Najkon Bzik

wszystko, co chcielibyście wiedzieć o technice, ale boicie się zapytać
ODPOWIEDZ
gavin

Najkon Bzik

#1

Post autor: gavin »

Rozmiar tej 35/1.8 boszzzzzz
puch24

Re: Najkon BZ!

#2

Post autor: puch24 »

Spore. 1,8/50 też.
Ten zoom 4/24-70 ma mieć coś zmniejszającego wymiary. (Składany do transportu?)
Ale wyraźnie mówią, że priorytetem jest absolutna jakoś obrazu, a reszta jest na drugim miejscu.

Adapter ma dawać dostęp do ponad 300 Nikkorów. Oczywiście ma dźwignię przysłony i podobno doskonale działa z nim funkcja wykrywania i śledzenia twarzy - oczywiście z obiektywami AF-S (i pewnie AF-P), bo adapter nie ma śrubokręta, więc starsze obiektywy AF(-D) nie dadzą AF. Jest też dźwignia wykrywania nastawienia pierścienia przysłony na minimalny otwór (pomarańczowy), natomiast nie ma symulatora AI. Nie wiem więc, jak wygląda współpraca z obiektywami nie-AF.
gavin

Re: Najkon BZ!

#3

Post autor: gavin »

Niezła ta średnica bagnetu, można projektować wiadra fi88 :D
samek

Re: Najkon BZ!

#4

Post autor: samek »

Pomijając brak kasy na takie wynalazki, to sam z siebie i tak odetchłem.
Nic, ale to absolutnie nic, nie podszeptuje wewnętrznie: kup se.
Awatar użytkownika
vid3
Posty: 8566
Rejestracja: 07.2017
Lokalizacja: Miasto robotnicze
Kontakt:

Re: Najkon BZ!

#5

Post autor: vid3 »

Nie bądź taki.
Kup se.
puch24

Re: Najkon BZ!

#6

Post autor: puch24 »

Mnie też nie kusi, bo cena ma przynajmniej o jedno zero na końcu za dużo jak na moje możliwości, ale kibicuję Nikonowi, bo go po prostu lubię. ;-)
Fi bagnetu to zdaje się 58 mm, co daje dużą swobodę w projektowaniu optyki "bez ograniczeń". Ale ani słowa nie ma o ewentualnym powiększeniu sensora ponad 24x36.
Aparaty i system wydają się być dobrze przemyślane, a obiektywy AF-S (i chyba AF-P) działają, jak można sądzić, bez ograniczeń, więc Nikon nie jest pod presją, by natychmiast wypuścić ogromną liczbę nowych obiektywów.
Na pokazie zaprezentowano slajd z roadmapą obiektywową, zrobiłem zrzut ekranu i muszę się przyjrzeć, niemniej jednak nie ma takiej sytuacji, że w systemie brakuje obiektywów, bo obiektywy AF-S pokrywają prawie wszystkie potrzeby, a do tego dochodzą jeszcze stare AF(-D) (bez AF) i pewnie stare AI(-S) i może nawet pre-AI z ograniczeniami.
Zdecydowanie jest to system adresowany raczej do ludzi, którzy już mają Nikony, a nie do nowych nabywców.
Awatar użytkownika
vid3
Posty: 8566
Rejestracja: 07.2017
Lokalizacja: Miasto robotnicze
Kontakt:

Re: Najkon BZ!

#7

Post autor: vid3 »

Ciekawe z jakim szkłem Woytek kupi.
puch24

Re: Najkon BZ!

#8

Post autor: puch24 »

Aha, jednocześnie pokazali też nowy teleobiektyw 5,6/500, z wszelkimi możliwymi cudami, który dzięki nowym soczewkom ma być znakomicie mniejszy i lżejszy od podobnych. Dumnie prezentowali go podłączonego przez adapter do nowych Zetek.

A w ogóle nowe obiektywy do Zetki rozpoczynają nową gamę S series, które mają być obiektywami o bezkompromisowej jakości.
Być może pojawią się też obiektywy serii S ze starym mocowaniem F, albo też nie wszystkie obiektywy Z będą należały do serii S.
samek

Re: Najkon BZ!

#9

Post autor: samek »

vid3 pisze: 23 sie 2018, 09:00 Nie bądź taki.
Kup se.
E tam.
puch24 pisze: 23 sie 2018, 09:49 ...kibicuję Nikonowi, bo go po prostu lubię. ;-)
Otóż to. Jeżeli obdarzam sympatią którąś z firm foto, to właśnie Nikona i starego Hassla.
I fajnie, że rozwój trwa, ale mnie on nie dotyczy. Będę sobie podczytywał z zainteresowania, a czasami z nudów.

A co do rozwoju, to bardzo mi nie leży współczesna tendencja w kierunku olbrzymich szkieł.
Oczywiście rozumiem potrzebę optymalizacji pod kątem jakości. Ale bez jaj. Wielkość tej nowej 35 1.8 odbieram w kategorii żartu.
puch24 pisze: 23 sie 2018, 09:56 Aha, jednocześnie pokazali też nowy teleobiektyw 5,6/500...
I to jest właśnie rozwój. Się podoba.
Awatar użytkownika
wpk
wpkx
Posty: 38803
Rejestracja: 10.2016
Lokalizacja: Nad Wigołąbką
Kontakt:

Re: Najkon BZ!

#10

Post autor: wpk »

vid3 pisze: 23 sie 2018, 09:53 Ciekawe z jakim szkłem Woytek kupi.
Oczywiście, że z 0.95/50, bo co?
ODPOWIEDZ