Dywagacje o zakupie A7

wszystko, co chcielibyście wiedzieć o technice, ale boicie się zapytać
ODPOWIEDZ
Krzych_g
Posty: 462
Rejestracja: 01.2019
Lokalizacja: Szczecin/okolica za miedzą

Re: Dywagacje o zakupie A7

#5561

Post autor: Krzych_g »

Otake

Awatar użytkownika
sorevell
Posty: 2516
Rejestracja: 11.2016

Re: Dywagacje o zakupie A7

#5562

Post autor: sorevell »

sorevell pisze:To GR. Standardowe dla tego modelu zacięcie się obiektywu. Większość ludzi wyrzuca wtedy aparat w krzaki i kupuje nowy, ja właśnie staram się ustalić przyczynę takiego stanu rzeczy, ale im dalej tym trudniej...
Wygląda na to, że GR jest tak zaprojektowany, że ma się zepsuć. Na pierwszy rzut oka awaria wygląda na mechaniczną - coś gdzieś wpadło i obiektyw się zablokował. Rozebrałem dziada prawie do końca i okazuje się, że mechanicznie jest wszystko sprawne: silnik obiektywu działa po wysprzegleniu (wyjęciu jednego z kółek zębatych z mechanizmu), obiektyw się składa i rozkłada kiedy kręcę nim palcami. Ale jak złożę wszystko do kupy - po włączeniu aparat wysuwa obiektyw, rusza soczewkami w przód i tył, zaczyna cofać obiektyw i wyłącza się zamierając z na wpół wysuniętym obiektywem.

Woytku, chyba możesz zacząć wertować RPA.
Awatar użytkownika
wpk
wpkx
Posty: 38825
Rejestracja: 10.2016
Lokalizacja: Nad Wigołąbką
Kontakt:

Re: Dywagacje o zakupie A7

#5563

Post autor: wpk »

Ale to Ty miałeś to zrobić. :D
samek

Re: Dywagacje o zakupie A7

#5564

Post autor: samek »

sorevell pisze: 15 sty 2021, 20:02
sorevell pisze:To GR. Standardowe dla tego modelu zacięcie się obiektywu. Większość ludzi wyrzuca wtedy aparat w krzaki i kupuje nowy, ja właśnie staram się ustalić przyczynę takiego stanu rzeczy, ale im dalej tym trudniej...
Wygląda na to, że GR jest tak zaprojektowany, że ma się zepsuć. Na pierwszy rzut oka awaria wygląda na mechaniczną - coś gdzieś wpadło i obiektyw się zablokował. Rozebrałem dziada prawie do końca i okazuje się, że mechanicznie jest wszystko sprawne: silnik obiektywu działa po wysprzegleniu (wyjęciu jednego z kółek zębatych z mechanizmu), obiektyw się składa i rozkłada kiedy kręcę nim palcami. Ale jak złożę wszystko do kupy - po włączeniu aparat wysuwa obiektyw, rusza soczewkami w przód i tył, zaczyna cofać obiektyw i wyłącza się zamierając z na wpół wysuniętym obiektywem.
Seria Panie. U mnie co innego. SNAP się spieprzył. Parę miesięcy temu. Się skapłem, że mam nieostre foty. Posprawdzałem ustawienia, ale OK. Poszperałem w necie. Coś tam znalazłem o związku snapa ze zmianą miejsca położenia punktu ostrzenia. Guglałem czytałem zmieniałem sprawdzałem i dooopa. I olałem bo się skapłem, że już tak nie robię zdjęć i przestawiłem na punktowy AF i mi styka na dziś.

Edyta pyta czy ma ktoś jakąś wiedzę na temat drukarek laserowych kolorowych formatu A4?
Awatar użytkownika
wpk
wpkx
Posty: 38825
Rejestracja: 10.2016
Lokalizacja: Nad Wigołąbką
Kontakt:

Re: Dywagacje o zakupie A7

#5565

Post autor: wpk »

A co chcesz wiedzieć?
samek

Re: Dywagacje o zakupie A7

#5566

Post autor: samek »

wpk pisze: 15 sty 2021, 20:39 A co chcesz wiedzieć?
Potrzebna drukarka laser kolor A4 w nieszaleńczych piniondzach, która będzie drukować do 1 tys. stron na rok.
Drukować - inne opcje typu skanery bajery są zbędne. Ma tylko drukować bez smug.
A jak już się smugi pokażą, to żeby dało się z tym coś zrobić. Stąd pytania o wymiany tonerów, bębnów, a może zespolonych tonerów z bębnami?
Kompletnie nie wiem co jest na rynku, a internety jakoś mi nie pomogły. Widocznie źle pytam.

Dodano po 4 minutach 42 strzałach znikąd:
Małe rzeczy Ania chce drukować sama, a nie czekać, aż ja przywiozę z fabryki.

Obrazek
Awatar użytkownika
wpk
wpkx
Posty: 38825
Rejestracja: 10.2016
Lokalizacja: Nad Wigołąbką
Kontakt:

Re: Dywagacje o zakupie A7

#5567

Post autor: wpk »

My od lat używamy różnych HP. Najtańsze nie są, ale chyba najłatwiej do nich o zamienniki.
Z tym, że zamienników nie używamy, bo kto rozrzutnemu zabroni? :mrgreen:
samek

Re: Dywagacje o zakupie A7

#5568

Post autor: samek »

wpk pisze: 15 sty 2021, 20:57 My od lat używamy różnych HP. Najtańsze nie są, ale chyba najłatwiej do nich o zamienniki.
Z tym, że zamienników nie używamy, bo kto rozrzutnemu zabroni? :mrgreen:
Najważniejsze jest, że najczęściej drukowana jest fota. Nie może być smug. I tu szukam porady bo nie wiem czy są jakieś modele gdzie w razie czego z sensem da się wymienić bęben. A może w takiej sytuacji lepiej sprawdzi się drukarka która ma zespolone bębny z tonerami? Kompletnie nie wiem. Drukarka, która powiedzmy po 100 stronach zacznie puszczać jakąś krechę/smugę jest po prostu nie do przyjęcia. W wydrukach kolorowych biurowych jest to mało ważne. Ale dla Ani jest decydujące.
Awatar użytkownika
wpk
wpkx
Posty: 38825
Rejestracja: 10.2016
Lokalizacja: Nad Wigołąbką
Kontakt:

Re: Dywagacje o zakupie A7

#5569

Post autor: wpk »

HP mają zintegrowane kartridże i to jest chyba w Waszym przypadku słuszna koncepcja.
samek

Re: Dywagacje o zakupie A7

#5570

Post autor: samek »

wpk pisze: 15 sty 2021, 21:15 HP mają zintegrowane kartridże i to jest chyba w Waszym przypadku słuszna koncepcja.
Dzięki.
ODPOWIEDZ