W poszukiwaniu Św. Grilla

wszystko, co chcielibyście wiedzieć o technice, ale boicie się zapytać
ODPOWIEDZ
samek

Re: W poszukiwaniu Św. Grilla

#2821

Post autor: samek »

no_gravity_Carlos pisze: 12 lis 2020, 16:03 mnie tez dupadlo, pocieszajcie, sremat dylemat, to gr3 to mozna do funeralu wlozyc
A co Ty fotografujesz, że nad geerem myślisz? Bo jakieś kobiałki mnie się kojarzą, ale ja mało wiem.
Awatar użytkownika
no_gravity_Carlos
Posty: 4401
Rejestracja: 06.2019

W poszukiwaniu Św. Grilla

#2822

Post autor: no_gravity_Carlos »

na ulice chce wyjsc, do ludzi, czasem za blisko nie podchodzic, a geer jest stalograwitacyjny

Dodano po 5 minutach 3 strzałach znikąd:
Re: W poszukiwaniu Św. Grilla
samek pisze:
no_gravity_Carlos pisze: 12 lis 2020, 16:03 mnie tez dupadlo, pocieszajcie, sremat dylemat, to gr3 to mozna do funeralu wlozyc
A co Ty fotografujesz, że nad geerem myślisz? Bo jakieś kobiałki mnie się kojarzą, ale ja mało wiem.
pisuja, ze na travnik najlepszy jest Sony Cyber-shot DSC-RX100 VII albo Canon PowerShot G5 X Mark II
Awatar użytkownika
no_gravity_Carlos
Posty: 4401
Rejestracja: 06.2019

Re: W poszukiwaniu Św. Grilla

#2823

Post autor: no_gravity_Carlos »

samek pisze:
no_gravity_Carlos pisze: 12 lis 2020, 16:03 mnie tez dupadlo, pocieszajcie, sremat dylemat, to gr3 to mozna do funeralu wlozyc
A co Ty fotografujesz, że nad geerem myślisz? Bo jakieś kobiałki mnie się kojarzą, ale ja mało wiem.
pisuja, ze na travnik najlepszy jest Sony Cyber-shot DSC-RX100 VII albo Canon PowerShot G5 X Mark II
zdyboo

Re: W poszukiwaniu Św. Grilla

#2824

Post autor: zdyboo »

Mam RX100 w wersji III i na rower się sprawdza, ale do ludzi lepsze jest coś ze stałą ogniskową i raczej nieco węższą niż 24 mm.
Najlepiej mi się tzw. streeta robiło NEX6 z naleśnikiem E20, co dawało ekwiwalent 30 mm. Nic się nie wysuwało, nie obracało i nie przesuwało.
Przydaje się też gibany ekran, bo łatwo coś z niższej perspektywy zrobić bez wzbudzania zainteresowania swoją osobą. Owszem można kucnąć, ale to już zwraca uwagę. Można robić na ślepo, ale z gibanym ekranem masz pełną kontrolę nad kadrem. GR ma świetne tryby blokad AFu. ycp mi to pokazywał i faktycznie takie cos robi wrażenie i niekoniecznie tylko w przypadku tak ekstremalnego streeta jaki Darek robił.

Ja bardzo chciałem GR w pierwszej wersji kupić, ale Ricoh Polska zupełnie zignorował moje zapytanie. Kupiłem NEXa.
Awatar użytkownika
no_gravity_Carlos
Posty: 4401
Rejestracja: 06.2019

Re: W poszukiwaniu Św. Grilla

#2825

Post autor: no_gravity_Carlos »

wszystkie klamoty co mam, robia na kliszy albo jpgach, ech
puch24

Re: W poszukiwaniu Św. Grilla

#2826

Post autor: puch24 »

Jest w nich możliwość wyboru jednej z tych opcji?!?! :-o
Awatar użytkownika
no_gravity_Carlos
Posty: 4401
Rejestracja: 06.2019

Re: W poszukiwaniu Św. Grilla

#2827

Post autor: no_gravity_Carlos »

jest ale musialbym dwa klamoty niezwracajacniczyjejuwaginosic
puch24

Re: W poszukiwaniu Św. Grilla

#2828

Post autor: puch24 »

A, bo myślałem, że masz taki jeden z wajchą, co przełącza. ;-)
Awatar użytkownika
no_gravity_Carlos
Posty: 4401
Rejestracja: 06.2019

Re: W poszukiwaniu Św. Grilla

#2829

Post autor: no_gravity_Carlos »

no sa jakies cudaki, co probuja scianke to kliszowca wlozyc, poki co besskutecznie
nordenvind

Re: W poszukiwaniu Św. Grilla

#2830

Post autor: nordenvind »

bardzo dobry zestaw z wizjerem, miałem podobny na wakację (starszy xe2) + ewentualnie 35/1.4 który można zastąpić 27/2.8


https://allegro.pl/oferta/aparat-fujifi ... 9845281532
ODPOWIEDZ