Moje audio grajki

wszystko, co chcielibyście wiedzieć o technice, ale boicie się zapytać
ODPOWIEDZ
puch24

Re: Moje audio grajki

#21

Post autor: puch24 »

Bandcamp kojarzy mi się wyłącznie z Jimem Lowensteinem i wsadzaniem ustnika trąbki w d... ;-)
nordenvind

Re: Moje audio grajki

#22

Post autor: nordenvind »

cz4rnuch pisze: 03 sty 2021, 22:57 Szok. Okazuje się, że to Puch jest największym psychofanem Sony na tym forum.
nordenvind pisze: 03 sty 2021, 22:52...Bardzo nieekonomiczna rzecz bo czysta klasa A, efektywność energetyczna w granicach 20%, resztę w postaci ciepła oddaje swoimi "kaloryferami"...
Na nadchodzące mrozy będzie jak znalazł.

Przed tą końcówką posiadałem jeszcze fajniejszą opcję do grzania również single-ended w klasie A.
To były dwa monobloki chyba po 20kg każdy z wielkimi lampami wielkości prawie puszki od piwa które
jak to lampy pięknie świeciły.

otake :mrgreen:

http://www.audiocostruzioni.com/r_s/amp ... 05%202.jpg
Awatar użytkownika
vid3
Posty: 8573
Rejestracja: 07.2017
Lokalizacja: Miasto robotnicze
Kontakt:

Re: Moje audio grajki

#23

Post autor: vid3 »

Mieszkałem z jednym audiofilem w internacie. W czasach gdy wchodziły płyty CD. To ten od technicsa i numeru z pewexem.
Potrafił on zamówić płytę przez ambasadę czechosłowacką (u nas jeszcze nie były dostępne) i po jednym odsłuchaniu wyjebać przez okno bo coś mu w nagraniu nie pasowało.
puch24

Re: Moje audio grajki

#24

Post autor: puch24 »

Północny,
Masz w domu ogrzewanie niezależne, czy z nadejściem zimy zaczynasz słuchać muzyki?

Dodano po 1 minucie 2 strzałach znikąd:
vid3 pisze: 03 sty 2021, 23:13 Mieszkałem z jednym audiofilem w internacie. W czasach gdy wchodziły płyty CD. To ten od technicsa i numeru z pewexem.
Potrafił on zamówić płytę przez ambasadę czechosłowacką (u nas jeszcze nie były dostępne) i po jednym odsłuchaniu wyjebać przez okno bo coś mu w nagraniu nie pasowało.
Musi co był bogaty z domu.
nordenvind

Re: Moje audio grajki

#25

Post autor: nordenvind »

puch24 pisze: 03 sty 2021, 22:56 Faktem jest, że robię sobie podśmiechujki z audiofilów, którym grają gniazda sieciowe zasilające 230V 50Hz, a kable głośnikowe układają na podstawkach, żeby nie łapały demolujących dźwięk wibracji z podłogi.
No wiesz kiedyś powlekano srebrem wszelkie styki, lub nawet robiono je ze srebra albo przynajmniej z mosiądzu.
Tranzystory i układy scalone sprzed 30lat miały złocone nóżki. Mówimy tu oczywiście o produktach jak najbardziej przemysłowych.
Nikt jakoś się z tego nie śmiał. Teraz dominuje technologia gównolitu i wszystko powinno działać tyle co gwarancja czyli 24 miesiące plus 1 dzień.

Z tymi podstawkami chodzi bardziej o różnice potencjałów pomiędzy podłożem a kablem i eliminowanie tego zjawiska za pomocą
ceramicznych lub nawet drewnianych podstawek izolatorów. To są bardzo drobne zabiegi, ale suma takich z pozoru mało znaczących
udoskonaleń potrafi dać efekt słyszalny. Można to porównać do Formuły 1, to jest taki sam wyścig i podobnie wysokie zaawansowanie techniczne gdzie walka toczy się o 1/100 sekundy. Może dlatego właśnie z tego powodu właściciele Dacii tarzają się ze śmiechu :mrgreen:
puch24

Re: Moje audio grajki

#26

Post autor: puch24 »

Może. Nie uwierzę, jak nie usłyszę.
Jak puścisz muzykę, i zdejmiesz kabel z porcelanowej podstawki i położysz na podłodze, a ja to usłyszę w głośnikach, to uwierzę.
Awatar użytkownika
vid3
Posty: 8573
Rejestracja: 07.2017
Lokalizacja: Miasto robotnicze
Kontakt:

Re: Moje audio grajki

#27

Post autor: vid3 »

Wybudują Ci tunel pod podłogą to poczujesz różnicę.
nordenvind

Re: Moje audio grajki

#28

Post autor: nordenvind »

puch24 pisze: 04 sty 2021, 00:10 Może. Nie uwierzę, jak nie usłyszę.
Jak puścisz muzykę, i zdejmiesz kabel z porcelanowej podstawki i położysz na podłodze, a ja to usłyszę w głośnikach, to uwierzę.
Podejrzewam, że większość audiofili ma głęboko w nosie lub co gorsza innym otworze fizjologicznym poczucie konieczności udowodnienia czegokolwiek szerokiej rzeszy społeczeństwa.
Jedź posłuchaj, sklep z najdroższym i najlepszym hifi w PL masz w Łodzi :mrgreen:

https://www.audiofast.pl/
Awatar użytkownika
danz1ger
Posty: 5643
Rejestracja: 11.2016
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Moje audio grajki

#29

Post autor: danz1ger »

No i o czym by nie było to nie można mieć swojej opinii.

Dodano po 6 minutach 15 strzałach znikąd:
Dodam jeszcze, że mam głębiej niż głęboko potrzebę udowadniania lub jej braku, ponieważ moje 70-cio letnie ucho ma tak samo.
A jednak ktoś kręci.
puch24

Re: Moje audio grajki

#30

Post autor: puch24 »

vid3 pisze: 04 sty 2021, 07:42 Wybudują Ci tunel pod podłogą to poczujesz różnicę.
Na szczęście nie wybudują. Budują go jakieś 3 km ode mnie.

Natomiast faktem jest, że co trochę wyrażane są wątpliwości, czy Mia100 tysiąca ruder to wytrzyma (w sensie: czy te rudery wytrzymają to drążenie i potem ruch pociągów).

Bajdełej, dosłownie kilka dni temu zaczęli drążyć tunel zwykłej kolei, który jednocześnie ma być łodzkim "metrem". Ale wczoraj przeczytałem, że w najbliższych dniach ma być rozpisany przetarg na drugi tunel, kolei dużych szybkości, który ma być mniej więcej równoległy, ale dla szybkich pociągów dalekobieżnych.

Dodano po 8 minutach 3 strzałach znikąd:
nordenvind pisze: 04 sty 2021, 10:51
Jedź posłuchaj, sklep z najdroższym i najlepszym hifi w PL masz w Łodzi :mrgreen:

https://www.audiofast.pl/
OK. Mają gramofon za ponad pół miliona.

Szczerze: żeby kupić coś takiego, trzeba mieć we łbie nasrane i niezamieszane. Howgh, powiedziałem. Sorry, jeśli kogoś obraziłem.

Nikt mnie nie przekona, że on gra 1000 razy lepiej od takiego za 500 złotych.
ODPOWIEDZ