Rowerowe dyr-dymały

off-duty
ODPOWIEDZ
gavin

Re: Rowerowe dyr-dymały

#3251

Post autor: gavin »

tak wygląda chop - >

Awatar użytkownika
vid3
Posty: 8576
Rejestracja: 07.2017
Lokalizacja: Miasto robotnicze
Kontakt:

Re: Rowerowe dyr-dymały

#3252

Post autor: vid3 »

W odróżnieniu od baby.
cz4rnuch

Re: Rowerowe dyr-dymały

#3253

Post autor: cz4rnuch »

Na Birmie też mieli takie stoliki i krzesełka. Tyle, że do tego piwka donosili plus homary, karmazyny, krewety, ostrygi itd. itp. Za bezcen (może oprócz homarów, bo to pożerali Chińczyki w każdej ilości w każdej cenie.

Dodano po 25 minutach 37 strzałach znikąd:
I jeszcze jedna rzecz mnie zastanawia odnośnie bajków i bajkfitingu. Ciekaw jestem jakie uzasadnienie ma pozbycie się rogów w mtb? Kiedyś to chyba było must have, a teraz? Ja rozumiem, że taka tera moda i ogólnie kiery mają 3 metry szerokości, ale czy ktoś jeszcze robi kiery mtb z rogami? Tak sobie przypominam jazdę na deku na kierze z małym różkami oraz teraz samoszkolenie na baranku i przecież zmiana chwytu w obu przypadkach jest nieoceniona dla komfortu. Mięśnie odpoczywają i rączki ora nek są szczęśliwe. Przejrzałem sobie ofertę chyba wszystkich producentów i chyba nikt już nie dodaje rogów, a choćby przy takim xc przecież dużo się podjeżdża i odległości są spore. Czemu nikt nie dodaje rogów do tej prostej jak deska kiery serio nie pojmuję?
gavin

Re: Rowerowe dyr-dymały

#3254

Post autor: gavin »

Ja tam rogów nie chcę, zrezygnowałem z nich nawet w czasach świetności poroża.
Awatar użytkownika
wpk
wpkx
Posty: 38833
Rejestracja: 10.2016
Lokalizacja: Nad Wigołąbką
Kontakt:

Re: Rowerowe dyr-dymały

#3255

Post autor: wpk »

Baranek bez rogów? Co wy mi tu, Michalski, pieprzycie?
Awatar użytkownika
rbit9n
Ribitibi
Posty: 9437
Rejestracja: 11.2016
Lokalizacja: Kolonia pod Rzeszowem - Za Torem

Re: Rowerowe dyr-dymały

#3256

Post autor: rbit9n »

ja mam takie małe rogi z lusterkami, ale ja w tym temacie jestem lajkonik. no i kierę mam wąską na 62cm. czy coś takiego.
nie, nie tobie ja służę, ja służę bzdurze!
Awatar użytkownika
wpk
wpkx
Posty: 38833
Rejestracja: 10.2016
Lokalizacja: Nad Wigołąbką
Kontakt:

Re: Rowerowe dyr-dymały

#3257

Post autor: wpk »

To lajkonik miał rogi?
Awatar użytkownika
sorevell
Posty: 2516
Rejestracja: 11.2016

Re: Rowerowe dyr-dymały

#3258

Post autor: sorevell »

Obrazek


Obrazek

zdyboo

Re: Rowerowe dyr-dymały

#3259

Post autor: zdyboo »

cz4rnuch pisze: 23 paź 2021, 22:33 I jeszcze jedna rzecz mnie zastanawia odnośnie bajków i bajkfitingu. Ciekaw jestem jakie uzasadnienie ma pozbycie się rogów w mtb? Kiedyś to chyba było must have, a teraz?
Kiedyś to było, że rogi tylko do prostej kiery, która zwykle miała 56-58 cm szerokości. Do giętej kiery, która zwykle była szersza, czasem nawet dochodząc do oszałamiających 63 cm, przykręcenie rogów nie było dobrze widziane i ogólnie to był obciach. Choć ja byłem obciachowy i miałem do giętej kiery przykręcone krótkie rogi.
Nie wiem dokładnie, ale wydaje mnie się, że rogi straciły rację bytu odkąd ktoś zauważył, że szeroka kiera i krótki mostek dają lepszą kontrolę na rowerem i nagle kierownice w MTB zaczęły mieć od 70-80 cm. Jak ktoś ma dobrze dobraną pod względem szerokości kierownicę to te rogi mogą już być za szeroko rozstawione, aby je wygodnie chwycić. Typowy chwyt kierownicy ma 13,5 cm, a że rzadko kto ma tak szeroką dłoń, to jest możliwość pewnej modyfikacji chwytu. Ja na przykład trzymam maksymalnie szeroko na zjazdach, a na podjazdach trzymam nieco węziej kierownicę.
Wydaje mi się, że mocno też spadła ilość kilometrów jaką typowy rowerzysta jest w stanie przejechać. Obecne MTB przez napęd i geo nie sprzyjają już trzaskaniu kameów po płaskim. Oczywiście ludkowie jeżdżą na MTB jakieś grube kilometrowo trasy czy wyścigi nawet, ale raz, że wielu z nich montuje tzw. "comfort bars", które są nieco węższe od typowej kierownicy MTB i mają silne wygięcie do tyłu.

Obrazek

Wielu też montuje lemondki i to nie dla aerodynamiki, a właśnie dla wygody.

Ostatnim pomysłem jest połączenie wygody baranka i kierownicy komfortowej, do tego nadal do niej nie potrzeba typowych łap szosowych.

Obrazek

Czy takie dziwaczne kierownice się przyjmą, to nie wiem, ale pewnie swoich zwolenników będą miały.
Awatar użytkownika
wpk
wpkx
Posty: 38833
Rejestracja: 10.2016
Lokalizacja: Nad Wigołąbką
Kontakt:

Re: Rowerowe dyr-dymały

#3260

Post autor: wpk »

A są teleskopowo rozsuwane?
ODPOWIEDZ