Fotka z podróży

zdjęcia i o zdjęciach - bez dogmatu
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
wpk
wpkx
Posty: 38803
Rejestracja: 10.2016
Lokalizacja: Nad Wigołąbką
Kontakt:

Re: Fotka z podróży

#201

Post autor: wpk »

Między innymi dlatego zupełnie nie ciągnie mnie w te wszystkie "cudowne miejsca", w te kurwa istne "raje na Ziemi", tak pociągająco wyglądające na wyciętych z kontekstu folderach.
Jako osobnik głęboko rozczarowany sobą wolę kultywować to rozczarowanie lokalnie.
cz4rnuch

Re: Fotka z podróży

#202

Post autor: cz4rnuch »

Czekałem na fotkę z rybakami :) Szczerze pisząc to nie widzę powodu by odwracać wzrok na widok czyjegoś nieszczęścia. Panie i tak tam są i pracują, wykonasz fotkę to do wrzucą do garnka dodatkowo jajko albo kupią mleko dla dziecka. Oczywiście warto mieć świadomość tego jak świat jest urządzony, ale w tej chwili, moim zdaniem, nie da się już być uczciwym i świadomym człowiekiem. Jako konsument (również turystyki) już dawno musiałbym sobie palnąć w łeb. Posmaruję kromkę nutellą to na Borneo umrze orangutan, mango też nie mogę, bo rządzą tym meksykańskie kartele, za tani tshirt to wiem, że to kosztem małej szwaczki z Bangladeszu. Nawet komórki nie mogę kupić, bo wspieram tym wyzysk mojej rodzinnej Afryki. Jedno czego się nauczyłem to na wakacjach ogólnie unikać biur podróży, bo sprzedają ściemę.
aisoglaM

Re: Fotka z podróży

#203

Post autor: aisoglaM »

Rozumiem. Mnie też nie ciągnie w raje. Bo w nie nie wierzę.
Lubię natomiast doświadczać nowego, sobą dawno się znudziłam, porzuciłam i postawiłam do kąta.

Dodano po 6 minutach 13 strzałach znikąd:
cz4rnuch pisze: 03 lis 2020, 17:38 Czekałem na fotkę z rybakami :) Szczerze pisząc to nie widzę powodu by odwracać wzrok na widok czyjegoś nieszczęścia. Panie i tak tam są i pracują, wykonasz fotkę to do wrzucą do garnka dodatkowo jajko albo kupią mleko dla dziecka. Oczywiście warto mieć świadomość tego jak świat jest urządzony, ale w tej chwili, moim zdaniem, nie da się już być uczciwym i świadomym człowiekiem. Jako konsument (również turystyki) już dawno musiałbym sobie palnąć w łeb. Posmaruję kromkę nutellą to na Borneo umrze orangutan, mango też nie mogę, bo rządzą tym meksykańskie kartele, za tani tshirt to wiem, że to kosztem małej szwaczki z Bangladeszu. Nawet komórki nie mogę kupić, bo wspieram tym wyzysk mojej rodzinnej Afryki. Jedno czego się nauczyłem to na wakacjach ogólnie unikać biur podróży, bo sprzedają ściemę.
Masz rację. Świat jest tak skonstruowany. Masz rację ale dla mnie wybór kogo wybrać był tragiczny. Nie mogłam przecież dać wszystkim, rozumiesz. To najbardziej mnie zasmuciło, bo nie mogłam każdej. A wszystkie mnie życzliwie pchały za zadek do góry :( a później nie były wcale przyjacielsko nastawione.
Ja nutelki nie jem przez te orangutany. No ważne są wybory. Mango chyba z avocado pomyliłeś. Jakoś ostatnio o tym donosili. Też jakoś mniej przychylnie jem. No ale jem. Wiem, że jak o tym wszystkim pomyśleć to można zeschizować. No ale ważne są wybory.
Czytam teraz co się dzieje w mojej ukochanej Azji teraz. I najlepiej radzi sobie Laos. I tak z jednej strony turyści sieją syf i burdel a z drugiej bez nich bieda jest. Najlepiej być gdzieś pośrodku chyba.
cz4rnuch

Re: Fotka z podróży

#204

Post autor: cz4rnuch »

Ja już dawno z oczojebnych fotek rajów przerzuciłem się na fotografowanie talerzy i flaszek. Na wyjeździe, bo w dom dochodzą tysiące foćków Rokusia (dziennie). Bezpieczny temat a z wyjazdów i tak głównie to się pamięta, bo jak mówi przysłowie, jesteśmy tym co jemy. A, że błędy się popełnia to też dobrze, bo dzięki temu człowiek mądrzejszy się robi. Zresztą jesteśmy Gosiu w doborowym towarzystwie, bo Steve McCurry popełniał na Lance te same błędy co my. Może talentu ma kapkę więcej:

Obrazek

Dodano po 2 minutach 2 strzałach znikąd:
aisoglaM pisze: 03 lis 2020, 17:46...Mango chyba z avocado pomyliłeś...
No tak.
puch24

Re: Fotka z podróży

#205

Post autor: puch24 »

"Małgosiu". Ona nie lubi Gosi.
aisoglaM

Re: Fotka z podróży

#206

Post autor: aisoglaM »

cz4rnuch pisze: 03 lis 2020, 17:52 Ja już dawno z oczojebnych fotek rajów przerzuciłem się na fotografowanie talerzy i flaszek. Na wyjeździe, bo w dom dochodzą tysiące foćków Rokusia (dziennie). Bezpieczny temat a z wyjazdów i tak głównie to się pamięta, bo jak mówi przysłowie, jesteśmy tym co jemy. A, że błędy się popełnia to też dobrze, bo dzięki temu człowiek mądrzejszy się robi. Zresztą jesteśmy Gosiu w doborowym towarzystwie, bo Steve McCurry popełniał na Lance te same błędy co my. Może talentu ma kapkę więcej:

Obrazek
Masz rację. Smaki są najfajniejszą przygodą w tym wszystkim. Rokuś wiadomo, model urodzony do obiektywu <3
I pewnie, że tak. Błędy pamięta się najsmaczniej :)


Dodano po 32 strzałach znikąd:
puch24 pisze: 03 lis 2020, 18:05 "Małgosiu". Ona nie lubi Gosi.
eee nie Gosia, jest neutralna. Gośki nie lubię. Czuję się wtedy jak pani z mięsnego :D
Awatar użytkownika
wpk
wpkx
Posty: 38803
Rejestracja: 10.2016
Lokalizacja: Nad Wigołąbką
Kontakt:

Re: Fotka z podróży

#207

Post autor: wpk »

cz4rnuch pisze: 03 lis 2020, 17:52 Obrazek

Obrazek
nordenvind

Re: Fotka z podróży

#208

Post autor: nordenvind »

jeżdzę na fczasy i chodzę na plażę :mrgreen: .....o i staram się nie spóźnić na obiadokolację o 19

Obrazek
aisoglaM

Re: Fotka z podróży

#209

Post autor: aisoglaM »

i zbierasz kamyki na pamiątkę ?
Awatar użytkownika
wpk
wpkx
Posty: 38803
Rejestracja: 10.2016
Lokalizacja: Nad Wigołąbką
Kontakt:

Re: Fotka z podróży

#210

Post autor: wpk »

Take kolacje to ja pierdole.
ODPOWIEDZ