigołąbką
Kontakt:

Re: Komputrowe dylematy ;)

#2605

Post autor: wpk »

Śmiga po HDMI i DP.
Awatar użytkownika
danz1ger
Posty: 5632
Rejestracja: 11.2016
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Komputrowe dylematy ;)

#2606

Post autor: danz1ger »

Swięta prawda.
A jednak ktoś kręci.
Awatar użytkownika
Owain
Nasz Czelnik
Posty: 14712
Rejestracja: 11.2016

Re: Komputrowe dylematy ;)

#2607

Post autor: Owain »

Półprawda ;p No bo trzeba odróżnić Display Port od złącza czy kabla, którym nie śmiga, bo śmiga po usb-c od protokołu Display Port, którym śmiga :P O Thunderbolcie nie wspominając. Uj wie, czy to zależy od standardu kabla usb-c czy od tego, co siedzi w urządzeniach. Wydaje się, że od jednego i drugiego, znaczy aby obsłużyć te wszystkie protokoły ów usb-c musi mieć ten standard jakiś 3.2.

A z innej beczki - ładowarka Newella ładują aku NP-FZ100 zaczęła mi co raz częściej mrygać na przemian czerwoną i zieloną diodą i ładuje tylko do 80% jeden aku i do 47% drugi alu. Spierdoliła się ładowarka, czy akumulatory? :)
Sowy nie są tym, czym się wydają...
Awatar użytkownika
vid3
Posty: 8571
Rejestracja: 07.2017
Lokalizacja: Miasto robotnicze
Kontakt:

Re: Komputrowe dylematy ;)

#2608

Post autor: vid3 »

O, masz. A takie miały być... ulepszone.
Awatar użytkownika
Owain
Nasz Czelnik
Posty: 14712
Rejestracja: 11.2016

Re: Komputrowe dylematy ;)

#2609

Post autor: Owain »

Help, Hilfe, Na Pomoszcz!

Maile mi się nie otwierają na tlenie. Tj. widać skrzynkę odbiorczą i co przyszło i od kogo, ale jak kliknę, nie widać treści maila. Tak się dzieje tylko w Chromie, więc wina Chroma, bo w telefonie czy przez inne przeglądarki działa. Wyczyściłem historię przeglądania i ciasteczka, ale nie pomogło, oczywiście reboot też nie. Dość mi to ujebuje popołudnie, więc może ktoś na coś wpadnie, bo pierdoła ale kurwa mam pierdylion ważnych rzeczy na tym mailu.

Dodano po 10 minutach 19 strzałach znikąd:
Dobra, problem leżał w rozszerzeniu adguard, usunięcie i ponowna instalacja pomogły.
Sowy nie są tym, czym się wydają...
Awatar użytkownika
wpk
wpkx
Posty: 38821
Rejestracja: 10.2016
Lokalizacja: Nad Wigołąbką
Kontakt:

Re: Komputrowe dylematy ;)

#2610

Post autor: wpk »

Mnie problem nieznany, bo rzadko używam poczty przez www i nigdy się nie zetknąłem. Choć w Windows Live Mail, który już jest archaiczny i nieobsługiwany, po niektórych aktualizacjach Windows tak było i musiałem grzebać w rejestrze.
Zainstaluj sobie jakiegoś współczesnego klienta poczty, np. Thunderbirda.
ODPOWIEDZ