Samyang AF 35mm f/2.8 FE Review

o prawdziwych obiektywach ze szkła i metalu
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
sorevell
Posty: 2516
Rejestracja: 11.2016

Re: Samyang AF 35mm f/2.8 FE Review

#221

Post autor: sorevell »

Cajsa se kup 2/35 ZM.
Awatar użytkownika
Owain
Nasz Czelnik
Posty: 14717
Rejestracja: 11.2016

Re: Samyang AF 35mm f/2.8 FE Review

#222

Post autor: Owain »

Ciemniak! :mrgreen:
Sowy nie są tym, czym się wydają...
Awatar użytkownika
sorevell
Posty: 2516
Rejestracja: 11.2016

Re: Samyang AF 35mm f/2.8 FE Review

#223

Post autor: sorevell »

Ale foty ładne wychodzą. Chyba doktor miał z AO.
puch24

Re: Samyang AF 35mm f/2.8 FE Review

#224

Post autor: puch24 »

Owain, a czego innego się spodziewałeś po recenzji na optycznych?

Tamron może coś zrobi...
Są bardzo fajne Tamrony do lustrzanek: 1,8/35, 1,8/45 i 1,8/85, wszystkie stabilizowane, może tymczasowo przerobią je na bezlusterkowe, a może można ich użyć przez jakiś sensowny adapter np. do obiektywów Canona?

Tamron miał swoje wzloty i dołki; wydaje mi się, że ostatnio nie szybuje może tak wysoko jak Sigma, w sensie wyśrubowanych parametrów, które tak uwielbia Kazuto Yamaki, ale ostatnio generalnie zbiera dobre recenzje za obiektywy bardziej "dla ludzi".

A Sigma może jednak zejdzie ze swoich wyżyn 1,2 i 1,4 i w końcu wyprodukuje jakieś obiektywy dla normalnych ludzi.

Szkoda, że Tokina gdzieś się w tym wszystkim pogubiła. Bo w tej chwili jest marką niemal bez znaczenia, chyba została z tyłu za Samyangiem.
Awatar użytkownika
Owain
Nasz Czelnik
Posty: 14717
Rejestracja: 11.2016

Re: Samyang AF 35mm f/2.8 FE Review

#225

Post autor: Owain »

Sorevell, ale na manualu to ja mam już cv 40/1.4 z którego nieustannie i niepomiernie jestem bynajmniej zadowolony ;) No i dozgonna wdzięczność Ligusiowi! Cosik w af jako standardzik chciałem, ale widac jeszcze nie czas.
Puchu, nie sądzę by Tamron czy Sigma coś zrobili, prędzej Samyang wyda 35/1.8.

Na aptecznych oglądałem po prostu sample, recki jeszcze nie ma. Za 3 tysie i przy 1.8 to miałby sens obiektyw przyzwoity-dobry, a ten wygląda na kiepski-średni. I na pewno gorszy od 28/2. O ile z kompromisów jeden ma beczkę (28) a drugi masakryczną CA (35) to 28 przynajmniej jest ostry i ładny plastycznie, czego o 35 1.8 nie można powiedzieć. Ani on tani, ani mały, trochę się broni MFD.
Sowy nie są tym, czym się wydają...
cz4rnuch

Re: Samyang AF 35mm f/2.8 FE Review

#226

Post autor: cz4rnuch »

Tamron raczej niczego nie zrobi. W sensie nie zrobi tego czego nie zapowiedzieli a na razie to co zapowiadają to po jakimś czasie pokazują. Czyli zoomy. Samyang też pewnie nie pokaże 35/1.8, bo mieli na to kilka lat i dobrze wiedzieli czego ludzie potrzebują i chcą a mimo to pokazali 45/1.8. Jako, że lubię teorie spiskowe to pewny jestem, że są po słowie z Sony i dlatego jakoś tak omijają ciemniaczki dla ludu, które sprzedaje Sony. A co do 35/1.8 to cza pamiętać, że te sample są z matrycy która ma ponad 60 mpx więc na 24 mpx będzie to wyglądać dużo lepiej (nawet CA będzie mniejsze) a dwa, że optyczniaki zawsze wrzucają sampielki zupełnie pozbawione wyostrzania. Na ich fotkach nawet 135/1.8 wygląda na średniaka a taki 28/2 wyszedł na mydelniczkę. Tyle, że w normalnym użytkowaniu 28/2 jest ostry od pełnej dziury i niczego mu nie brakuje. Podejrzewam, że tak samo będzie z 35/1.8. Dobre szkło w codziennym użytkowaniu, zupełnie nie dla artystów, bardziej dla tych, którzy chcą mieć ostro tam gdzie wycelują. Dla mnie osobiście, oprócz ceny, to szkiełko ma jedynie dwie wady. Jest trochę za duże (liczyłem na coś wielkości 28/2) i ma za duże CA. Z tym, że CA to żaden problem więc zostają cena i wymiary. Jak cena spadnie to z jedną wadą da się to przeżyć. Przy założeniu, że ktoś nie potrzebuje jakiegoś dziwadła w bokeju, bo jeśli potrzebuje to chyba odpadają wszystkie Sony łącznie z DŻiMasterami.
Awatar użytkownika
Owain
Nasz Czelnik
Posty: 14717
Rejestracja: 11.2016

Re: Samyang AF 35mm f/2.8 FE Review

#227

Post autor: Owain »

Jak dobrze mieć takiego mądrego cz4rnucha na swoim forumie! :D
Sowy nie są tym, czym się wydają...
cz4rnuch

Re: Samyang AF 35mm f/2.8 FE Review

#228

Post autor: cz4rnuch »

A, przypomniało mi się. Alternatywą dla Sony 35/1.8 ma być ten tego Youngnuo 35/2 z AFem.
puch24

Re: Samyang AF 35mm f/2.8 FE Review

#229

Post autor: puch24 »

Sorry, ale ja na razie firmie Yongnuo za grosz nie wierzę.
Jak do tej pory, ich obiektywy obarczone są wadami w stopniu od powyżej średniego do bardzo dużego.
Awatar użytkownika
Owain
Nasz Czelnik
Posty: 14717
Rejestracja: 11.2016

Re: Samyang AF 35mm f/2.8 FE Review

#230

Post autor: Owain »

Koledze z pracy powiedziałem kiedyś, że ma rysy takie trochę semicko-chamickie. Odrzekł mi, że ja mam tylko chamickie.

Więc napiszę, że Yoguano ma wady w stopniu od bardzo dużego do bardzo dużego.
Sowy nie są tym, czym się wydają...
ODPOWIEDZ