Jaki średni format?

wszystko, co chcielibyście wiedzieć o technice, ale boicie się zapytać
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
rbit9n
Ribitibi
Posty: 9432
Rejestracja: 11.2016
Lokalizacja: Kolonia pod Rzeszowem - Za Torem

Re: Jaki średni format?

#31

Post autor: rbit9n »

Owain pisze:A jakie szkuo ma ta bronia? :>
Nikkor P-C 75mm 1:2,8 i Komura 200mm 1:4.
nie, nie tobie ja służę, ja służę bzdurze!
Awatar użytkownika
Owain
Nasz Czelnik
Posty: 14716
Rejestracja: 11.2016

Re: Jaki średni format?

#32

Post autor: Owain »

A te Komury nie były tylko 3.5 i 4.5? 75mm to odpowiednik chyba 45mm na mały obrazek jeśli idzie o kąt. Nadał by się. Hy, hy... i te nazwy, Zenza, Zenzanon. Brzmi jak prof. Zazul z Lema, tylko lepiej :P
Sowy nie są tym, czym się wydają...
puch24

Re: Jaki średni format?

#33

Post autor: puch24 »

Nazwa Zenza Bronica pochodzi od imienia założyciela firmy, Zenzaburō Yoshino - > Zenzaburo -> ZenzaBro Nippon Camera -> Zenza Bronica.
Awatar użytkownika
Owain
Nasz Czelnik
Posty: 14716
Rejestracja: 11.2016

Re: Jaki średni format?

#34

Post autor: Owain »

I co to znaczy? "Ma natomiast matówkę Fresnela, możliwość założenia celownika pryzmatycznego TTL, przysłonę automatyczną." :roll:
Sowy nie są tym, czym się wydają...
Awatar użytkownika
wpk
wpkx
Posty: 38825
Rejestracja: 10.2016
Lokalizacja: Nad Wigołąbką
Kontakt:

Re: Jaki średni format?

#35

Post autor: wpk »

Ja ze swey strony mogę Ci Contaxa 645 użyczyć ze szkły różnemi, jadnakowoż nie posiadam doń w zestawie kominka. Jakby co, to możesz dokupić na eBayu i mi potem sprezentować.
Jednakowoż drugi, 6x4,5 u wielu nie uchodzi za prawdziwy średni, dlategoż mogę też zaproponować Pentaxa 67II, niestetyż jeno z Aero-Ektarem i bez kominka, ale kominek również na eBayu możesz mi dokupić, a i Takumara 2.4/105 do kompletu - byłbym zobowiązany.

PS A 2.8 na średnim nie jest tym, czym się wydaje.

PS2 No i jeszcze Santa Mamiya de Domestos jest, choć to bezkominkowiec. Nie mam do niej co prawda kasety na błonę zwojową, ale są na eBayu, więc jak wyżey.

PS3 Eureka! Mam kominkowe TLRy przecież - Yashikę od conika i Rolleicorda od klasyka.

Dodano po 1 minucie 41 strzałach znikąd:
Owain pisze: 26 maja 2019, 09:49 I co to znaczy? "Ma natomiast matówkę Fresnela, możliwość założenia celownika pryzmatycznego TTL, przysłonę automatyczną." :roll:
Kurwa, czego tu nie wiesz???
Awatar użytkownika
Owain
Nasz Czelnik
Posty: 14716
Rejestracja: 11.2016

Re: Jaki średni format?

#36

Post autor: Owain »

Czyli pożyczysz mi aparaty, jak dokupię Ci do nich kominki? Sprytne :D Pany, ja najpierw muszę wyzdrowieć. Póki co, są to takie pierwsze koty za płoty, by dowiedzieć się, z czym to się je. Oczywiście mógłbym sobie poczytać na necie, no ale takie rozkiminy tu ożywiają foruma :D
Sowy nie są tym, czym się wydają...
puch24

Re: Jaki średni format?

#37

Post autor: puch24 »

No i cza takiemu, kurna, po raz setny tłumaczyć, co to jest przysłona ałtomatyczna i froczefka Srenela...
Awatar użytkownika
Owain
Nasz Czelnik
Posty: 14716
Rejestracja: 11.2016

Re: Jaki średni format?

#38

Post autor: Owain »

puch24 pisze: 26 maja 2019, 09:54 No i cza takiemu, kurna, po raz setny tłumaczyć, co to jest przysłona ałtomatyczna i froczefka Srenela...
Nie, nie trzeba. Poczytam sobie w necie, nie mam żadnych problemów ze zdobywaniem specjalistycznych informacji na różne tematy, od odkurzaczy robotycznych po niuanse operacji neurochirurgicznych. Po prostu myślałem, że pisanie o tym sprawia Wam przyjemność, szczególnie Tobie, Puchu. No ale się wkurwiłem i idę poćwiczyć my back. Temat możecie usunąć :/
Sowy nie są tym, czym się wydają...
Awatar użytkownika
wpk
wpkx
Posty: 38825
Rejestracja: 10.2016
Lokalizacja: Nad Wigołąbką
Kontakt:

Re: Jaki średni format?

#39

Post autor: wpk »

Maciek, jebnąć mu?

Dodano po 5 minutach 29 strzałach znikąd:
Owain pisze: 26 maja 2019, 09:53 Czyli pożyczysz mi aparaty, jak dokupię Ci do nich kominki?
Demagog się znalazł. Pożyczę Ci co mam i bez oczekiwania, ale to Ty chcesz kominki. Więc jeśli je kupisz i oddasz mi aparaty, to co z tymi kominkami zrobisz? No przecież chyba wypada mi sprezentować.

PS Mam też kominek stacjonarny, w którym nie chce mi się ostatnio palić, bom leń coraz większy.
puch24

Re: Jaki średni format?

#40

Post autor: puch24 »

wpk pisze: 26 maja 2019, 10:04 Maciek, jebnąć mu?

No!
A temat wyjebać w kosmos. Za 5 minut pożałuje. :-D
ODPOWIEDZ