Sony FE 35/1.8 FF w moich renkach

o prawdziwych obiektywach ze szkła i metalu
ODPOWIEDZ
puch24

Re: Sony FE 35/1.8 FF w moich renkach

#31

Post autor: puch24 »

Proszę się od Tamponów odtamponować.
Awatar użytkownika
wpk
wpkx
Posty: 38825
Rejestracja: 10.2016
Lokalizacja: Nad Wigołąbką
Kontakt:

Re: Sony FE 35/1.8 FF w moich renkach

#32

Post autor: wpk »

Sobek! Przecież ja to napisałem w trosce o Cz4rnuszka naszego!
puch24

Re: Sony FE 35/1.8 FF w moich renkach

#33

Post autor: puch24 »

Ale o co Ci chodzi? Tampony wcale nie są takie złe, jakby niektórzy chcieli je odmalować.
Awatar użytkownika
wpk
wpkx
Posty: 38825
Rejestracja: 10.2016
Lokalizacja: Nad Wigołąbką
Kontakt:

Re: Sony FE 35/1.8 FF w moich renkach

#34

Post autor: wpk »

I dlatego chciałem, by sobie do rany przyłożył.
nordenvind

Re: Sony FE 35/1.8 FF w moich renkach

#35

Post autor: nordenvind »

wpk pisze: 26 sie 2019, 14:22 Grzechy Grześka zapewne.
Za swoje grzechy to mogę jedynie zalinkować bardzo rzeczowy test
https://www.dpreview.com/reviews/sony-f ... 1-8-review
cz4rnuch

Re: Sony FE 35/1.8 FF w moich renkach

#36

Post autor: cz4rnuch »

Tego testa widziałem. FE wypadło w nim nawet lepiej niż nowy Nikkor (z tym, że fragment o aberkach trochę się kłóci z sampielkami, które wcześniej widziałem), ale chcę chociaż wyczekać do momentu gdy sie dowiem co zamierza Tampon wiec proszę byś mnie jakoś chwilowo zniechęcił.

PS A te nowe Tampony to już ogólnie nie są złe szkła. Miałem od nich 2 makrówki i obie były świetne.
Ostatnio zmieniony 26 sie 2019, 21:45 przez cz4rnuch, łącznie zmieniany 1 raz.
puch24

Re: Sony FE 35/1.8 FF w moich renkach

#37

Post autor: puch24 »

Hm. Wygląda na to, że poza aberracją chromatyczną jest to bardzo dobry obiektyw.
puch24

Re: Sony FE 35/1.8 FF w moich renkach

#38

Post autor: puch24 »

Tamron podobno coś tam upichcił i ma niedługo pokazać, więc się przekonamy.

Ciekaw jestem, czy będą to zoomy, czy umiarkowanie jasne stałki. Tamron od lat 90 znany jest raczej z zoomów o dużej krotności i niezłych makroobiektywów. Jako pierwsza firma zbudowała naprawdę kompaktowy 28-200, a w następnej wersji wprowadziła w nim wewnętrzne ostrzenie - chyba był to pierwszy zoom z IF - co pozwoliło mu ostrzyć z odległości ok. 1 metra przy szerokim kącie (typowe 28-210 ostrzyły od 2-2,5 m). W kolejnych, ulepszanych wersjach udało im się zejść do ok. 0,45 m przy każdej ogniskowej. To było coś!

Natomiast jasnych stałek Tamron nigdy nie robił, i dopiero parę lat temu wypuścił dobre makro do aps-c 2/60, a potem serię fajnych stabilizowanych stałek 1,8 do lustrzanek: 35, 45 i 85. Podobno są bardzo dobre optycznie. Ale też kosztują ponad trzy kafle za sztukę.
Może Tamron zrobi coś głupiego, pójdzie na skróty i dorobi im dupki do bezlusterkowców?
nordenvind

Re: Sony FE 35/1.8 FF w moich renkach

#39

Post autor: nordenvind »

cz4rnuch pisze: 26 sie 2019, 21:45 ... ale chcę chociaż wyczekać do momentu gdy sie dowiem co zamierza Tampon wiec proszę byś mnie jakoś chwilowo zniechęcił.
Mogę co najwyżej zniechęcić do Tamrona.
Jeśli przeprojektują swoje SP 35 mm f/1.8 Di VC USD, to prawdopodobnie i tak wyjdzie słój cięższy o ok. 200g
z przednią soczewką o średnicy większej o 12mm, tego się obawiam... he he
cz4rnuch

Re: Sony FE 35/1.8 FF w moich renkach

#40

Post autor: cz4rnuch »

Jeśli się potwierdzą wymiary z tego yutubka co go Tamron wysłał do netu kilka dni temu to te 3 stałki będą kompaktowe. Ale nie wiadomo nic o jasności i ogniskowej.

https://www.sonyalpharumors.com/wp-cont ... mron-1.jpg

PS Jakznajdzieszchwiletowrzucjakiesbokeje.
ODPOWIEDZ