Fafniak

crème de la crème
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
vid3
Posty: 8566
Rejestracja: 07.2017
Lokalizacja: Miasto robotnicze
Kontakt:

Re: Fafniak

#51

Post autor: vid3 »

dobre,
Fafniak

Re: Fafniak

#52

Post autor: Fafniak »

Ja wszystko rozumiem, ale u bolszewkia to "stuknięcie" inastranca" jest że tak powiem na 2 płaszczyznach - takie typowe człowiek-człowiek ale do tego dochodzi sytuacja gdy człowiek+instytucja(państwowa) stukają inastranca
To jest że tak powiem "zinstytucjonalizowane stuknięcie"
puch24

Re: Fafniak

#53

Post autor: puch24 »

Ale tam wykorzystanie obywatela przez system jest na porządku dziennym już od setek lat, więc nic nowego. Prawie każdy, kto ma troszkę władzy, próbuje to wykorzystać na swoim polu. Począwszy od babci klozetowej, która jest panią i władczynią srajtaśmy...
Fafniak

Re: Fafniak

#54

Post autor: Fafniak »

Ale ja sie nie dziwię, co nie oznacza ze mam to kurestwo akceptować
puch24

Re: Fafniak

#55

Post autor: puch24 »

No, ja po kilku wizytach za wschodnią granicą powiedziałem sobie jak ten Kruk: Nevermore. Nie to, żeby mnie tam coś szczególnie złego czy bardzo nieprzyjemnego spotkało, ale było trochę niemiło, zwłaszcza przy każdym zetknięciu z wszelkimi "władzami" (kolej, biuro podróży, hotel, kasa w muzeum, a przede wszystkim granica). Indywidualni ludzie, jeśli od nich nic konkretnego nie zależało, byli bardzo mili. Ale jeśli coś od nich zależało albo mogli zarobić, robiło się mniej przyjemnie.
Fafniak

Re: Fafniak

#56

Post autor: Fafniak »

dokładnie
puch24

Re: Fafniak

#57

Post autor: puch24 »

Ponieważ nie muszę tam jeździć (np. służbowo), to sobie po ostatniej podróży odpuściłem.
Mam wrażenie, że, w odróżnieniu od wyjazdów na Zachód, które są przewidywalne, wyjazdy na Wschód są nieprzewidywalne.
Fafniak

Re: Fafniak

#58

Post autor: Fafniak »

Cóż...po jednym z powrotów wycałowałem naszych celników
Awatar użytkownika
vid3
Posty: 8566
Rejestracja: 07.2017
Lokalizacja: Miasto robotnicze
Kontakt:

Re: Fafniak

#59

Post autor: vid3 »

Kiedyś dawno temu jechałem do byłego ZSRR poznać ichnią technikę.
Ze mną w grupie był starszy ode mnie człowiek (opiekun).
Na dworcu w Warszawie kupił kilka czasopism z gołymi babkami (były takie).
Nie pytałem po co mu one - nie wypadało.
Na granicy przed kontrolą wyjął wszystkie i zostawił na siedzeniu.
Na czas kontroli przedziałów musieliśmy wyjść.
Po powrocie po gazetkach nie było śladu.
Kontrola - bez uwag.
klasyk

Re: Fafniak

#60

Post autor: klasyk »

Panowie... Dla mnie spora grupa księgowych to bolszewia. Dla nich wszystko jest niezgodne z ustawą o rachunkowości. Szczególnie taką, jakiej jeszcze nie napisano. A RODO? Przecież prawnicy rżną frajerów aż miło. A system podwójnego nieodebrania przesyłki, który jest kwalifikowany, jako "prawidłowo doręczone". A skarbówka, a abonament RTV, a bezkarni komornicy a do niedawna radary obsługiwane przez straże gminne a dzisiejsze popołudniowe "Zapraszamy do Trójki" w którym po telefonie słuchacza zaznaczającego, że MIck Jagger bardzo ładnie na koncercie wypowiadał się po Polsku, prowadzący stwierdził że to prawda, bo wymienił kilka nazw miast. My też żyjemy w bolszewii, tylko że ona jest nasza i na miarę naszych możliwości. I my ta naszą bolszewią "zamykamy usta niedowiarkom".
Osobiście widzę to tak. Tam gdzie jest ludzka aktywność, tam pojawia się chęć dezaktywacji. To jeszcze uznajemy za ludzkie, taka tam normalna zawiść lub łatwy zarobek. Gorzej, kiedy cały system dąży do dezaktywacji bo aktywna może być grupa uprzywilejowana. I tu mamy przypadek sojuza. Złego słowa nie powiem, bo w tym kraju aresztowano mnie tylko raz.
Fafniak pokazuje na tutejszych zdjęciach zwykłych ludzi. W Polsce można zrobić bardzo podobne. Tyle, że zamiast kobiet z rybami trzeba by pstryknąć obsiadających pobocza szos czyli grzybiarzo-jagodziarzo-miodarzo-cebularzy. Jednego podrobić się nie da. Wielkości kraju i długości jego linii kolejowych. Swoją drogą, wyobrażacie sobie taka podróż bez tego całego szemranego folkloru np Pendolino?
ODPOWIEDZ