Affinity Photo Windows Beta

wszystko, co chcielibyście wiedzieć o technice, ale boicie się zapytać
Awatar użytkownika
cichykot
Tamarukam
Posty: 1728
Rejestracja: 11.2016
Lokalizacja: zewszont

Re: Affinity Photo Windows Beta

#21

Post autor: cichykot »

ja tam od dluzszego czasu używam Luminara aktualnie wersję AI i po zainstalowaniu parę dni wstecz na chwilę pirata najnowszego LR za łeb się zlapałem a potem za głowę jaki ten LR zgrzebny. a liminar raptem.z 60 f bez abonenta. siła przyzwyczajenia te Adobe was bierze a jest wiele innych dobrych jak nie lepszych i zdecydowanie tańszych.
Awatar użytkownika
wpk
wpkx
Posty: 38800
Rejestracja: 10.2016
Lokalizacja: Nad Wigołąbką
Kontakt:

Re: Affinity Photo Windows Beta

#22

Post autor: wpk »

No ale kto rozrzutnemu masochiście zabroni?
samek

Re: Affinity Photo Windows Beta

#23

Post autor: samek »

Adobe, Affinity, Luminary czy inne, to są dobre, a nawet bardzo dobre oprogramowania. W każdym z nich większość z nas zrobi absolutnie wszystko co mu potrzebne. Pozostaje kwestia własnych preferencji i przyzwyczajeń. Na przykład ja 8h dziennie siedzę zawodowo przy Adobe. Zrozumiełym wydaje się, że w domu także najlepiej by było go używać. Ale od paru lat widziałem nadchodzący koniec. Bo po pierwsze likwidowałem zawodową pracę w domu, a hobbystycznie nie będę płacił takiej kasy co miesiąc za pełny pakiet Adobe. Stąd od początku testowałem Afiinity Photo, a gdy się pokazały, to dokupiłem Designera i Publishera. To wszystko zbiegło się w zeszłym roku gdy chciałem podnieść system w maku do najnowszej wersji i w tym momencie mój pakiet Adobe (pudełkowy) musiał umrzeć.
Cieszmy się zatem bo mamy w czym wybierać i nie są to takie zgrzebności jak parę lat temu np. Gimp.
Awatar użytkownika
wpk
wpkx
Posty: 38800
Rejestracja: 10.2016
Lokalizacja: Nad Wigołąbką
Kontakt:

Re: Affinity Photo Windows Beta

#24

Post autor: wpk »

Gimpa na oczy nie widziałem, ale wiem, że coś takiego istnieje, bo pamiętam z Nikoniarzy, że używał go legendarny U-boot. :mrgreen:
samek

Re: Affinity Photo Windows Beta

#25

Post autor: samek »

wpk pisze: 07 lut 2021, 17:23 Gimpa na oczy nie widziałem, ale wiem, że coś takiego istnieje, bo pamiętam z Nikoniarzy, że używał go legendarny U-boot. :mrgreen:
Z ciekawości kiedyś zainstalowałem. Zgrzebność nad zgrzebnościami. Ale to lata temu było. Może jest lepiej?
Nie interesuje mnie - mam Affinity i w sumie pakiet CS6. A niech se leży :)
cz4rnuch

Re: Affinity Photo Windows Beta

#26

Post autor: cz4rnuch »

Zassałem 1.9 i widzę, że jest znacznie szybciej. Teraz patrzę, że cały pakiet (foto, dizajner i pabliszer) w promo jest łącznie po 360 pln co jest kwotą śmieszną przy tym co trzeba miesięcznie płacić za adobi.
Awatar użytkownika
rbit9n
Ribitibi
Posty: 9415
Rejestracja: 11.2016
Lokalizacja: Kolonia pod Rzeszowem - Za Torem

Re: Affinity Photo Windows Beta

#27

Post autor: rbit9n »

GIMP spoko, do prymitywnego obrabiania skanów cz-b aż nadto
nie, nie tobie ja służę, ja służę bzdurze!
Awatar użytkownika
danz1ger
Posty: 5597
Rejestracja: 11.2016
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Affinity Photo Windows Beta

#28

Post autor: danz1ger »

Mam wersję 2.10.12 ale dla mnie jest to nie do ugryzienia, a wysilać mi się nie chce. Używałem różnych programów, ale ten zniechęcił mnie przy pierwszym podejściu. Do prymitywnego obrabiania skanów mam vuescana i software minolty do 5400 II - żółw ale od vuescana trochę lepszy. I decyt.
Black & White is All Right!
Awatar użytkownika
rbit9n
Ribitibi
Posty: 9415
Rejestracja: 11.2016
Lokalizacja: Kolonia pod Rzeszowem - Za Torem

Re: Affinity Photo Windows Beta

#29

Post autor: rbit9n »

we wiuskanie skaneruję liniowo, żeby przypadkiem miękki nic nie dodał od siebie. potem cz-b odwracam w Gimpie plus krzywe, a color odwracam skryptem negfix8 i poziomy też w Gimpie.
nie, nie tobie ja służę, ja służę bzdurze!
ODPOWIEDZ