Materazzi

wszystko, co chcielibyście wiedzieć o technice, ale boicie się zapytać
ODPOWIEDZ
puch24

Re: Materazzi

#11

Post autor: puch24 »

Mnie najbardziej podobają się meble z Ikei ze szklanymi blatami, do samodzielnego montażu. ;-)
A także choinki.
Awatar użytkownika
wpk
wpkx
Posty: 38825
Rejestracja: 10.2016
Lokalizacja: Nad Wigołąbką
Kontakt:

Re: Materazzi

#12

Post autor: wpk »

A mnie niektóre nazwy, na przykład pościel "Filodendron".
puch24

Re: Materazzi

#13

Post autor: puch24 »

A mnie trzystopniowa drabinka Präzes...
Awatar użytkownika
Owain
Nasz Czelnik
Posty: 14716
Rejestracja: 11.2016

Re: Materazzi

#14

Post autor: Owain »

Dzięki Ahaby... jak zwykle, zero porady tylko yaycowanie. A może choć to, czy kieszeniowy czy z pianki termoaktywnej? Bo się okazui, że te piankowe to też już mają różne strefy miękkości.
Sowy nie są tym, czym się wydają...
cz4rnuch

Re: Materazzi

#15

Post autor: cz4rnuch »

Rada była dość konkretna. Iść do szopu. To nie jajcowanie tylko to po prostu najlepsza metoda. Co do materiału to ja mam z pianki termoaktywnej i to też trzeba samemu sprawdzić, bo niby mam średnio miękki, ale moja twierdzi, że jest dość twardy.
puch24

Re: Materazzi

#16

Post autor: puch24 »

Jajca - nie jajca. No może trochę.
Zupełnie serio napisałem, że wydaje mi się, że kupowanie materaca na próbę wysyłkowo i potem odsyłanie go nie ma wielkiego sensu.

Co do materacy per se, nie mam doświadczeń. Sypiam staromodnie. Słyszałem, że te kieszeniowe ze sprężynami są lepsze od piankowych, i tu się kończy moja wiedza.
Awatar użytkownika
no_gravity_Carlos
Posty: 4401
Rejestracja: 06.2019

Re: Materazzi

#17

Post autor: no_gravity_Carlos »

ja spie na podlodze, jak pies;) albo niedzwiedz w barlogu, tydzien niewygod a pozniej wszystko za mietkie; jeden litwin w chacie, co mieszkalem kiedys na komunie, kupil taki cienki (tak z 6-8 cm) ale twardy - nie wiem z czego
Awatar użytkownika
wpk
wpkx
Posty: 38825
Rejestracja: 10.2016
Lokalizacja: Nad Wigołąbką
Kontakt:

Re: Materazzi

#18

Post autor: wpk »

W ramach tegoż yaycowania dodam tylko, że przed kupnem macaliśmy w Ikei wszystkie materace, i najbardziej nie podobały nam się takie z "pamięcią", czyli niesprężynujące od razu, lecz z zostającym wgłębieniem po dupie po wstaniu zeń. Okropne to było. I to co wybraliśmy, to nie sprężyny, lecz jakaś warstwowa mieszanka pianki z lateksem. Jest optymalna miękkość ze sprężystością i twardością - w porównaniu z wersalkami, na których sypialiśmy wcześniej, niebo a ziemia.
puch24

Re: Materazzi

#19

Post autor: puch24 »

Jak widać, co człowiek, to opinia.
Mnie zawsze wmawiano, że lepsze są te z komorami, w których są sprężyny.
zdyboo

Re: Materazzi

#20

Post autor: zdyboo »


no_gravity_Carlos pisze:jeden litwin w chacie, co mieszkalem kiedys na komunie, kupil taki cienki (tak z 6-8 cm) ale twardy - nie wiem z czego
Może być z włosia kokosowego. Siostra takie coś ma dla gości. Bardzo wygodne w sumie.

ODPOWIEDZ