Dywagacje o zakupie A7

wszystko, co chcielibyście wiedzieć o technice, ale boicie się zapytać
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Owain
Nasz Czelnik
Posty: 14717
Rejestracja: 11.2016

Re: Dywagacje o zakupie A7

#3941

Post autor: Owain »

w XXVI wieku :P
Sowy nie są tym, czym się wydają...
cz4rnuch

Re: Dywagacje o zakupie A7

#3942

Post autor: cz4rnuch »

Tampon wali w prącie. Chciałem se porównać T20 z S18 a tu taka obsuwka. Czyli najwcześniej pokażą tylko te obiektywy, które nikogo nie interesują.
puch24

Re: Dywagacje o zakupie A7

#3943

Post autor: puch24 »

Możliwe, że to, co pokazali lub pokażą niedługo to jakieś stare projekty, które najłatwiej było wdrożyć do produkcji. Możliwe, że już wcześniej gdzieś wykorzystane, tak jak prawdopodobnie było swego czasu z obiektywami Sigmy 2,8/19, 30 i 60.
Awatar użytkownika
Owain
Nasz Czelnik
Posty: 14717
Rejestracja: 11.2016

Re: Dywagacje o zakupie A7

#3944

Post autor: Owain »

cz4rnuch pisze: 30 wrz 2019, 18:03 Tampon wali w prącie. Chciałem se porównać T20 z S18 a tu taka obsuwka. Czyli najwcześniej pokażą tylko te obiektywy, które nikogo nie interesują.
- I zdanżasz pan?
- Nie. Ale i tak mam dobrze, bo jest przepełniony i nie zatrzymuje się.


No więc mamy dobrze, bo do tego czasu Sony wyda swoją 20 lub 21 i będzie można wybrać. :mrgreen:
Sowy nie są tym, czym się wydają...
cz4rnuch

Re: Dywagacje o zakupie A7

#3945

Post autor: cz4rnuch »

Awatar użytkownika
Owain
Nasz Czelnik
Posty: 14717
Rejestracja: 11.2016

Re: Dywagacje o zakupie A7

#3946

Post autor: Owain »

Ja się nie znam. Z recki wynika, że wcale nie taki tragiczny jak na cenę i wielkość. Nawet rozmycie mi się podoba, choć nie wiem na ile zdjęcia były dopieszczane w obróbce. Zwłaszcza kontrast, kolory. Ja potrzebuję tej ogniskowej, ewentualnie 20mm, ale potrzebuję jej rzadko, do specyficznych rzeczy. Taki ogólny krajobrazik, nawet jak chce się sporo ogarnać w kadrze to 28/2 wystarcza spokojnie i na pewno jest ładniejsze niż ów samek. Oczywiście ma większą dystorsję, ale to przy zwykłych krajobrazach nie przeszkadza. Gorzej np. w miastach, architektura etc. W każdym razie kontynuując filozofię bezlustra - żadnych ogórów typu Tokina Firin. Wielkościowo Tamron 20mm chyba będzie podobny, ciekawe jak z jakością i MFD. Paradoksalnie MFD jest dla mnie ważna, bo to szkło to na dwie okazje, pełen kadr ostry na 5.6 czy 8.0 i ostro w środku na pełnej dziurze z bardzo bliska. Szkoda że jeszcze z pół roku minimum do Tamrona, ale się poczeka, może i Sony wreszcie wypuści coś ze swej podstawowej linii w okolicach 18-20mm, choć skoro wyszła 35 teraz to pewnie poczekamy jeszcze z półtora roku. Takoż nie ma co się smutać, jest w czym wybierać, poczeka się, zobaczy się, weźmie się lepsiejsze.
Sowy nie są tym, czym się wydają...
Awatar użytkownika
wpk
wpkx
Posty: 38833
Rejestracja: 10.2016
Lokalizacja: Nad Wigołąbką
Kontakt:

Re: Dywagacje o zakupie A7

#3947

Post autor: wpk »

Piszą, że A9II ma się dziś ukazać.
Ale, jak ponoć śpiewał pijany w 3 dupy Ozga-Michalski, jeżdżąc po swej podklerykowskiej wsi saniami w mroźną i śnieżną wigilię po tym, gdy lokalny proboszcz odmówił mu wódki:
Bóg się rooodzi,
A gówno mnie to obchooodzi!
cz4rnuch

Re: Dywagacje o zakupie A7

#3948

Post autor: cz4rnuch »

Się już ukazał. Ale tak na pierwszy rzut oka to od jedynki odróżnia go...w sumie nic.

https://www.sonyalpharumors.com/sony-in ... urnalists/
puch24

Re: Dywagacje o zakupie A7

#3949

Post autor: puch24 »

Cóż, wg. opisu jest atrakcyjny. Nacisk położono na szybkość działania. 20 fps z ciągle działającym AF i pomiarem światła, bez zaniku obrazu w wizjerze, i możliwość zrobienia ponad 200 czy 300 zdjęć bez przerwy, robi wrażenie.
cz4rnuch

Re: Dywagacje o zakupie A7

#3950

Post autor: cz4rnuch »

W jedynce w zasadzie masz to samo :) Ja zanotowałem tylko, że jest emejzing, że dodali notatki głosowe oraz, że ma wtyczkę do neta.
ODPOWIEDZ