z.Jazdy

crème de la crème
ODPOWIEDZ
samek

Re: z.Jazdy

#41

Post autor: samek »

Przy fotach z Aiguille du Midi się uśmiechnąłem.
Fajnie widzieć znajome widziane innym okiem :)
zdyboo

Re: z.Jazdy

#42

Post autor: zdyboo »

A to zawsze fajnie porównać spojrzenia. Tak wysokie góry to jednak nie dla mnie. Choroba wysokościowa mnie dopadła.
samek

Re: z.Jazdy

#43

Post autor: samek »

Jeśli to opinia na podstawie wjazdu kolejką, to... nie :)
Chamonix leży na 1000, a kolejką wjeżdżasz w parę minut na 3800.
Zawrót głowy gotowy :)
Chyba, że masz inne potwierdzenie reakcji na metry n.p.m.
zdyboo

Re: z.Jazdy

#44

Post autor: zdyboo »

Kolejką, nie mam sprzętu, aby na lodowiec wejść. Zawroty głowy może nie od razu, ale przejście jednego piętra po schodach powodowało zadyszkę.
Awatar użytkownika
Owain
Nasz Czelnik
Posty: 14716
Rejestracja: 11.2016

Re: z.Jazdy

#45

Post autor: Owain »

zdyboo pisze: 29 maja 2019, 14:16 Kolejką, nie mam sprzętu, aby na lodowiec wejść. Zawroty głowy może nie od razu, ale przejście jednego piętra po schodach powodowało zadyszkę.
Taki rowerowiec? Jarasz?
Sowy nie są tym, czym się wydają...
zdyboo

Re: z.Jazdy

#46

Post autor: zdyboo »

Nigdy w życiu nie jarałem.
Jak Jasiu napisał, efekt zdobycia szczytu kolejką. Dzień później pykłem 100 km / 1800 m po Alpach i było normalnie.
samek

Re: z.Jazdy

#47

Post autor: samek »

W Chamonixie zjawiliśmy się trochę z przypadku 4 lata temu wracając z Prowansji.
Przekimaliśmy się tuż obok w Argentiere i następnego dnia o 7 rano już w knajpce w Chamonix piliśmy kawę i pogryzaliśmy krojsanta.
Było pięknie. Podeszliśmy pod kolejkę. Prawie 60 eurasów na łeba. Stwierdziliśmy, że co tam, jedziemy.
I to było bardzo dobrze wydane 120 euro. Piękna pogoda i widoczki.
I zawrót głowy :mrgreen:
zdyboo

Re: z.Jazdy

#48

Post autor: zdyboo »

Tak, dobrze wydane 60 eurasów. Jeżeli jest pogoda to polecam. Fajny tez był efekt przejazdu kolejką przez warstwę chmur. Liny niknące w mlecznej pustce.
Niestety to jest impreza praktycznie na cały dzień. Przynajmniej tak jak ja byłem. Pojechaliśmy rano do Chamonix, okazało się, że na wjazd trzeba czekać coś koło dwóch godzin, zatem spacer, piwo i jakoś zeszło. Wjazd i od razu mówią o której masz zjazd. Nam wyszło, że jakoś za trzy godziny. Na luzie wystarcza, żeby wszystko obejść. Zjazd już był dość późnym popołudniem, w Chamonix już w zasadzie nie było światła do zdjęć. Potem jeszcze trochę jazdy samochodem, bo bazę mieliśmy w Chatel, przy szwajcarskiej granicy.

Potem jeszcze trafiliśmy w Szwajcarii na kolejkę na inny alpejski szczyt. Nie pojechaliśmy jednak, bo 70 franków, a pogoda była taka sobie.
samek

Re: z.Jazdy

#49

Post autor: samek »

zdyboo pisze: 29 maja 2019, 18:48 ...Wjazd i od razu mówią o której masz zjazd...
O. To mieliśmy lepiej. Jak wspominałem byliśmy wcześnie rankiem i wjechaliśmy od razu.
A o porze zjazdu decydowaliśmy sami. Jeszcze przerwę na pośredniej zrobiliśmy na wino i opalanie :)
http://swierkot.com/galeria.php?id=1980 - dam linka co by nie bałaganić w Twojej galerii.
zdyboo

Re: z.Jazdy

#50

Post autor: zdyboo »

#6
Obrazek
ODPOWIEDZ