W poszukiwaniu Św. Grilla

wszystko, co chcielibyście wiedzieć o technice, ale boicie się zapytać
ODPOWIEDZ
Meliszipak

Re: W poszukiwaniu Św. Graala

#61

Post autor: Meliszipak »

He, he sekundę się spóżnilem.
Co do wizjera to koledzy skarżą, że w słoneczny dzień się nie przełącza na telewizor.
Ja tego nie zauważyłem, ale krótko mam.
Natomiast wkurza, że jak się kadruje przez monitor i przybliży do siebie to za szybko przełącza na wizjer.
Powinien się przełączać, tak w przybliżeniu 5cm i krócej. Jak jest, jest żle, za szybko.
Można ustawiać monitor lub wizjer ale tylko w menu to jest. Pod guzik nie dali, żartownisie.
Awatar użytkownika
Owain
Nasz Czelnik
Posty: 14716
Rejestracja: 11.2016

Re: W poszukiwaniu Św. Graala

#62

Post autor: Owain »

Do funkcyjnych też się nie da? Lipa. Do a6000 taki patent robili, że na czujnik wizjera jakąś folię przyklejali i łapał z bliższa.

W każdym razie dzięki:)
Sowy nie są tym, czym się wydają...
Meliszipak

Re: W poszukiwaniu Św. Graala

#63

Post autor: Meliszipak »

Nie da się.
Coś słyszałem o tym zaklejaniu.
Gdzie to trzeba zasłonić? Na środku, z boku, ile procent powierzchni?
Czarna izolacja dobra?
Awatar użytkownika
Owain
Nasz Czelnik
Posty: 14716
Rejestracja: 11.2016

Re: W poszukiwaniu Św. Graala

#64

Post autor: Owain »

Ano jest tam takie milimetrowe okienko, ale ja nigdy nie kleiłem, trzeba by znaleźć posty na nexach o tem.
Sowy nie są tym, czym się wydają...
Meliszipak

Re: W poszukiwaniu Św. Graala

#65

Post autor: Meliszipak »

Ja wiem gdzie jest czujnik :)
Moge popróbować gdzie i ile zakleić, ale pewnie już ktoś się pomęczył i da gotowca.
Grzegorz

Re: W poszukiwaniu Św. Graala

#66

Post autor: Grzegorz »

Owain pisze:Czy ja mógłbym zapytać posiadaczy fe28/2 jaka jest MFD? Kiedyś szukałem i nie mogłem znaleźć, teraz jakoś też. A posiadaczy A7II, czy to prawda że zmiana ekran/wizjer szaleje?

edit: dobra, sorki, znalazłem, że 28 cymy.
Według Dyxum (http://www.dyxum.com/lenses/Sony-FE-28m ... ns777.html) 290mm.
Po sprawdzeniu organoleptycznym wychodzi mi 20,5 centymetra od końca obiektyw, plus 8,5cm do matrycy w sumie daje 29cm.
Awatar użytkownika
Owain
Nasz Czelnik
Posty: 14716
Rejestracja: 11.2016

Re: W poszukiwaniu Św. Graala

#67

Post autor: Owain »

O, dzięki, wcześniej nie zauważyłem.

Nachodzi mnie myśl dzika od kilku tygodni. Chciałbym sprzedać pradziadkowe znaczki i dołożyć do A7II. Brzmi to jak jakaś herezja, bo po pierwsze primo, jak można się takich pamiątek wyzbywać, a po drugie primo, znaczki często teraz gówno warte, kilka złotych albo cena makulatury. Ale tak sobie myślę, że może z tych dwóch klaserów coś by się wartościowego znalazło, bo może być tak, jeden dwa znaczki warte sporo, a może być i tak, że wszystkie ze 100 zł :) Są tam i jakieś hitlery i carskie i pd-afrykańskie przedwojenne... Wiem, że to nie zależy od wieku ale od ich rzadkości. A co do sprzedawania rodzinnych pamiątek, to komu takie znaczki zostawię? Sam się nie interesuję, a może jakiś hobbysta szczęśliwym będzie. Już mam dość tego 'zbieractwa', jakie się ostatnio wokół mnie uprawia, każdy zbiera i trzyma na czarną godzinę różne rzeczy... A może sprzedać i dać na coś fajnego, jak taki aparacik? Z aparacika to przynajmniej pamiąteczki będą...;)
Sowy nie są tym, czym się wydają...
Awatar użytkownika
wpk
wpkx
Posty: 38825
Rejestracja: 10.2016
Lokalizacja: Nad Wigołąbką
Kontakt:

Re: W poszukiwaniu Św. Graala

#68

Post autor: wpk »

Ale znaczki będą tylko zyskiwać na wartości, a aparat za rok przestanie robić zdjęcia. Więc weź podwójną dawkę Niepierdolu i nie pierdol.
d90

Re: W poszukiwaniu Św. Graala

#69

Post autor: d90 »

Pamiąteczki z aparacika będą...czyli jednak zbieractwo.
Hehe
Nie kombinuj.
Kup.

Pees:
Za kolejny miesiac bedziesz szukał ponownie, ale juz nie przedmiotów.
Szukał bedziesz usprawiedliwienia dla wydanej kasy ...
Hehe
Awatar użytkownika
Owain
Nasz Czelnik
Posty: 14716
Rejestracja: 11.2016

Re: W poszukiwaniu Św. Graala

#70

Post autor: Owain »

Hmm...Tak sobie właśnie myślę, w tych hipsterskich czasach to i na znaczki kiedyś moda wróci:) Jak na wąsy wróciła?:) A z drugiej strony, na co mi to zyskiwanie znaczków... Aby żona na ładniejszą trumnę mi dołożyła? Wiem ja, ile jeszcze pociągnę? A z takiej A7II to może i żonie akt bym zrobił, bo jeśli idzie o a6000, to twierdzi, że się przed takim małym aparacikiem nie rozbierze... :D
Sowy nie są tym, czym się wydają...
ODPOWIEDZ