Affinity Photo Windows Beta

wszystko, co chcielibyście wiedzieć o technice, ale boicie się zapytać
ODPOWIEDZ
Metanoia

Affinity Photo Windows Beta

#1

Post autor: Metanoia »

Jeśli ktoś narzeka na hegemonię Adobe to pojawiła się wersja beta programu do obróbki, który jako jedyny (podobno) jest w stanie tę hegemonię zaburzyć.
Affinity Photo Windows
http://serif.us8.list-manage1.com/track ... ec213e9668

Do pobrania wersji beta wystarczy podanie adresu e-mail aby wygenerować skrót do programu.
Po rejestracji skrót jest personalizowany także każde pobranie odnotowywane jest na naszym koncie.

Wad nie zauważyłam, obróbka ciężkich plików z D810 nie sprawia kłopotu.
Nie ma problemu z wygenerowaniem podstawowych narzędzi typu frequency split, dodge&burn etc.
Nie mogę na tę chwilę skalibrować czułości piórka w tablecie ale może próbuję używać złej krzywej pressure.
Jest wbudowana wywoływarka RAW ale ze względu na przyzwyczajenie pozostałam przy RT.

i to by było na tyle...
samek

Re: Affinity Photo Windows Beta

#2

Post autor: samek »

Nie do końca mam w tej chwili coś konkretnego do powiedzenia, ale się wypowiem :)
Gdyż zainteresowanym informacjami o programie, a więc trwaniem wątku.
Gdy Photo pokazało się na apla (już ładny czas temu), to właśnie betatesterowałem. Z dużym zadowoleniem.
Niestety potem zachowałem się jak zad i gdy dostałem ofertę zakupu z bardzo przyjemnym upustem, to głowę miałem gdzieś daleko i wydawało mi się, że zdążę.
Oczywiście nie zdążyłem i zakup jakoś odwlekam, mimo, że cena bez upustu bardzo przyjemną jest (wg mnie).
I w końcu zakupię bo na Adobe się jakoś boczę i od jakiegoś czasu wstrzymałem się na posiadanej wersji pudełkowej pakietu i w wypożyczanie wersji CC nie wchodzę.
Trochę także czekam na potwierdzenie informacji o rzekomych pracach nad czymś w rodzaju Publishera - czyli konkurencji dla InDesigna, który to, obok PSa, jest moim podstawowym w pracy.
Czy ktoś może stestował działanie filtrów NIK na Affinity Photo? Przyznaję, że do Silver Efexa się mocno przywiązałem.
samek

Re: Affinity Photo Windows Beta

#3

Post autor: samek »

Ha. Jest wersja 1.5 na jabłuszko i sobie zakupiłem. 40 eurasów za całkiem przyjemny programik.
Się pochwaliłem.
Tom4sz

Re: Affinity Photo Windows Beta

#4

Post autor: Tom4sz »

I jak wrażenia z użytkowania?
samek

Re: Affinity Photo Windows Beta

#5

Post autor: samek »

Za szybko na konkretniejsze wrażenia.
Parę razy odpaliłem i coś tam próbowałem.
I tak będzie w najbliższym czasie. I wrażenie jest, że można wszystko.
Będę się zapoznawał. Gdzie, co i jak.
puch24

Re: Affinity Photo Windows Beta

#6

Post autor: puch24 »

Ewa Prus z DFV (Foto Plus) wypowiedziała się na ten temat: http://www.ewaipiotr.pl/obrobka-zdjec/k ... -sie-cofa/
Coś tam jej jednak nie działa...
samek

Re: Affinity Photo Windows Beta

#7

Post autor: samek »

puch24 pisze:Ewa Prus z DFV (Foto Plus) wypowiedziała się na ten temat: http://www.ewaipiotr.pl/obrobka-zdjec/k ... -sie-cofa/
Coś tam jej jednak nie działa...
Generalnie bardzo do rzeczy napisane.
Co to za niebieska kaszana kompletnie nie wiem. U siebie nie stwierdziłem.
Na wszelki wypadek przypomnę, że działam na aplu, a jabłkowa wersja ma dłuższe doświadczenie niż okienkowa.
nordenvind

Re: Affinity Photo Windows Beta

#8

Post autor: nordenvind »

Zakupiłem dzisiaj, jest chyba jakaś promocyja do 20.12 za 40$.
Dwa dni walczyłem z niemożnością aktualizacji Windowsa aby zainstalować Phase One i Affinity.
Czego to ja się nie naczytałem, instrukcje na dwie strony jak poradzić sobie z tym....
Rozwiązanie było takie proste i zawarte w dwóch linijkach tekstu :)
cz4rnuch

Re: Affinity Photo Windows Beta

#9

Post autor: cz4rnuch »

Można prosić o to rozwiązanie, bo wersję próbną kiedyś chciałem zainstalować, coś poszło nie tak i sobie odpuściłem i się zastanawiam czy nie za wcześnie?
nordenvind

Re: Affinity Photo Windows Beta

#10

Post autor: nordenvind »

cz4rnuch pisze:Można prosić o to rozwiązanie, bo wersję próbną kiedyś chciałem zainstalować, coś poszło nie tak i sobie odpuściłem i się zastanawiam czy nie za wcześnie?
Kiedyś miałem również Afinity betę i nie chciała zainstalować się, nie drążyłem tematu i wyrzuciłem ją.
Nie wiem jaki masz Windows, ale wystarczy zrobić najnowsze aktualizację.
Miałem świeży system W7 po crashu dysku i nijak nie mogłem zaktualizować go.
Komputer mielił ponad dobę i niczego nie znalazł.
Próbowałem naprawdę wielu rzeczy i dopiero pomogła ta poprawka z wszystkimi restartami , trwało to 5min :)
http://windows7forum.pl/aktualizacje-na ... ie-49176-t
Ostatnio zmieniony 12 gru 2016, 15:37 przez nordenvind, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ