Moje audio grajki

wszystko, co chcielibyście wiedzieć o technice, ale boicie się zapytać
ODPOWIEDZ
puch24

Re: Moje audio grajki

#91

Post autor: puch24 »

W formacie MD (Mini Disc), gdzie stosowana jest stratna kompresja ATRAC, straty wynikające z niej są słyszalne przez ludzi z dobrym słuchem, którzy, jak twierdzą, odróżniają MD od CD. Ja trochę takich prób robiłem - i wynik był niejednoznaczny.
Natomiast żeby na MD zmieścić więcej muzyki (pierwotne płyty były 60 min. i 74 min., jak CD, a po jakimś czasie pojawiły się też 80 min. - też jak CD i CD-R), opracowano do MD LP2x i LP4x. O ile przy LP2x różnicę słyszę, ale nie jest porażająca, to LP4x degraduje dźwięk słyszalnie nawet dla drewnianego ucha.
Ciekawostką MD, i to jeszcze sprzed pojawienia się LP, jest możliwość nagrywania dźwięku mono, co też dwukrotnie zwiększa czas nagrania.
nordenvind

Re: Moje audio grajki

#92

Post autor: nordenvind »

Szkoda uszu, od zawsze jechałem na FLACU i fszystko mam zgrane w tem formacie.
gavin

Re: Moje audio grajki

#93

Post autor: gavin »

Na Beyerdynamic Custom One Pro i Audigy cośtam nie jestem w stanie wybrać. Chyba za głośnej muzy w młodości słuchałem.
nordenvind

Re: Moje audio grajki

#94

Post autor: nordenvind »

U mnie f szafie leżą od 15 lat nieużywane Beyerdynamic DT770 PRO, he kiedyś kosztowały 2x tyle...
Awatar użytkownika
von Boroszlo
Posty: 1225
Rejestracja: 09.2019

Re: Moje audio grajki

#95

Post autor: von Boroszlo »

Te bajery straszne wygodne są.
Gundrum von Grynberg
nordenvind

Re: Moje audio grajki

#96

Post autor: nordenvind »

Bo to woły robocze, moje dodatkowo zamknięte i szczególnie polecane perkusistom.
ycp

Re: Moje audio grajki

#97

Post autor: ycp »

Różnicę niestety słychać. Byłoby taniej nie słyszeć...
Chociaż z drugiej strony haj endowe rozwiązanie słuchawkowe będzie tańsze niż niejeden aparat z obiektywem. Więc ten tego.
Awatar użytkownika
sorevell
Posty: 2492
Rejestracja: 11.2016

Re: Moje audio grajki

#98

Post autor: sorevell »

Obrazek
ODPOWIEDZ